814 Shares 7793 views

Najlepsze filmy o schizofrenii i pacjentów ze schizofrenią. Lista najbardziej uderzających i imponujących filmów o ludziach ze schizofrenią

Ludzka natura jest tak skonstruowany, że każdy z nas będzie zawsze obejmować coś tajemniczego, niezrozumiałe i nieznane, na przykład ludzką psychikę i jego odchylenia. I jak naukowcy na całym świecie od wielu stuleci może spróbować dowiedzieć się, co dzieje się w mózgu człowieka w tym samym czasie, niektóre zdarzenia nadal pozostają nierozwiązane.


Jedno takie odstępstwo jest poważne zaburzenie psychiczne – schizofrenia. Choroba ta nie jest jeszcze w pełni zrozumiane, a wiele z wnioskami o tym – tylko domyślać. Dlatego filmy o ludzi ze schizofrenią tak ciekawym ludziom i stopniowo zajmują niszę w filmie. Dlatego konieczne jest, aby podświetlić gatunek bardziej szczegółowo. Co zrobić, jeśli ktoś po przeczytaniu tego przeglądu chce zanurzyć się w tajemnicy, psychologicznego, które niosą ze sobą film?

Złożony i wieloaspektowy temat

Filmy o schizofrenii i schizofreników są jednym z najbardziej skomplikowanych kategoriach. Zasadniczo, można je usunąć w takich gatunkach jak thrillera, horroru i dramatu psychologicznego. Nawet po kilku widoków takich filmach są pytania i tajemnice, które rozwikłać niemożliwe, ponieważ to wszystko jest poza rozsądne.

Pomimo złożoności tematu schizofrenii usunięto dużą liczbę filmów. Niektóre z nich są tworzone przez poprzednio pisanych prac. Filmy z tego gatunku posiada fascynującą historię, a oglądać je niezwykle interesujące. Oni budzą wątpliwości co do przyczyn i skutków choroby i uczy się być łaskawy dla tych wokół nas.

Rozważmy filmy o schizofrenii. Lista powinna zaczynać się od psychologicznego thrillera z elementami horroru Darren Aronofsky'ego „Black Swan”.

Zaburzenia psychiczne w balecie

Film „Black Swan” jest o Prima baletu, które ma wiodącą rolę w produkcji „Jeziorze łabędzim”. Po otrzymaniu z głównych ról znaków zacząć realizować halucynacje. Przygotowując się do „Jeziora łabędziego” Nina ma nowego przyjaciela, który stara się odebrać jej tytuł rolę w produkcji. Fabuła filmu jest ekscytujące, do końca zdjęciu trzyma widza w napięciu. Na końcu filmu okazuje się, że Nina cierpi na zaburzenia psychiczne, które następnie doprowadziły do śmierci głównego bohatera.

Walczyć – główną ideę filmu

W filmie „W rękach Boga”, bez efektów specjalnych, walk, pościgów samochodowych i muzyki. Life – okrutny, szary, pełen straty i niesprawiedliwości. Bohaterem jest przekonany, że jego córka zginęła w wypadku samochodowym, z tego powodu, że rozwija się schizofrenia. Film pozostawia ślad w duszy, co ważniejsze, co nazywa – do walki.

Nowy Świat w umyśle głównego bohatera

Film „Sucker Punch” opowiada o dziewczynce, która zabiła moją matkę i siostrę, i ojczyma tracąc ją do szpitala psychiatrycznego i sfałszowanych dokumentów, aby wysłać go do lobotomii. Główną bohaterka wymyśla sobie nowy świat, w którym szpital – luksusowy burdel. W tym świecie, to nadszedł dziewczynę pomóc zaplanować ucieczkę. Filmy o schizofrenii nie zawsze okazują się dość ekscytujące. Jednak obraz ten ruch okazał się sukcesem.

Próbuje udowodnić swoją niewinność

Głównym bohaterem filmu „Gothic” – kobieta psychiatra. Ona dostaje jeden jako pacjent w szpitalu dla chorych psychicznie przestępców, w którym pracowała. Ona jest oskarżony o brutalne morderstwo. Ten sam główny bohater nie pamięta niczego w tym czasie, zaczyna widzieć ducha dziewczynki.

Nie trzeba zrezygnować!

Filmy o schizofrenii i może być oparta na prawdziwych wydarzeniach. Malowanie „Solista” opowiada historię młodego muzyka, który jest z rozpoznaniem „schizofrenii”, co oznacza, że musi zakończyć swoją muzyczną karierę. Przez przypadek, muzyk staje się bezdomnym, ale nie przestaje grać, pomimo faktu, że z powodu choroby, staje się trudniejsze do zrobienia: zapomina notatki nie dostać się do rytmu, ale gra nie kończy. Ten film jest bardzo wszechstronny, to pokazuje różne kategorie ludzi i uczy nas, by nie zrezygnować, bez względu na to co się dzieje.

