715 Shares 3366 views

dom gusevodstve

UDC 636598


dom gusevodstve

Gęsi – duży drób, dorośli waga wynosi 7-8 kg, gęś składa od 15 do 60 lub więcej jaj o wadze 150-220 g od jednej osoby dorosłej może dostać się do sześciu kg mięsa, 500 g tłuszczu cenny, jest aktywnie wykorzystywana w medycynie i farmakologia, z bardzo niskim poziomem cholesterolu, a na specjalnej tuczu – delikatesy wątroby o wadze do 700 g .. gęsi – jedyne gatunki ptaków, z których można uzyskać w trakcie trwania wysokiej jakości w dół i pióro, które są dwa razy tak dobra trwałość kurczaka. Gęś młodych szybko rosnących goslings żywej wagi w pierwszych dwóch miesiącach uprawy wzrosły o ponad 40 razy. Gęsi doskonale wykorzystywać pastwisk, w nieobecności jakiegokolwiek ptaka może być podawany na zielony. Wysoka wydajność, prostota pod względem treści, możliwość spożywać błonnik z wysokim poziomem błonnika – cenne właściwości dla tych, którzy zdecydowali się wyhodować ptaka.

Cechy biologiczne i gospodarcze

Gęsi mają pewne cechy biologiczne i gospodarcze, które odróżniają je od innych gatunków drobiu:

  • · Możliwość korzystania z pastwiska i zajmuje znaczną ilość zielonych soczyste paszy o wysokiej zawartości włókna;
  • · Zdolność do trwałych, ekonomicznie uzasadnionych użyć (ponad 3 lata), podczas gdy średnia długość życia 20-25 lat. Charakterystyczną cechą innych rodzajów drobiu zwiększania produkcji jaj w drugim i trzecim, w porównaniu z pierwszym;
  • · Młode gęsi podczas pierwszych dwóch miesiącach życia ma bardzo dużą energię wzrostu. Ponadto, w pierwszym miesiącu wzrost energii 200, w drugim – 96, trzeci – 17%. Ta funkcja służy do biologicznego energicznym gusevodstve gdzie hodowano brojlery gusjat od mięsa do 9 tygodni życia;
  • · Gęsi pióro i w dół różni się elastyczność i wytrzymałość, niska chłonność wody i przewodność cieplną, dzięki czemu są cennym surowcem do produkcji piór w dół;
  • · Uwagi na gęste i gęsi piór tolerują chwilowy spadek temperatury do 25-30 ° C minus Podniesienie temperatury powyżej 32-34 ° C, oraz powoduje sapanie gęsi i pogorszenia stanu ogólnego, więc czas gorące lato powinny zawierać szopy lub zbiorników.

Wadami gęsi obejmują:

  • · Stosunkowo niskie płodności i produkcji jaj, wąski stosunek płci (1: 3). Jeżeli para kurcząt hodowanych na mięso można uzyskać 125-150 piskląt z pary indyki – 50-60 indyki, następnie przez parę gęsi – nie więcej niż 30-40 pisklęta;
  • · Wysoki procent tłuszczu w tuszy, w wieku trzech miesięcy i przez jego zawartość wynosi 25-30% z powodu podskórnego tłuszczu i do 10% na skutek wewnętrznego;
  • · Po dojrzałości płciowej (240-310 dni). Lekkie gęsi rasy zaczynają zaryglować przed ciężki;
  • · Zwiększona skłonność do inkubacji (właz od 30 do 60% zwierząt);
  • · Jaj złożonych poza gniazdem (40%).

Rasy i grupy ras gęsi

Istnieją trzy grupy skał: ciężkie (mięsne i tłuste), średnie (ozdobne) i lekki (jajo). Pierwsza obejmuje wszystkie nowoczesne dużych ras – Kholmogorskaya, emdenskuyu, Toulouse, Landes, duże szare. Mięso gęsi gatunków zawiera znaczną ilość tłuszczu. Z nich są również tłuszczowych masy wątroby 600-800, a druga grupa zawiera taśmę lub klamrowe gęsi Sewastopolu. Przedstawiciele trzeciej grupy są Chińczycy, Kuban, Adler, włoski.

Kholmogory rasa wyhodowana w obszarach strefy centralnej czarnej ziemi. Jest to najstarsza krajowa rasa gęsi z dobrymi znakami ekonomiczno-użyteczne. Ptak ma silną konstytucję, hardy, dobrze zaaklimatyzować. Nieletnich i dorosłych ptaków mają wysoką rentowność. Przy intensywnym tuczu do 60 dni wieku gęsi osiągnąć żywej wadze około 4 kg paszy kosztem 3 kg na 1 kg wzrostu. Gęsi Kholmogory rasa wyhodowana w całej środkowej części kraju.

Duży szary skalny utworzony w regionie Tambov przez skrzyżowanie gęsi Romny z Tuluzy. Przeprowadzono selekcję w kierunku zwiększenia masy ciała i produkcji jaj. Tułów gęsi głębokich i szerokich. Rysunek mięśni. Przeżywalność młodych i dorosłych ptaków jest dobra. Masa gęsi 60 dni wieku 3,5-4,0 kg. Goose dobrze inkubować rosnąć i gęsi, niewymagających do jakości wody, dobrze pasą się i jeść zboża-padalitsu.Krupnyh szare gęsi wykorzystywane jako form ojcowskich, gdy przeszedł z Pereyaslavskaya Kuban, Renu i chińskiej gusjat dla brojlerów.

