426 Shares 8611 views

Alkohol i „Nurofen”: Zgodność

Przeciwgorączkowe i przeciwbólowe są jednymi z najbardziej popularnych leków. Każdego dnia są one wykorzystywane przez miliony ludzi. Ale niewiele osób uważa, że połączenie niektórych z nich z alkoholem może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Dzięki naukowców i wieloletnim doświadczeniem ekspertów dziś można dowiedzieć się, jakie są tabletki, „Nurofen” i kompatybilność alkohol.


Kilka słów o leku

Lek o nazwie handlowej „Nurofen” jest dostępny w Wielkiej Brytanii. Lek ten długo zajmuje wiodącą pozycję na rynku farmakologicznym. Substancję czynną leku jest ibuprofen. Lek należący do grupy NLPZ i jest umieszczony jako skuteczne lekarstwo na gorączkę i ból. Dostępne w różnych dawkach i postaciach leku. Tabletki zawierają od 200 do 400 mg ibuprofenu, czopków (na dzieci poniżej 2 roku życia), obejmują 60 mg składnika aktywnego, a syrop dzieci (3 miesiące) – 100 mg.

Producent proponuje również lek „Nurofen” do stosowania zewnętrznego. Ma on formę żelową o stężeniu 5%. Dla osób cierpiących na migreny, produkowanych „Nurofen Multisimptom”, w ramach którego istnieje dodatkowa paracetamolu (325 mg) i sprawiedliwszy płeć oferta zakupu „Nurofen Lady”.

Mogę pić „Nurofen” Alkohol: Informacje zawarte w instrukcji

Jeśli odwołać się do podsumowania, będziesz wiedzieć, że lek jest stosowany w leczeniu objawowym. Jest wskazany na następujących warunkach:

  • ból głowy, w tym migreny;
  • ból zęba;
  • napięcie mięśni, uszkodzenie stawów;
  • nerwoból;
  • podwyższenie temperatury ciała (z różnych źródeł).

Aby dowiedzieć się, jak współdziałać z alkoholem „Nurofen”, powiedział w oświadczeniu. Uzupełnione tylko, że nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości, chorób przewodu pokarmowego, serca, wątroby i nerek, a także w czasie ciąży. Czy to oznacza, że producent pozwala na jednoczesne stosowanie leku i etanolu?

Kobiety podczas miesiączki

W tej sytuacji, alkohol i „Nurofen” nie jest kompatybilny a priori. Dla kobiet, producent wytwarza lek z przedrostkiem „Lady”. zawiera 400 mg substancji czynnej. Lek ten został zaprojektowany, aby wyeliminować bóle menstruacyjne. Dlaczego nie połączyć alkohol i Nurofen „Lady”?

Wszelkie napoje alkoholowe przyczynić się do upłynnienia krwi. Zastrzeżony lek działa w ten sam sposób. Jeśli łączymy się z chemikaliami, a następnie płci pięknej może zwiększyć krwawienie. Obfite miesięcznie, z kolei, może powodować złe samopoczucie, osłabienie, a nawet wywołać anemię. Jeśli używasz podczas menstruacji „Nurofen” do bólu, od recepcji napojów alkoholowych jest lepiej wstrzymać.

„Nurofen” (żel) do stosowania na zewnątrz i alkoholu

Czy możliwe jest połączenie alkoholu i „Nurofen” (żel)? Lek ten zawiera 5 g ibuprofenu w 100 g każdego leku. Przepisać leki po rozciągnięciu więzadła i mięśnie, bóle stawów. Użyciu żelu do stosowania miejscowego w nerwobóle, bóle mięśni, bóle pleców. Sportowców w przygotowaniu urazu mogą również korzystać z leku. Czy to możliwe, to „Nurofen” w połączeniu z etanolem?

