878 Shares 6007 views

Boarding – co to jest? Cechy bitwach morskich z przeszłości i teraźniejszości

Boarding – strategiczny manewr, który pozwala na przechwytywanie lub zatopić statek wroga. Nakłada to od pierwszej bitwy morskiej znanych człowiekowi. Jednocześnie, istnieją różne warianty wykonania tego manewru, które różnią się w zależności od rodzaju statku i jego załogi.


Co jest z internatem?

Boarding – specjalna taktyka walki na wodzie. Istotą tego manewru jest w sąsiedztwie statków do siebie, umożliwiając ich zespoły, aby przejść w walce wręcz. Często ta taktyka jest stosowana w przypadku, gdy jedna ze stron chce się dostać na statek lub inne produkty.

Zgodnie z historii wojskowości, pierwszy pokład statku została przeprowadzona przez rzymskiego admirała Gajusz Duilio czasie pierwszej wojny punickiej. Technika ta nie tylko siać niezgodę wśród wroga, ale również pozwoliło zespołowi wychwycić niewoli wielu Kartagińczyków.

Różnorodność technik i sztuczek

Wiele osób błędnie uważa, że na pokład – manewr, podczas którego statki mają stanąć obok siebie. W rzeczywistości, istnieje wiele sposobów, aby przejąć statek, a niektóre z nich są bardzo różni się od naszych zwykłych modeli.

Na przykład greckie statki schodnię znajdujący się na dziobie statku. Wynika to z faktu, że Grecy używali w marynarki bitew Tara ofensywy. Przednia część statku była ubijania, które mogą przenikać nawet najtrwalsze drewno. Dlatego są one łatwo rozproszone swój statek i z całej siły uderzyć wroga, a następnie obniżony mostek pokładową na pokład wroga.

Ale Wikingowie stosować inną taktykę. Drakar były bardzo mobilne, pozwalając im szybko dopłynąć do końca wroga. W tamtych czasach nie było karabinów, ale ponieważ są one łatwo odparte wszystkie ataki wroga z użyciem tarcze obronne. Na pokładzie Wikingów spadł przez liny z hakami, że bez wysiłku rzucił tam.

Jest pokład – relikt przeszłości?

Błędem jest sądzić, że era na pokład tego dnia, gdy woda zszedł pancerników i krążowników pancernych. Dziś to taktyczny manewr stosowany jest tak samo często jak wcześniej. Na przykład, gdy policja wody trzeba wziąć szturmem statek nie wypełnia swoich zamówień.

Gdzie bardziej smutny przykładem są Somalijscy piraci. Te piraci dawna burzy wód lokalnych i nawet dzisiaj bez udziału wątpliwości zaatakowanych ciche statki. Jednocześnie często używają ataku pokładową, aby nie tylko przejąć statek, ale także uchwycić więźniem swojego zespołu.