Kuban rasy pochodzi od pracowników działu drobiu Kuban Uniwersytetu Rolniczego. Ptak rasa ta ma dobrą zdolność dostosowywania się do warunków środowiskowych regionu Krasnodar i wysokie bezpieczeństwo dla rosnącego młodego (95-97%) i zawartości dorosłej populacji. Mass gusjat 2 miesięcy życia 3,5-3,7 kg. Kubanskie gęsi dobre wykorzystanie pastwisk i mają wysoką produkcję jaj (do 95-100 sztuk) o wadze 150 g

W gusevodstve zaleca się stosowanie krzyżowania produkować hybrydy hybrydowych. Jako celowe użycie skały macierzystej Kuban, chińskim i włoskiej Ren gęsi mające wyższą płodność, a także ojcowską – duży szary landshskih, Lind gęsi Tuluza, posiadające wysokie tempo wzrostu.

zawartość

Pokój dla gęsi powinny być czyste, suche, dobrze wentylowane, bez przeciągów. Przeciągów i wilgoci zmniejszają produktywność drobiu. Izolowany podłogi i podnoszone nad ziemię, o ile jest to konieczne, przez 15-20 cm. Powinno być wodoszczelny i zapobiec gryzonie ścian pomieszczenia otynkowane i leczonych wapienne 20 procent. Okna na wysokości 50 cm od podłogi, oświetlenie na poziomie podłogi powinna być mniejsza niż 15 luksów. kurniku powinny być wyposażone w ogrzewania i wentylacji, zapewniają możliwość oddzielenia, to najlepiej aby zazębić podział na sekcje. Wysokość pomieszczeń przejścia powinna wynosić co najmniej 2 m od ściany. – Nie mniej niż 1,7 m Łazach dla ptaków i okna z południowej lub południowo-wschodniej stronie budynku. Dach powinien chronić ptaka przed deszczem.

Niedopuszczalne przepełnienia ptaków w tym pomieszczeniu brudzi w podziale mikroklimat intensywne mnożenie mikroflory prowadzi do zwiększenia częstości występowania gęsi. W północnych i centralnych obszarach obiektów w kraju dla gęsi elewacji budynku na południe, do słońca więcej niż oświetlić pomieszczenie, w południowej części strefy, gdzie jest nadmiar promieniowania słonecznego, – południowo-zachodniej i południowo-wschodniej.

Ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie gęsi renderuje śmieci, których stan zależy od temperatury i wilgotności. Jako ściółka służy szeroką gamę materiałów: trociny, wióry, słoma, torf sphagnum, zmielone kolby kukurydzy, łuski słonecznika lub prosa. Ściółka powinna być sucha, czysty, higroskopijny, wolne od formy. Ściółki z materiału roślinnego, oprócz jego higieniczne, ogrzewa podłogi. Jesienią i zimą, używać ciepłej pościeli – słomy, torfu; w summertime – piasku i trocin. Za osobę dorosłą rocznie gęsi niezbędnego do przygotowania 40 kg ściółką.

Nieodpowiednie treści gęsi surowy śmieci – w tym przypadku pióro, brudny, rozczochrany, a staje się źle zachowuje ciepło. W związku z tym pogarsza wydajne stosowanie paszy jest zmniejszona odporność organizmu, co prowadzi do przeziębienia. Należy pamiętać, że czysty gęsi pióra chroni przed hipotermią. Wraz z początkiem na zimno, przed układaniem głębokie śmieci, pożądane jest, aby posypać podłogowy suchy wapno gaszone lub wapno hydratyzowane w ilości 0,5-1 kg na 1 tys. m kwadratowy. Następnie położyć złoże małe wióry, mielonych kolb kukurydzy, trociny, słomy posiekanej grubość nie mniejszą niż 5 i nie więcej niż 15 cm. Na dekoderze karmienia, pojenia i gniazda. Głębokie zmiany miot po zmianie gęsi partii lub pory roku (jesień lub wiosna).

Niskie temperatury, zwłaszcza w sezonie rozrodczym może znacznie zmniejszyć składanie jaj gęsi, temperatura nie powinna być niższa od -4-5 ° C Niższe temperatury mogą powodować zmniejszenie wykluwania jaj z powodu zamarznięcia.

Aby gęś wykorzystywana do przewozu jajko w przestrzeni w pokoju, nie później niż jeden miesiąc przed rozpoczęciem składania jaj, ustawionym wzdłuż gniazdka w wysokości jednego gniazda na 2-3 gęsi. Z ich brak gęsi mogą być wykonywane w ustronnych miejscach. Gniazda korzystać z tego samego miotu, jak w Gusyatnikov. Od gęsi leci rano, aby uniknąć zanieczyszczenia jaj, ściółka w gnieździe należy wzbogaconej w godzinach wieczornych. Nie zaleca się umieścić gniazdo na zimnych ścianach iw miejscach z jasnym światłem. Wymiary wewnętrzne są z gniazd w następujący sposób :. szerokość – 0,4-0,5 m długość 0,65 m, wysokość – 0.6-0.65 m, wysokość nakrętki – 0,01M gniazda wykonane z drewna, sklejki, lub innego materiały i umieszczone tak, że są one dostępne dla konserwacji.

