563 Shares 2168 views

Styl kiczu: cechy, historia, ciekawostki i zalecenia

Ekstrawaganckie harmonia z Frankiem złego smaku, połączenie egzotycznych i nihilizm kolorów Jasność i hype form zewnętrznych. Można to opisać jako stylu kicz – jeden z najmłodszych i najzdolniejszych. Jak stworzyć wnętrze w tym stylu? Jakie są elementy wystroju mogą być wykorzystane? Trzeba stworzyć modny wizerunek w stylu kicz?


Pochodzenie stylu

Etymologia słowa „kicz” jest dość kontrowersyjna. Istnieją co najmniej trzy wersje swojego pochodzenia. kitsch – «халтура» . Pierwszym jest to, że słowo pochodzi od niemieckiego żargonu muzycznego. Kiczu «śmieci” verkitschen , имеющего значение «удешевлять». Druga opcja – pojawienie rzeczownika „kiczu” czasownika niemieckiego verkitschen, mającą wartość „taniej”. forthekitchen – «для кухни», при этом подразумевались предметы безвкусные, которым не место в «приличном помещении». Inna wersja – pochodzenie angielskim forthekitchen – «Kuchnia”, z elementami oznaczało bez smaku, nie ma miejsca w «przyzwoitym pokoju».

W każdym razie słowo „kicz” ma negatywne konotacje. Dlatego zdecydowaliśmy się go używać jako przeciwieństwo dobrego projektu.

Historia kicz stylu

Split i opinie na temat kiedy styl kiczu został wprowadzony do wnętrza domów. XIX века, другие же считают, что этот стиль вошел в дома только в первой половине XX века. Niektórzy projektanci twierdzą, że stało się to pod koniec XIX wieku, podczas gdy inni uważają, że ten styl wszedł do domu, tylko w pierwszej połowie XX wieku. Nawiasem mówiąc, panuje przekonanie, że kicz istniał zawsze, a więc nie tak, aby ograniczyć jej ramy czasowe.

Obszary kiczu

Eksperci dzielą ekscentryczny styl na trzech głównych obszarach:

1. Kitsch lumpen. Tendencja ta powstała z powodu biedy! Niezadowolenie z tych pomieszczeń jest rozcieńczony w jasnych kolorach, nasyconych barw i nietypowych dodatków. Cechy: kolory kwasowe, graffiti, latarnie, znaki drogowe, a nawet budki telefoniczne!

2. Psevdoroskoshny kicz: połączenie spójności i brakiem smaku. Niesamowite nowe bogate pomysły znaleźć ich wykonania w tej konstrukcji wariantu. Jeden pokój w stylu kicz może łączyć greckie kolumny, pomalowane w kolorach neonowych, złoto sztukaterie i krzesła z tworzywa sztucznego.

3. Projekt kicz: właściwy parodią stylu. Tylko profesjonalnych projektantów pod władzę do tworzenia in-house kiczu, jedno spojrzenie, które jasno wynika, że jest to – ośmieszanie specyficzne cechy tego stylu. Najważniejsze z tym – nie doprowadzić do absurdu.

Kluczowe cechy

это вульгарность, дешевые материалы, недорогая мебель, ретровещи. Główne cechy tego stylu, które odróżniają go od innego kierunku jest wulgarny, tanie materiały, meble tanie, retroveschi. Można powiedzieć, że kiczu – mieszanka klasycznego, futuryzmu i kraju. Więc trzeba wybrać elementy wystroju, które są w szoku, wyrażone stanowisko właściciela i jego nastawienie do życia.

Styl pozwala połączyć bardzo różnorodne materiały wykończeniowe: aksamit, plastik, futro i chromowane elementy mieszczą się w tej przestrzeni. W tym przypadku wszystkie elementy stylu – bez smaku parodia klasycznej, które mogą wywołać efekt chwilowej.

Aby dopasować?

Styl kiczu ekstrawagancja jest inna i dlatego nadaje się dla ludzi odważnych, nieszablonowego myślenia. Inni po prostu nie może żyć w jasnym i niezwykłym wnętrzu. Wybór kiczu, człowiek zaprzecza klasyki, preferując je do postmodernizmu. Zdolne do niego oryginalne, uwielbiam szokować publiczność.

sufit

Dokonywanie dom w stylu kicz, ważne jest, aby pamiętać o jednej podstawowej zasady: istnieje całkowita wolność i odrzucenie wszystkich zasad! Idealny do tego wnętrza – podwieszany sufit. To rozwiązanie pozwoli w wielkości pokój większy. Wybór koloru zależy od lotu projektanta fantazji. Fioletowy lub zielony, niebieski lub czerwony – atmosfera tego stylu umożliwia jasne eksperymentów. Można rozcieńczyć w jasnych barwach, za pomocą drukowania zdjęć. Zrobić więcej kolorów we wnętrzu pomogą rozmaite amulety, łapacze snów i zawieszenia, które musi być ustalona na suficie.

ściany

Styl kiczu wnętrza zapewnia bardzo ekstrawaganckie opcje dla ścian. Mogą być platerowane laminatu, sklejony z jasnymi płytkami z abstrakcyjnych wzorów, rysować graffiti. D -обои, блестки и пластик. Innym pogrubienie decyzja – połączenie nieodpowiedni: tapety klasycznego typu, płyt ściennych, płyty, fantazyjny 3 D -Wallpaper błyskotki, i z tworzyw sztucznych.