Ze względu na fakt, że lek nie przechodzi przez przewód pokarmowy i nie jest wchłaniany do krwiobiegu, jego negatywne oddziaływanie na organizm ludzki jest minimalne. Nawet jeśli jesteś w tym samym czasie korzystać z napojów alkoholowych, jak pokazuje doświadczenie, nie jest niczym przestępca nie będzie się działo. Ważne jest, aby przestrzegać dawki leku i nie brać go do środka. Nie zapominaj, że etanol może pogorszyć stan pacjenta w chorobach, które obejmują stosowanie żelu „Nurofen”.

Skutki kombinacji z etanolem

Czy to możliwe, aby „Nurofen” spożywanie alkoholu w każdym przypadku, każda osoba decyduje za siebie. Jeśli nie zdecydujesz się zrobić taką kombinację, konieczne jest, aby stosować się do pewnych zasad.

„Nurofen” stosuje się w dawce odpowiadającej choroby. Nie można brać duże porcje w celu zwiększenia efektu terapeutycznego.

Nie pij alkoholu, jeśli zapobiega chorobom.

Picie napojów alkoholowych może być nie wcześniej niż 4 godziny po „Nurofen”. Lepiej jest poczekać 8-12 godzin.

Palenie i alkohol w połączeniu „Nurofen Multisimptom”, ponieważ kombinacja ma wyraźny hepatotoksyczności.

Jeśli nagle czują się gorzej po spożyciu narkotyków i alkoholu, konieczne jest pilne zajęcie się do lekarza.

Zażycie NLPZ w oparciu o ibuprofenu z alkoholem, to zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych. Połączenie chemikaliów ma negatywny wpływ na wątrobę, jak alkohol „Nurofen” są filtrowane przez to ciało. Konsekwencje takiego leczenia mogą być następujące:

  • zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego;
  • wrzodziejące uszkodzeń przewodu pokarmowego;
  • częstoskurcz i arytmia;
  • niewydolność nerek, niewłaściwe diurezy.

„Nurofenom” leczenie kaca

Często ludzie biorą „Nurofen” po wypiciu, aby pozbyć się choroby, spowodowane przez kaca. Czy jest to dopuszczalne?

Praktyka wskazuje, że lek efektywnie radzić sobie z bólem głowy i bólem mięśni, jak również usuwa ciepło. Często objawy te są konsekwencje imprezie ryczący. Lek pomaga pozbyć się z nich, ale nie wpływa na resztę objawów kaca. „Nurofen” nie jest w stanie wyeliminować nudności, senność, osłabienie. Nikt nie może powiedzieć, czy to pomaga leczyć kaca. Niektórzy pacjenci są zadowoleni z tego leku, podczas gdy inni twierdzą, że nie czuł ulgę.

Jeśli weźmiemy pod uwagę negatywny wpływ na organizm, jest to możliwe do „Nurofen” po wypiciu? Eksperci, oczywiście, nie jest zalecane, aby połączyć te substancje i zażywanie narkotyków w czasie, aż krew zawiera etanol. Ale jeśli porównamy leku z innymi „Nurofen” można nazwać jednym z najbezpieczniejszych środków przeciwbólowych. Na przykład, znany „Paracetamol” w połączeniu z alkoholem będą miały znacznie bardziej negatywny wpływ na organizm. Jeśli zdecydujesz się z wszelkiego zła, to lepiej, aby dać pierwszeństwo „Nurofenu”.

podsumować

Lek „Nurofen” jest skuteczny, niedrogi, długo znany i bezpieczny lek, który może w krótkim okresie czasu, aby wyeliminować ból i gorączkę. Oczywiście, że alkohol to lepiej nie brać. Jednak w niektórych przypadkach taka kombinacja jest nieuniknione. Jeśli trzeba było użyć „Nurofen” podczas picia alkoholu lub bezpośrednio po uczcie, to trzeba bardzo uważnie monitorować ich stan zdrowia. Nie powinniśmy zapominać, że lek nie może być stosowany dłużej niż 5 dni na własną rękę. Dobre zdrowie!