Karmniki dla gęsi zrobić, aby uniknąć dużych strat paszy. Powinny być lekkie, wygodne. Mogą być wykonane z desek, sklejki lub innych materiałów. Podajniki powinien być wystarczający, aby zapobiec zgie podczas karmienia gęsi. W przypadku dodatków mineralnych stosuje się podajniki z wieloma komorami żwir, kamień wapienny, powłoki. Podajniki zawieszony na wysokości 20 cm od podłogi. Do podawania zielonej masy jest minimalne małych dzieci typu. Wszystkie urządzenia muszą być zawsze czyste.

Zgodnie z poidła dorosłych gęsi użyciu koryta, pojemników lub innych pojemników. Aby zapobiec dostawaniu się wody koryta natryskowych, zamontowanych na tace, pokrytego metalem lub drewnianej siatki. W zimie, dzięki czemu woda nie zamarza, izolowane koryta lub okresowo wlewa się do gorącej wody. Brak wody, zwłaszcza w wysokich temperaturach, co prowadzi do masowego choroby ptaków.

Woliera znajduje się na południowej stronie budynku, musi posiadać daszki przed słońcem i deszczem. gęsi kąpielowych wstawić odpowiedni pojemnik, okresowe dodawanie wody do stałym poziomie. Powierzchnia na jednego ptaka musi wynosić co najmniej 1 tys. M – gęsi, 5 tys. m – dla młodych zwierząt, 15 tys. m -dla dorosłych. W przypadku przepełnienia pokój wstaje brudny pogarsza system powietrza, co może prowadzić do masy choroby gęsi. Ale w tym samym czasie wskaźnik gęstości sadzenia zależy od warunków klimatycznych. Południowych regionów, w których ptak spędza większość dnia wybieg, gęstość sadzenia może być zwiększona do 2,5 na 1 głowicy kwadratowy. m Powierzchnia domu podłogę.

Do ciepłej pory może być wyposażony w przyczepach mieszkalnych ułatwione typu dla utrzymania 15-50 gęsi. Rama budynku jest wykonany z prętów lub ścian schować rogu płyty lub sklejki drewnianej deski podłogi, dachu pokrytego sklejki lub płyt. Bardzo prosty stary dom drób mogą być wykonane z siatki, papy i folii. Rama wykonana z prętów lub płyt, to jest stała siatka i siatka wzmacniająca nad papy lub folii. Dach jest wykonana z prętów ze szczeliną między nimi, wynoszącej około 0,3 m, górna część jest wykonana z materiału lub folii dachowych. Rozmiary dom przez 15 gęsi – 2,5 x 2,5 m, pent dachu, wysokości elewacji – 2,1 m, z tyłu ściany. – nie mniejsza niż 1,4 m podajniki poidła i gniazd trzeba dokonać przenośne i zamontowany nie zanieczyszczają ziemię. Półotwarte stary woliera zbudowany w taki sam sposób jak poprzednio, tylko fasada jest zamknięty z desek do wysokości około 0,6, a od podłogi, a powyżej – siatka o drobnych oczkach. W lecie tego wolierze jest o wiele łatwiejsze, ponieważ gęsi są trzymane na zewnątrz.

Stan fizjologiczny ptaków wpływa znacząco linienia. Codzienne goslings są pokryte puchem. W wieku 3 tygodni, pisklęta gęsie fuzz zaczyna być zastąpione przez główny pióra, a w 10-tym tygodniu pojawia się stary młodzieńcze wylinka. W tym czasie młody dynamika zmniejszyła zużycie paszy na jednostkę wzrostu wzrostu. Utworzony na „konopi” ciało podstaw ptaków nowych piór są trudne do usunięcia z tusz podczas przetwarzania, więc wskazane jest, aby zabić na mięso gęsi przed nieletnich wylinka lub po jego zakończeniu. Przez 4 miesiące życia, młode gęsi są w pełni objęte pióra dorosłego ptaka, gęsi wylinka następnie 2 razy w roku – latem i jesienią. Pod koniec wiosennego sezonu hodowlanego w maju – czerwcu składających jaja ustaje, zmniejsza intensywność spermatogenezy w Gusakov, masa ciała zmniejszyła się o 20-30%. W lecie przychodzi gęsi linienia, podczas którego około 2 miesięcy, całkowicie zastąpione wszystkie pióra. Jednak po 3 tygodniach po pierwszym gęsi linienia pierzą wczesną jesienią po raz drugi, a zmiany nie są wszystkie pióra, a „tylko małych i średnich pióro.