Paul

Drewno i ceramika, marmur i linoleum – nie ma ograniczeń do pokrycia! Na podłodze mogą być wykonane z tego samego materiału, i można połączyć oddzielne wyspy różnych powłok. Dla stylu kicz garnitur imitacji chropowatych desek, które obfitują w ekstrawaganckich ozdób. Szczególną rolę odgrywa w tym pokoju dywan – to po prostu musi być jasne i duże. Jest to ważne i dostępność długim stos na takim dywanie można rozłożyć na poduszce.

spektrum kolorów

Dźwięk klawiszy, w którym można tworzyć kicz wystarczająco agresywny: zielony, różowy, czerwony, fioletowy. Ponadto można skorzystać z najbardziej absurdalne kombinacje. Na przykład, cytryna, w połączeniu z genialnym zieleni, matowym kolorze niebieskim z połyskiem fioletowym. Im większy kontrast, tym lepiej! Nie ma żadnych ograniczeń. I jeszcze trzeba stworzyć kiczowaty złocenia: może on być stosowany w dowolnej ilości.

Okna i drzwi

Dla stylu kicz są doskonałymi gotyckie okna. Najlepiej jest użyć kombinacji luksusowych aksamitne zasłony z jasnym okiennice. Na parapecie zaleca się umieścić sztuczne rośliny. Drzwi dopasować najbardziej prosta: aby poprawić styl, żeby ozdobić je z reprodukcjami obrazów i malowania graffiti.

meble

Zaprojektowany w stylu kicz – jest parodią nie tylko piękne życie, ale także od biedy krzyczy. Wnętrze mebli z odpowiednim wysypiskach zasłony polietylenowe, dzieli ręcznie (na przykład, odpadki z rur z tworzywa sztucznego).

Charakteryzuje się obecnością kiczu i kolorowe meble. Ciemna powierzchnia ścian rozcieńczyć krzesło różowy, pomarańczowy i zielony, barwy szafy tęczy. Aby oświetlić pokój jest idealny do mebli ciemne odcienie: Bagno, brązowy lub ciemno niebieski.

Jeśli mówimy o materiałach, meble wykonane z drewna we wnętrzu mieszkania lub domu należy unikać – to jest bardziej odpowiednie dla kawiarni. Powinny stosować przejrzyste tabele plastikowe w salonie lub przedszkola. Mogą ozdobić kolorowymi wazony ze sztucznymi kwiatami. Doskonałe dopasowanie w tym stylu mebli z imitacji złota. Nawiasem mówiąc, powinien on być nie tylko niezwykłe, ale również najbardziej funkcjonalny. Kolejna cecha: przedmioty muszą być w różnych kształtach, rozmiarach, stylach. Jeden pokój może przylegać tabeli szkła i kredens starej babci.

oświetlenie

Pojedynczy system oświetlenia w kiczu nie można odnaleźć. Najlepiej jest połączyć kilka źródeł – żyrandole, kinkiety, a nawet świece w kinkiety mogą być umieszczone obok papierowych lampionów. Ważne jest, aby światło było dość jasne – każdy element musi być wyraźnie widoczne.

akcesoria

Styl kiczu zapewnia nadmiar pierwiastków romantycznych, dozwolonych miękkich zabawek, łuki, plisami guipure, sztuczne kwiaty. W ogóle, dekoracje powinny być tak dużo! Wśród typowych elementów kiczowatych kolorowych obrazów, krzykliwe, kolorowe wazony jaskrawych lamp. Rozwiązanie kolor nie jest tu istotne: celem kiczu – dysharmonia. Mieszkanie jest w stylu kicz jest przeznaczony do tworzenia efektu luksusowym domu. Aby to zrobić, w toku są kolorowe dywany na ścianach, kryształowe żyrandole, złocone psevdokolonny z pianki, fontanny domowe, masywne wazony podłogowe.

Szczególną uwagę należy zwrócić na dywanie: musi to być duże, miękkie i jasne, jak to możliwe. Najlepiej jest kupić produkt, w którym kilka kolorów, więc będzie całkowicie pasuje do każdego pomieszczenia, a meble i akcesoria daje zupełnie inny wygląd. Ważne jest również, aby pamiętać, że dywan powinien mają długą drzemkę, ponieważ często to właśnie dzieci grać lub siedzieć dorosłych (to, nawiasem mówiąc, mały poduszkę i położył na podłodze).

styl kiczu w ubraniach

Kochanek jasne, twórczych rozwiązań idealnie pasował do wizerunku stylu wywołującego. Jak również w projektowaniu, konieczne jest, aby połączyć to, co na pierwszy rzut oka, nie mogą być łączone. Podczas tworzenia zły smak cebuli powinien być świadomym wyborem. W modzie, kicz wprowadzone na początku ubiegłego wieku, ale jego rozkwitu przyszedł w 70-90s. Co fashionistka wtedy nie noszą obcisłe legginsy kwasowe, haftowane paillettes topy i brawurową mini spódnicę? Teraz spowolnić trochę kiczowata, ale nadal pozwala nadzwyczajnym młodych kobiet, aby wyrazić swoją indywidualność!