Co zrobić, jeśli można poradzić sobie z chorobą?

Biograficzny dramat, który opowiada o nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii John Nash. Od najmłodszych lat zaczął rozwijać schizofrenii, które towarzyszą halucynacje. Po pewnym czasie główny bohater nadal udaje się dostać choroby pod kontrolą. I znaczny wkład w ten wykonany przez jego żonę. W filmie „Piękny umysł” nie można przegapić, ponieważ jest on w stanie wiele się nauczyć.

Spisek wokół nas

Ten film jest klasycznym przykładem filmu o schizofrenii, a jednym z najlepszych. Główny bohater – kierowca taksówki, który rozwija się schizofrenia: wszyscy wokół niego wydaje się być spisek, światowe wydarzenia, on łączy się z „szarej rząd”. Ale to jest główną ideą filmu „Teoria spisku”.

Czy istnieje jakiś horror o schizofrenii?

Ale to nie może być uznana za zakończoną na tej liście filmów. Konieczne jest rozważenie horror o schizofrenii:

  • Lista powinna zacząć z francuskim obrazie w reżyserii Aleksandra Azha „Krwawe żniwa.” Film opowiada o dwóch przyjaciół, Marie i Alex studentek, którzy udają się do domu na wsi, aby przygotować się do egzaminów. Jednocześnie w obszarze uzbrojonych maniaka, psychopatę, który zabija rodzinę, Alex, a ona sama bierze zakładnika. Marie niezauważone i próbuje uwolnić Alex. Odbywa się liczba zabitych, zanim zdamy sobie sprawę, że mordercy Marie. To ma rozdwojenie jaźni. Skomplikowane i fascynująca fabuła, niespodziewany wynik w końcu.
  • "Visions". Główną bohaterką Katarzyny – pisarzem, który musi żyć w realnym świecie i zanurzyć się w świecie fantasy. W pewnym momencie, granica między rzeczywistością a fikcją zaciera, Catherine jest szalony. I wydaje się, że nie wróci do prawdziwego życia.
  • „Polowanie na druhny”. Anna dostaje się do szpitala psychiatrycznego, z którego po pewnym czasie, aby pozwolił jej iść do domu po śmierci matki, która później okazuje się być błędem. Anna ma zaburzenia psychiczne, z powodu której było kilka zgonów.

Tak, mamy na liście najlepszych filmów o schizofrenii. Mówią nam nie tylko o pacjentów z tym poważne odchylenia, ale również, że musimy nauczyć się kochać świat wokół nas, pomagając sobie wzajemnie, doceniać i pielęgnować to, co mamy teraz, i nie poddawaj się, bez względu na to, co dzieje się w życiu.

Dokumentalne filmy o schizofrenii

Ale najbardziej interesujący rodzaj filmów – film dokumentalny. Schizofrenia w takim filmie jest postrzegany jako prawdziwy choroby prawdziwej osoby. Dokumentalne filmy z tego gatunku są kręcone w wielkich ilościach, ale jak wspomniano powyżej, zwykle w takich małych pasków z odkryciami naukowymi i wiele domysłów. Wśród najbardziej popularnych są:

1. „szpital psychiatryczny. Dni i nocy. " Film opowiada historię psychiatrycznym instytucji typu zamkniętego dla ludzi, którzy popełnili poważne i haniebne zbrodnie. Wszystkie pacjentów, u których psychicznie chorzy. Szpital Psychiatryczny znajduje się w miejscowości Orle. Film opowiada o pacjentów, ich rutyny, leczenia, a także komentarze zapewnić wiodące psychiatrów.

2. "Pulse: Co powoduje schizofrenię?". Ten obraz ruchu z serii „dokumentalne o schizofrenii”, opowiada o objawy schizofrenii, kontroli przepływu, choroby, leczenie, specjalistów zajmujących się leczeniem. Czołowe psychiatrzy podać swoje zalecenia z naukowego punktu widzenia, dzielić się odkryć naukowych w tej dziedzinie, rozmawiać o narkotykach i opieki. Najważniejszą rzeczą w tym filmie: osoby z chorobą psychiczną rozmawiać o tym, jak walczyć ze schizofrenią, aby im pomóc, co czują. wskazówki i krewnych pacjentów, zapewniając, że ważne jest, aby zrobić dla osoby chorej, jaka powinna być troska, jak skonfigurować blisko lekarstwo, jakie słowa wspierać. Dokumentalne filmy o schizofrenii dać odpowiedź na prawie wszystkie pytania dotyczące tej choroby.

wniosek

Wszystkie z powyższych filmów są w stanie zainteresować prawie nikogo. Dlatego, ich zdaniem nie powinien odmówić.