Z tuszy gęsi usuwa się 250-300 g pióra, w tym w zakresie 50-60 g puch. Puch i pióra gęsi są najbardziej ciepły i lepiej. Lepiej jest hodować gęsi z białym upierzeniem jak gęś z piór szary szacuje się na 20-30% tańsze niż biały. W celu zwiększenia poboru gęsich piór iw dół, możliwe jest przeprowadzenie dwukrotny (w ciepłym sezonie) przyżyciowych gęsi Oschipko oraz w południowych 3rd terminowe i prawidłowe częściowych gęsi Oschipko może zwiększyć produkcję małych pierza i puchu prawie 2 razy. W wielu krajach o rozwiniętej drobiu odbywa się dwa razy w ciągu roku wyrywanie piór do czasu naturalnej wiekowych ptaki linienia, stanu fizjologicznego. Zręczny Oschipko nie powoduje bólu gęsi. W tym przypadku tylko gęsi zrywać dół i małe pióra na pokrywach ustrojowych.

reprodukcja

W gęsi wyraźnie wyrażone chęć ustanowienia stabilnej pary, tak rozkład Gusakov płodów przed sezonem hodowli, w oparciu o jeden gęsi – gęś 3-4. Młoda obciążenie Gusakov jest zmniejszona. Okres użytkowania gęsi w stadzie zależy od rasy i liczby złożonych jaj. Ras o niskiej produkcji jaj i jaj wylęgowych są przechowywane instynktu płodnych 5-6 lata. Gęsi z dużej produkcji jaj i ciężkich rasy płodne 3-4 lat. długotrwałe stosowanie dobre, sprawdzone Gusakov może wzrosnąć do 10-12 lat.

Dobrym gąsiora na skrzydle są dwa małe pióro (nożyczkami) i dziesięciu podstawowych pióra pierwszego i drugiego stopnia, w tym samym należy kierownicy, górne i dolne pióra ogona. młody wyjście w dużej mierze zależy od aktywności seksualnej Gusakov. Aktywny na początku sezonu lęgowego (luty-czerwiec) Gussaki pozostają aktywne aż do końca. Ponadto, aktywność seksualna Gusakov na drugim i trzecim roku może wzrosnąć, powinny być brane pod uwagę.

Ważne jest, aby uniknąć chowu wsobnego w celu uniknięcia degeneracji stada w wyniku chowu wsobnego. Gdzie nie używać czystej hodowli, w przejściu może dostać hybrydę młodzież z wielką ekspresją biznesu – przydatne znaki.

Chce zachować swoje gospodarstwo przez dwa lub więcej gniazd rodziny powinni wiedzieć, że pożądane jest, aby umieścić rodzinę w różnych stodołach i wybieg, inaczej Gussaki może walczyć. W sezonie lęgowym Gussaki kilka dni mogą pozostać głodny, strzegąc ich samice z drugiej Gusakov.

Składanie jaj gęsi – od 10 do 50 jaj rocznie. Głównie lekkie gatunki gęsi osiągają dojrzałość płciową w wieku 6 miesięcy, ciężkiego rocka gotowe do rozrodu tylko 9 miesięcy. jaja gęsie waga wynosi od 150 do 190g (średnia 170 g). Intensywna produkcja jaj trwa 3,5-9 miesięcy. Okres inkubacji jaj gęsich – 28-30 dni.

gęsi płodności dotknięte przez: temperatury powietrza, sekwencji dnia i nocy, czas trwania światła dziennego. Lekkie: stymuluje wzrost i rozwój drobiu, dojrzałość, linienia, początek produkcji jaj ma wpływ na końcu produkcji jaj.

Długie światło dzienne ptaki przyspiesza dojrzewanie, negatywnie wpływają na jakość powłoki i masy jaj. Ostry spadek długości światła dziennego powoduje przedwczesne wylinki i wstrzymanie produkcji jaj.

Ponadto, okres rozrodczy spermatogenezy w Gusakov zaczyna, zwykle 1-2 tygodnie później niż w składających jaja gęsi, więc pierwsze jaja zazwyczaj pozostają zapłodnione. Wzrost długości godzinach dziennych od 8 do 14 godzin, która rozpoczęła się w około 7-10 dni przed rozpoczęciem składających jaja gęsi przyspiesza przygotowanie Gusakov początek sezonu lęgowego.

W normalnych warunkach, gdy światło dzienne zaczyna przynosić gęsi pod koniec lutego lub na początku marca. Jeśli to konieczne, można przesunąć datę rozpoczęcia układania koniec stycznia – początku lutego przypadku utworzenia optymalnego mikroklimatu w styczniu, tj Gusyatnikov utrzymywać z pomieszczenia powyżej zera temperatura i światło dzienne godzin wzrost do 14 godzin, przy użyciu sztucznego. Taki system powinien być utrzymywany tak długo, jak naturalne światło nie będzie równy 14 godzin, w niektórych przypadkach powodować gęsi. Po drugie – jesienią – cykl produkcji jaja, zwiększając tym samym ich płodności około 2 razy.

