444 Shares 6236 views

Jaka jest właściwość? definicja

W nauk prawnych spotyka się wiele różnych warunków. Dzięki nim specjaliści rozumieją się nawzajem. Wiele koncepcje powinny być znane do wszystkich obywateli, ponieważ są one potrzebne umiejętności prawnej.


Jaka jest właściwość? Termin ten oznacza zgodę organu właściwego do podjęcia decyzji pewnych sporów i spraw. Istnieje kilka gatunków jurysdykcji, inne niż wartość.

stan

Co jest jurysdykcja państwa? Oznacza to, że organy administracyjne i sądy mają prawo do pracy tylko z tych przypadków, w których mają uprawnienia i kompetencje. Prawo międzynarodowe obejmuje 2 koncepcje tego rodzaju: krajowych i terytorialnych.

Właściwy sąd krajowy – polityka realizacji kraju poza jego terytorium, jak w przestrzeni. Taka jurysdykcja rozciąga się na obywateli, którzy mieszkają w innym kraju, ale ma ona zastosowanie tylko do Rosji. Jurysdykcja terytorialna jest ważne w kraju. Ona ma wszystkie uprawnienia, z wyjątkiem tych sytuacji, które są zapisane w traktatach międzynarodowych.

obowiązkowe

Jaki jest obowiązkowa jurysdykcja? Gdy zachodzi konflikt międzyrządowego porozumienia stron, że jurysdykcja ta jest akceptowana przez wszystkie strony dobrowolnie. W tym przypadku, pytanie zostanie podjęta przez organy sądowe, a to może być inna instancja.

administracyjny

Jaka jest właściwość administracji? Termin ten oznacza uprawnienia organów państwowych, które służą do kwestii związanych z prawem administracyjnym.

uniwersalny

Koncepcja ta jest zapisana przez międzynarodowego prawa publicznego. Państwo ma prawo do rozwiązania problemów związanych z przestępczością. Oznacza to, że się naruszenia nadal będą karane, bez względu na to, gdzie został on popełni błąd.

równoległy

Należy do sądów, które uznają sprawy krajowe i międzynarodowe. Odnosi się do przestępstw, które pozywa osobę do których przestępstwo zostało popełnione niezgodne z prawem. Międzynarodowy Trybunał ma prawo do formalnego wymogu, aby przenieść rzeczy na różnych etapach.

Jest jurysdykcji międzynarodowej. Polega ona na uzyskanie uprawnień organów międzynarodowych, które mogą leczeniu niektórych przypadków. Koncepcja jest używany do definiowania funkcji w organizmie, więc jest to powszechne w praktyce prawnej.