263 Shares 8587 views

kojące zioła


Dzisiejsi mieszkańcy miast często cierpią z powodu niezdolności do snu we właściwym czasie. Przyczynia się to do chronicznego zmęczenia i skrajnego napięcia nerwowego. Co zrobić, gdy nie ma możliwości, aby zmienić sposób życia, ani chęci do podjęcia specjalnego lekarstwa? W tym przypadku, kojące zioła, które pomogą uporać się z problemem. Należy jednak pamiętać, że takie środki medycynie dobierane są indywidualnie.

Być może będzie więcej niż wystarczająco, po prostu pić herbatę z gałązką mięty, ponieważ doskonale relaksuje. I ktoś pomaga warzone kwiaty wrzos lub korzeń kozłka. Takie środki rozcieńcza się w następujących proporcjach: jedną łyżeczkę do filiżanki wody. Przed użyciem napój zaleca się wdychać jego zapach. Po uspokojeniu zioła wydzielają niezwykle kojący zapach!

Napoje takie rośliny nie powinny być spożywane rano, jeśli będziesz zajęty dzień, bo nie chce zasnąć podczas ważnego wydarzenia? Motherwort można pić tylko o tej porze dnia, ponieważ nie wydają się spać na nim. To łagodzi niepokój i wyjaśnia umysł.

Często zdarza się, żeby zasnąć bez problemu, konieczne jest nie tylko do picia ziół uspokaja nerwy, ale również zmniejszenie ciśnienia (jeśli ciśnienie krwi jest niestabilny). Najbardziej popularnym środkiem do tego celu składa się z następujących składników:

– pięć łyżeczek szary;

– trzy łyżeczki skrzyp;

– dwie łyżeczki Sivtsev;

– dwie łyżeczki mankiet;

– dwie łyżeczki malina;

– trzy łyżeczki koniczyna czerwona ;

– jedna łyżeczka Dziurawiec;

– dwie łyżeczki Toadflax;

– jedna łyżeczka krwawnika, mącznicy lekarskiej i meadowsweet.

Powyższe składniki powinny być mieszane i warzenia dwie łyżki umieszczone w litrze wody. Otrzymany produkt jest konieczne nalegają na pół godziny. Najlepiej jest podjęcie środków, łącznie z kojących ziół wieczorem. Ale nie przed pójściem spać, ponieważ po jej stosowanie jest niewielkie moczopędne działanie herbaty.

Zioła, uspokaja system nerwowy, są bardzo popularne ze względu na łagodne działanie. W ten sposób korzystnie z tych produktów przemysłu farmaceutycznego.

Kiedy nadmierna drażliwość i pobudliwość są również zachęcani do stosowania tych kojące zioła jak tymianek, oregano, słodkiej koniczyny, melisy.

W celu osiągnięcia spokoju umysłu nie jest zbędny używać różnych rodzajów roślin (tonowania lub relaks) w różnych porach dnia. Należy zauważyć, że wszystkie zioła mają jedną lub inne właściwości lecznicze, a wśród nich: żółciopędny, moczopędne, wykrztuśne, napotne, przeczyszczające, przeciwbakteryjne. Jest zatem konieczne, aby dać pierwszeństwo i nie mocnej czarnej herbaty ziołowej.

Jeśli celem przygotowania jest napój naturalny tylko cieszyć się jego smak, powinny być wykonane w sposób następujący: jedną łyżeczkę (łyżeczkę) produktu wlać 200 ml wrzącej wody i popychają co najmniej dwadzieścia minut. Otrzymaną masę, koniecznym jest filtrowanie przez drobne sito.

Jeśli zamierzasz korzystać z herbaty dla celów terapeutycznych, zaleca się gotować w ten sposób: jedną łyżeczkę (łyżkę lub łyżeczkę) wlać do pojemnika szkliwa z wrzącą wodą i umieścić ją w garnku z gotującą się już wody. Tak więc, środki do wytwarzania tak zwanych kąpieli wodnej. W celu przeprowadzenia tej procedury nie powinno być więcej niż kwadrans.

Jeśli nie zabrania korzystania z cukrem, miodem lub dżemem, wszystkie te produkty mogą być dodawane do powstałego napoju, aby poprawić jego smak. Jest to szczególnie konieczne w przypadkach, gdy napar gorzkie zioła. W sytuacji, gdy powyższe substancje słodzące nie można zastosować zalecana dzienna ilość jest podzielony na cztery równe porcje i stosować w ciągu dnia.