Gęś przejeżdżają przez cały dzień, tak że nawet biedny ptak przeprowadzi co najmniej miesiąc. Tak więc, jeśli masz zamiar uzyskać pisklęta, konieczne jest, aby skupić się na 30-40 dni. Czas potrzebny do usuwania jaja z gniazda, stosu je w skrzynkach w jednej warstwie, korzystnie w postaci wiórów lub trociny. Jaja zebrane od gniazd lepiej znaku towarowego – z gęsi i daty rozbiórki. Jaja najlepiej zachowana w pudełku kartonowym w temperaturze 7-13 ° C, codziennie obracając strony skrzynki w tym samym kierunku. Z takie zarodki w jajach przechowywania pozostać przy życiu dłużej.

Jak długo jaja? Ile można go ogrzewać gęś, zazwyczaj 11-13 jednostek. Zgodnie z dużych gęsi ująć bardziej pod małe – mniej. Ważne jest, że kura jest dobrze osłonięte jaja.

Teraz najważniejsze pytanie: jak zrobić gęś jaj wylęgowych, zwłaszcza jeśli kwoka samego inkubatora? powinno zwiększyć temperaturę otoczenia – sygnał do inkubacji. W Gusyatnikov muszą obracać się ciepła, wzrost temperatury powietrza, przynajmniej nieznacznie. Gdy rassids gęś, grzejnik może być wyłączony.

Kolejny ważny szczegół: bocianiego gniazda wystarczy zorganizować raz na zawsze, że jest gdzie gęś poleciał tam i mają do wylęgu. Stare śmieci muszą być spalane razem z pasożytów. Gniazdo wlać nowy miot, nie zapomnij dodać piołun, w górnej części gniazda, aby duże gęsim piórem. Gdy wszystkie gęsi siedzieć na gnieździe, dajemy im rassidetsya 2-3 dni. Dla rassizhivaniya konieczne ustalenie w gnieździe co najmniej dwa lub trzy jaja. To może być złej jakości jaj – o nieregularnym kształcie, z biednych, starych powłok, itp

Wzrost temperatury powietrza, a także jajka, już leżąc w gnieździe, przyczyni się do zapewnienia, że gęś będzie utrzymywał się nieco dłużej w polu po położy jajko. Jaja są również leżące w gnieździe, drażni receptory na gęsiej żołądku, co z kolei wywołuje odruch ten rozmyślać. Jeśli tworzysz te warunki w domu, wynik nie potrwa długo. Gdy rassids gęś, że jest szczelnie siedzieć na tych 2-3 jajek sadzonych, mogą one zostać zastąpione przez jaj wysokiej jakości ustalonych dla składowania w kartony. Od tego momentu zaczyna to czas inkubacji liczy. Jaja leżały lepsze nocy 13-15 PC. pod każdym gęsi w zależności od temperatury w pomieszczeniu i na zewnątrz, wartość gęsi i jajka, ale gęsi jego ciało całkowicie schował jajka sadzone.

Po wylęgu gęsi muszą mieć swobodny dostęp do paszy i wody na miejscu lub w podwórku szopy. Podczas karmienia skontrolować gniazdo czyste pokruszony jajko. Po wyczyszczeniu gniazda i jaja gęsi systemem, upewniając się, że nie są one złowione w niewłaściwym gnieździe. Aby zwiększyć wydajność pisklęta, gęsiego jaja pod kurę lepsze miejsce nie później niż 10-12 dni po ułożeniu optymalnie – 5-7.

Niektórzy starają się uczynić wszystko got gęś wylęgowych w tym samym czasie. Pozwala to na jeszcze wieku lęgów gęsi, które zaczynają prowadzić wspólne gęsi stado. Inni wolą tworzą Opiekunka gniazd jak jajka akumulacji, zwiększając całkowitą liczbę jaj i wykonana odpowiednia dla jaj wylęgowych trwałości w szczególności.

Jeśli młoda gęś wieś wylęgowych, a następnie zepsute przez instynkt w niej, a ona opuściła gniazdo, nie spiesz się, aby ją odrzucić. W następnym roku, być może będzie to dobra matka kura, jaja i drugi rok z gęsi są 15-20% więcej niż młodych. „Talent” rozmyślać gęsi dziedziczone. Tak, identyfikowanie nawet jeden dobry kurę, to zawsze będzie w stanie zwiększyć ich liczbę, pozostawiając pokolenie córek gęsi. I dobrze kura z należytą starannością kilka lat będzie służył wiernie.

Jeżeli w ciągu ostatnich 7 dni przed wycofaniem jaja od gęsi umieszczone w misce z gorącą wodą (35-40 ° C), tak, aby unosić się swobodnie, jaja z żywymi pisklęta po chwili zaczynają drgać. Wybrane żywe jaja równomiernie rozłożone pod gęsi. W dniu 28, niektórzy zalecają jaja poprzez zraszanie wodą. W świetle ras gęsi Pip zaczyna się 27 dnia inkubacji w dużych ras – 28 – 29 minut, a 30-31 dni – pełna czerwia.

Jeśli pokój jest zimny, czas inkubacji może być przedłużony do 30 dni, jest to, że Pip i wyjście uruchamia się tylko 31 minut dziennie. Temperatura otoczenia odgrywa bardzo ważną rolę w życiu ptaków.

