506 Shares 7424 views

Top zbóż dla psów: porady lekarzy weterynarii

Karmienie zwierząt – temat, który jest regularnie podnoszone jako forach dyskusyjnych oraz w konsultacji z lekarzem weterynarii. Krótko podsumować to, co zostało powiedziane, karmy dla psów może być przetworzone lub naturalne. Każdy z tych rodzajów pielęgniarstwa ma swoje zalety i wady. Jednak większość właścicieli są skłonni uwierzyć, że naturalna mięso i zboża jest znacznie bardziej użyteczne niż w puszkach. I ta zasada działa nawet w przypadku gotowej żywności dobrej jakości.


Wybór naturalnej diety

W tym przypadku trzeba natychmiast ustalić dla siebie w jakim czasie można iść na zakupy i przygotowania posiłków swojego zwierzaka. Podstawą może być bulion mięso, gotowane mięso i różne zbóż dla psów. Dodatkowo można gotować warzywa. Wszystko preform po ugotowaniu są przechowywane oddzielnie i mieszać bezpośrednio przed posiłkiem.

Składnik mięso

Pamiętaj, aby kupić jakości mięsa na rynek. może to być dobre okrawków mięsa, wątroby, płuca, śledziona i chrząstki. Uboczne produkty powinny być mniejsze, ale są również bardzo ważne. Można gotować je wcześniej i zamrozić w porcjach, a następnie gotowanie nie zajmie dużo czasu. Przeznaczony do codziennego karmienia, trzeba będzie 40% (całkowitej dziennej diety), mięso, a 30% zbóż i warzyw.

Warzywa są najlepsze do podjęcia marchew i buraki, można dodać ziemniaki i cukinię, cebulę. Warzywa najlepiej bulion mięsny dusić do całkowitego miękkie. Ważną rolę w diecie owsianki i gra dla psa, więc składnik ziarna, możemy teraz mówić trochę więcej.

Jak przygotować

Ciało swojego czworonożnego przyjaciela – system kruche, że jest silnie uzależniona od dobrego odżywiania. W naturze drapieżniki nie jedzą owsiankę, ale zawsze węglowodany złożone z żołądków swoich roślinożernych ofiar. W domu, konieczne jest uzupełnienie diety zbóż mięsnych.

Owsianka dla psów muszą być przygotowani na co dzień, więc byli zdecydowanie świeże. Jeśli mięso i bulion zostały przygotowane z wyprzedzeniem i zamrożone, a następnie można tylko podgrzać ją i wypełnić zadzie. Istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać. Owsianka dla psów do czyszczenia muszą być gotowane na patelni, bez dodatku soli i przypraw. Po ugotowaniu, jedzenie musi-cool, przesunięcie w szczelnym pojemniku i wstawić do lodówki.

Jaki rodzaj zbóż należy unikać

Ważne jest, aby pamiętać, że każdy zwierzak jest wyjątkowy, i powiedzieć, że będzie pasować do każdego bez wyjątku, bardzo trudne. Każda rasa ma swoje własne cechy, ale najlepiej jest zwrócić się do lekarza weterynarii. Wiele chorób przewlekłych, zmienia się także dietę psa drastycznie. Jednakże, podczas gdy mówimy o zdrowych zwierząt.

Mówiąc o tym, czy możliwe jest, aby podać ten bałagan psa, należy wspomnieć o jęczmienia naraz. Ten gruby zboża jest praktycznie nie wchłania, nawet jeśli bardzo dobrze przyrządzone. Dlatego, jęczmienia – to najgorsza opcja dla mięsożernych mocy drapieżników.

Nie zaleca się karmić, proso, kukurydza i kaszę. Oni nie tylko korzyści, ale również może wywołać skręt jelit lub zaburzenia metaboliczne.

Gryka – głównym źródłem białka

Mówiąc o co owsianka gotować psa, przede wszystkim trzeba wspomnieć o królowej królestwa zbóż. Zawiera optymalną ilość białka, zestaw niezbędnych aminokwasów, jest łatwo przyswajalne i nie daje zbyt dużego obciążenia układu trawiennego.

Przed gotowaniem gryki zaleca się moczyć w zimnej wodzie. Po około 20 minutach, woda może być odprowadzana wraz z łuską. Teraz jęczmień gotowe do gotowania. W celu ponownego napełnienia w doniczce i zalać wodą w stosunku 1: 2. Gotować należy do odparowania cieczy, a następnie przykryć i pozostawić do zaparzenia. Nawiasem mówiąc, wszyscy kochamy masło nie będzie zbędna, jeżeli jęczmień jest gotowane w wodzie. Jeśli używasz bulion wołowy, nie przesadzaj z dodatkowego tłuszczu.

Drugi filar moc – Rysunek

Mówiąc o tym, co zboże dać psa, nie można zapomnieć o tym cennym produktem. On jest podstawą diety i wchodzi wszystko gotowe do podania premii. Więc nie zapomnij o tym, czy twój pies zjada żywność ekologiczną.