Teraz trzeba zdecydować: Podejmę goslings wychodzić z domu lub pod matki.

Jeżeli kura jest ciężki i niezgrabny, a pisklęta pojawiają chaotyczny, czyli jeden już wyschły, cały dzień prowadzić aktywny tryb życia, a niektóre jaja nadal leżą pod ptaków, należy najpierw upewnić się, że pod powłoki żywych kurcząt, w dół pozostałych jaj w wodzie, mają się poruszać, aby zachowywać się tak, jakby żywcem. Wykluły się pisklęta gęsie same, po wysuszyć, najlepiej jest odebrać dom. pisklęta aktywność sprawia, że gęś podnoszony przez gniazdo, tak aby nie zgnieść maluczkich, a te, które są jeszcze w jajkach, a na pewno fajne i może nawet umrzeć. Pisklęta lepiej utrzymuje ciepło, w karton, w którym temperatura wynosi około 30 ° C i czekać na pozostałej mocy. Słaby gusjat umieszczone w polu grzewczym, w którym temperatura utrzymywana jest w temperaturze 35 ° C już. Goslings dostaje silniejszy w nocy równo umieszczone pod skrzydłami gęsi. Goslings oddzielnie od ich matek nie może utrzymać długo – przyzwyczajeni do osoby, nie są one przystosowane do gęsi. Przyznam się pisklęta gęsi, obserwując zachowanie matek. Zanim noc goslings opanowane i rozłożone na Goose. Jeśli jeden z nich, będą spełniać znacznie więcej pisklęta gęsie wybrane i umieszczone pod skrzydłami innych gęsi. W przyszłości będzie to chór stado pod ochroną wszystkich gęsi i gąsiora.

Dobrze, jeśli kura ostrożnie i umiejętnie zachowuje się w gnieździe, to nie należy się martwić – nikt laska nie zostaną zapomniane lub wyciszono mumię. Będzie w tym czasie tylko, aby upewnić się, że pisklęta gęsie mogli swobodnie opuszczają gniazdo i wrócić. Aby to zrobić, zorganizować im dostępne wyjścia i wejścia do gniazda. W zasięgu wzroku miotu w pobliżu gniazda, trzeba postawić miskę wody i płytką tacę z jedzeniem dla niemowląt, ziarna i wiadro wody dla ich matek. Wiadro – aby pisklęta nie może dostać się do pojemnika z wodą i utopić w nim.

Dobry gęś ściśle monitoruje dzieci w czasie upałów po posiłku, wzywanie do gniazda. Gniazdo powinno być pozostawione na tydzień, następnie usunięty, a na jego miejsce rzucać duży naręcze suchej słomy. Brood zostaną umieszczone na czystej powierzchni z wielką przyjemnością. Jeśli jest już ciepłe, pisklęta gęsie z matką może być odprowadzane na trawę od razu, jak tylko pewnie stać na nogach. Jeśli kilka gęsi, a potem wyjechać do wspólnego pastwiska jest możliwe tylko po matce, a dzieci są dobrze pamiętał siebie. Bo czasami przypadkowo goslings mogą wspinać się rozgrzać aby mama cudzego. Niektóre z gęsi, to zachowywać się agresywnie wobec obcych piskląt może nawet zranić małe pisklęta gęsie.

Gąsiątka mają wysoką intensywność wzrostu, o szczególnie szybkim wzroście w pierwszym miesiącu życia. Jeżeli jednodniowych gęsi masie ciała 100-120 g, w 30-dniowego – ponad 2 kg. 60-70 dni w dobrych rosnących pisklęta karmienia i zwiększyć początkową masę ciała 35-40 godzinach, osiągając 4-4,5 kg.

Istnieją dwa przeciwstawne poglądy na którym w tym przypadku musi być gąsiora. Niektórzy uważają, że w czasie inkubacji i wyjściowe dla dzieci Gusakov Goose lepiej trzymać z dala. W spokojnej, ciepłej, słonecznej pogodzie młodej z matką wypuściła na trawniku z „opalać” w słońcu i pozostawiono w pobliżu gąsiora, obserwując, jak będzie się zachowywał. Inni nie tłumaczyć gęś w innym miejscu, gdy gęś siedzi na jajach, wierząc, że nigdy tego nie zrobi i to jest bardzo sentymentalny. Słysząc skrzypnięcie piskląt, że pasuje do gniazdka, trąca głową wewnątrz, zainteresowany, nigdy nie obraża pisklęta gęsie. Bardzo szczęśliwy, gdy gęsi zaczyna się wyłaniać z gniazda z pisklęta.

Żywej wagi gęsi ma dużą zmienność genetyczną, która jest dobrze wydawane. Gusevod razie potrzeby, można dość skutecznie zwiększyć wadze żywej gęsi hodowane je, wybierając dla inkubacji jaj dużych i pozostawiając dużą plemię gęsi. Od duże jajka będą wyświetlane duże dobowe pisklęta gęsie z którego wyrośnie duże młode gęsi. Jeśli gusevod zakończy ich hodowli stada, będą duże jajka, i tak dalej. W rezultacie, waga żywca gęsi hodowlanych będzie szybko rosnąć. Należy jednak mieć na uwadze, że w tym samym czasie w danym płodności stada ptaków zmniejszy odpowiednio: produkcji jaj, płodności i wykluwania jaj. Wynika to ze sprzężeniem zwrotnym związku biologicznego między masą ciała drobiu i jego płodności: produkcji jaj, płodności i wykluwania jaj, więc gęsi Ptitsevod rozcieńczenie wybrać optymalną masę ciała drobiu hodowlanego, który nie wyklucza ekspresję wysokiej płodności i kompletnych hodowców młode osobniki odpowiednim rozmiarze. Równie ważne jest, aby wyjechać do rodziny oprócz gęsi o wysokiej produkcji jaj i Gusakov z wysoką aktywnością seksualną.

Wszystkie jaja gęsi pisklęta gęsie używanych do produkcji, więc ich płodność i wylęgowość powinien za wszelką cenę, aby utrzymać się na wysokim poziomie. Aby uzyskać pełne jaj wylęgowych, karmić gęsi powinny być zrównoważone we wszystkich spożycia składników odżywczych, zwłaszcza w białka i witamin.

Cechy karmienia

Gęś – ptak pastwisko, roślinożerny. Gęsi chętnie spożywają duże ilości świeżej trawy i pastwiska jest najtańszym źródłem pożywienia. Korzystanie z pastwiska i wody ma pozytywny wpływ na całkowitą gęsi organizmu. Są w stanie zjeść dziennie do 2 kg zielonej masy. Dorosłych gęsi na pastwiska produkować natychmiast po składania jaj. gęsi wypasu można używać powodzi i suche łąki i wąwozy. W przypadku, gdy nie ma możliwości zwolnienia gęsi na pastwiskach są trzymane w kojcach.

Są trzy sposoby podawania gęsi: sucho, na mokro i w połączeniu.

W suchy karmienia ptaków staje się sucha, lub granulowanej paszy składające się z mieszanki paszowej lub mieszanin zbożowych. Ten sposób podawania wymaga pełnej konserwacji i wzbogacenie diety w mieszaninach witaminę mineralne paszowych. Jego stawka dzienna może być ustawiony jednorazowe – rano przez bunkier automatycznych podajników, bez obawy uszkodzenia. W mokrej metody podawania rozdrabnia pasz treściwych zwilżoną wodą, mleczarskiego, pozostałości ciekłej żywności, odpadów kuchennych, siekane soczyste paszy, mięso ryb i przemywania. Zwilżona posuwu (zacieru) łatwo poddawany zakwaszaniu w lecie i zamrożenie w zimie. Dlatego są one ułożone na podajniku tuż przed karmieniem. W połączeniu sposób dieta składa się zarówno na sucho jak i wilgoci z paszy wysuszony karma dla zwierząt może być w sposób ciągły oddzielnymi przewodami zasilającymi mokro rozdzielać jeden lub dwa razy dziennie.

Pastewne – jest złożony z jednorodnej mieszaniny obranych i rozdrabnia się w wymaganej wielkości i różnych pasz mikrododatkami zapewniających pełne ptaki żerujące.

Wytworzyła pełną kanał (PC) oraz w luźnej postaci granulowanej, koncentraty paszowe i paszowego grudek. PC – mieszanina całkowicie zapewniając drobiu energii, substancji odżywczych i związków biologicznie czynnych bez dodatkowego doprowadzania i innych mikrododatkami paszy (tabela 1).

Granulowany pasza nie oddzielania podczas transportu i dystrybucji, ptak nie jest w stanie wybrać poszczególne cząstki paszy dla zwierząt, bilans paszy nie jest zakłócony, zmniejsza straty mechaniczne na skutek rozproszenia pyłu i. Granulki lepiej zachowana substancji biologicznie czynnych, zwłaszcza karoten, witaminy; W procesie granulacji ze względu na strawność składników pokarmowych ciśnienia i wzrostu temperatury, a niektóre inhibitory załamanie (czynniki, które zmniejszają strawności białka).

Pasza wzbogaconych microaddings – premiksach.

Ziarno zbóż paszowych gęsi zajmują znaczącą część diety tylko podczas intensywnego tuczu. Drobiem warunkach bramkowe zastosowanie kukurydzy, pszenicy, jęczmienia, owsa, prosa, sorgo, żyto, proso, gryki kasz zbożowych odpadów i pozostałości (tabela 2).