Nie jest tajemnicą, że właściwości odżywcze zależy od odmiany metody przetwarzania ryżu i zbóż. Najlepiej jest wybrać nieszlifowana zboża, brązowy lub brązowy ryż. To oszczędza cenny błonnik, a wypolerowane ziarno jest źródłem skrobi. Więc jakie są najlepsze owsianka? Psy powinny być podawane gryki i ryżu. mogą być one łączone ze sobą. Gotowane płatki mogą być oddzielnie, a następnie miesza się z mięsem i bulion jest już w kubku.

Jeśli wziąć brązowy ryż, jego pewnością dobrze spłukać. On warzy około 35 minut, po czym musisz parzyć owsiankę lub szlam pojawią się w nim. Jeśli twój pies jest wybredny i nie jeść owsiankę, to lepiej gotować ryż w osolonej wodzie. Właściwa pies bałagan mogą być przygotowane i szczotkowane zboża. W tym przypadku, podczas gotowania nie dodano łyżkę oliwy z oliwek. Więc to jest bardziej smaczne i nie trzymać się razem.

Płatki owsiane lub płatków owsianych

Mogę karmić zboża psów, które są uważane za użyteczne dla człowieka? W rzeczywistości, płatki owsiane nie nadaje się jako baza zasilania. Służy do szorowania jelita, a także źródło pożytecznych mikroelementów. W związku z tym, mączki owsianej raczej opatrunek mineralnego. Gotować tych płatków nie jest zalecane, dużo lepiej na parze im gorącą zupę i starannie owinąć. Więc potrawa zachowuje wszystkie dobroczynne i oczyszczające właściwości. Gotowanie taki bałagan powinien wynosić nie więcej niż raz w tygodniu dla psów.

Yachka lub trochę pszenicy

Są to najtańsze produkty zbożowe, które są często wybierane do karmienia zwierząt opierało się na ich ceny. Kasza jęczmienna mocno trzymać się razem po ugotowaniu, zaleca się, aby przygotować go tylko na jeden raz. Te same grzechy i pszenica owsianka, choć jego struktura jest bardziej interesująca. Pożądane jest smak po ugotowaniu go olejem, więc nie trzymać się razem też. Zawartość białka i aminokwasy, jak również poziom tych zbóż żywieniowe są bardzo gorsze od tych, które zostały opisane powyżej, jednak ich stosowanie jest sugerowane jako dodatkowy, ale nie podstawowej paszy.

Orientacja do indywidualnych cech zwierzęciem

Wybór zwierzaka, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii lub hodowcę o jego prawidłowego żywienia. Zdrowy, dorosły pies bez historii rodziny może jeść prawie każdy zboża bez narażania zdrowia. Przykładem jest owczarek niemiecki, który można dostosować do prawie każdej diety.

Znacznie bardziej ostrożnie prawidłowe bałagan pies musi zostać wybrany, jeśli mówimy o małych szczeniąt lub o problemie gatunku z trawieniem. Jest bardzo dekoracyjne skały, które mają za sobą długą drogę mutacji genetycznych. Oni nie są wyjątkiem, a zwierzęta z wad wrodzonych, zaburzeniami metabolizmu lub doznali poważnych chorób. W każdym z tych przypadków, wybór jest ograniczony do gryki i ryżu. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej (zaczerwienienie, swędzenie uszu), składnik zbóż jest ograniczona do brązowym lub brązowym ryżem.

owsianka gotowanie

Po zdefiniowaniu z wyborem zbóż, konieczne jest, aby przystąpić do przygotowania owsianki. W celu dywersyfikacji diety, można podjąć kilka rodzajów zbóż i gotować razem. Na przykład, trzecia gryki, ryżu trzecią i jedną trzecią proso mieszany z yachkoy lub kaszy. Mieszanina ta jest powszechnie akceptowane przez wszystkich normalnych zwierząt. Teraz wypełnić go z wrzącego bulionu lub wody i dusić do miękkości. , Muszą gotować dwa razy dłużej do zbóż normalnie trawione przez organizm psa, niż kiedy gotować owsiankę dla siebie. W związku z tym konieczne jest, aby obliczyć ilość płynu, że to wystarczy. r powyższej mieszaniny znajdują się w stosunku 1: 5 w temperaturze wrzenia cieczy.

Pod koniec gotowania można dodać kilka łyżek oleju roślinnego lub kawałek masła. Sprawdzić gotowość jest bardzo proste: owsianka łyżeczka miarka kiedy rzuciła guzek, możliwe jest, aby wyłączyć, a jeśli kanalizacji, a następnie gotować przez jakiś czas.

Dodatki do owsianki

W małych ilościach mogą być dodawane do kleiku z siemienia lnianego. W ramach niej zawiera duże ilości pierwiastków śladowych korzystnych dla organizmu psa. W przypadku dużych zwierząt jest niepożądana dziennie, aby wykorzystać więcej niż 1/3 łyżeczki. Ponadto można skorzystać z otrębów. Owsianka jest nie więcej niż dodaje szczyptę diecie otręby. Ale chleb i makaron nie powinny być stosowane, ponieważ są one zbyt dużo kalorii. Wyjątek może działać w ciemnych grzankami z chleba w ograniczonej liczbie. Pieczenie jest całkowicie zakazane.