Gęsi są również w stanie wchłaniania substancji odżywczych zielony, soczysty i pasz objętościowych, dzięki którym zostaną spełnione ich potrzeby. W ciągu dnia, gęsi jest w stanie zjeść 2 kg, a zielona trawa, która zaspokaja potrzeby znacznej części jego ciała w substancje odżywcze i witaminy. Późną jesienią, zimą i wczesną wiosną gęsi produkować do 300 gramów dobrego siana posiłku dziennie. Jest dobrze trawione, który korzystnie wpływa na zawartość witamin w jajach oraz jakości codziennego pisklęta. Poza wypas gęsi na zielonych pastwiskach 2 razy zmniejsza koszty skoncentrowanej paszy na jednostkę wzrostu, obniżenie kosztów pracy i kosztów mięsa. Substancje czynne można stosować i nieporęczne żywności, takich jak kaczany kukurydzy w postaci cząstek, proso i owies zacieru w 200 g na głowę. gęsi zużycie suchej paszy objętościowej jest najlepiej więcej, jeżeli są one aromatyzowane dodanie stężonego buraków pastewnych i gotowanych ziemniaków. Gęsi są dobrze trawione jęczmień, owies, włókno grochu. Od kanału o wysokiej zawartości włókna, zwykle tańsze, zmniejsza koszty i kosztów karmienia drobiu. Gęsi żołądek jest mechaniczne szlifowanie dużych ilości jedzenia. Jest to możliwe, jeśli żołądek małych kamieni, które mogą wynosić do 30 sztuk na raz. Ponadto, jelito ślepe jako wynik różnych mikroorganizmów odszczepia głównie części roślin bogatych w błonnik. Asymilacja tłuszcz z wejściem żywności, gęsi w zakresie 45-55%, znacząco wyższy niż współczynnik u innych gatunków drobiu.

Tabela 1 Skład wsadu gęsi

składniki

pełny RSS

Pasze niskiej zawartości białka

kukurydza  

40

43

pszenica  

20

20

jęczmień

7

9

Owsa lub prosa

3

słonecznik

10

7

drożdże

2

4

otręby pszenne

2

2

mączka rybna

3

2

Mąka mięso-kostna

1

mąka ziołowy

4

4

mąka Rakushechnaya

3.5

4.5

kreda

3

3

sól

0,5

0,5

preparaty witaminowe

1

1

Razem:

100

100

Od soczystej zieleni i karmione kiszonką pasz dla drobiu, marchew, dynia, buraki cukrowe, ziemniaki, kapusta, rośliny strączkowe, trawy i forbs. Błonnik (siano, trawa posiłek i śmieci, liście) jako zielonka bogate w witaminy. Dzienna stawka zależy od rodzaju i wieku ptaków.

Zielony masa świeżo koszony za gęsi są podawane z oddzielnych zasilaczy, proszku i – dodaje się do pulpy w ilości 40-50% w diecie. Gęsi zwrócić uwagę na kolor i zapach żywności. Są bardziej popiera zielonki, dobrze jedzą rośliny z przetrwałym liści ostrza: skrzyp i marchew wierzchołki roślin wodnych – rzęsy. Ze zbóż, takich jak pszenica trawa, łąka Bluegrass, młodych owies i żyto; rośliny strączkowe – lucerna i koniczyna.

Gęsi bardzo chętnie wzrok, więc mogą jeść żywność w ciemności. W nocy, zwłaszcza o świcie, są one w stanie spożywać więcej żywności niż w ciągu dnia, więc gusevody zostawić jedzenie w podajniki w nocy, co jest bardzo ważne, zwłaszcza w okresie lęgowym.

Tabela 2 Szacunkowa normy wymagania gęsi paszy (g na głowę na dzień)

rufa

okres zimno

Ciepły okres

ziarno

50

groszek jednoczęściowe

50

40

otręby pszenne

50

50

pokruszone grochu

100

100

Posiłek trawa, siano, kiszonka

500

Buraki, marchew, ziemniaki

500

zieleń

1.500

Powłoka, kreda, wapień

15

10

sól

2

3

Gęsi preferują słodkie paszy. Ma wartość i stężenie węglowodanów. Odrzucanie stężenie fruktozy 1,5 do 3%, nie odrzuca roztworu 10- do 20-procentowego. Z niskokalorycznej diety bardziej apetyczny ptak zużywa słodzone jedzenie.

browarniane ziarno podawany gęsi 30-35 gramów dziennie. Drożdże suche mogą być wprowadzane do diety młodzieży od piątego dnia życia piekarni i browaru. suchej masy buraków wynosi do 10% wagowych koncentratu paszowego.

Z pasz dla zwierząt stosuje się z mięsa, ryb i kości, i mączka z krwi, mleka w proszku, maślankę i odtłuszczone mleka, mięsa, ryb i herbatniki, świeżą krew, zwierzę niejadalne tłuszczu. Suchej paszy dla zwierząt, nie więcej niż 7% paszy.

W zależności od sposobu karmienia jest przeprowadzany i odpowiednie przygotowanie paszy, co czyni je bardziej dostępnymi dla jedzenia, poprawia trawienie i przyswajalność.

rośliny okopowe przed podaniem oczyszczony z brudu, przemyto i kruszyć. Część ziarna paszowego również miele. Kiedy kruszenia ziarna jego składniki odżywcze bardziej dostępny dla trawienia i wykorzystania poprzez zwiększenie powierzchni kontaktu z błoną śluzową przewodu pokarmowego i soków. Ponadto lepsze składniki diety są mieszane ze sobą.

Chudość zależy od rodzaju i wieku ptaków. Istnieją następujące frakcje szlifowania drobnego mielenia – 0,2 mm średni – od 1 do 1,8 mm, duża – 1,8-2,8 mm. Dorosłych ptaków pożądane daje duża część (średnia) mielenie, młodzież