676 Shares 8567 views

„Pantenol” – krem do domu apteczka i torby kosmetycznych dla pań

Lato, plaża i słońce pali wiąże się nierozerwalnie w moim umyśle. Nawet jeśli trzeba przechowywać ogromny wybór garbarstwie, problem występuje okresowo. Patrząc w przyszłość, chcę powiedzieć, że dla złagodzenia bólu i szybkiego gojenia się skóry, my, jako rodzina, od dawna za pomocą „pantenol” śmietankę producenta krajowego – Nizhpharm. A ostatnio odkryłam nowe aspekty tego unikalnego produktu, a to, co chcę powiedzieć swoim czytelnikom.

Jeden dzień, pobiegł do apteki w celu uzupełniania zapasów leków, nie miałem go znaleźć swój ulubiony produkt. Muszę powiedzieć, że krem „pantenol Ratiopharm” od niemieckiego producenta, kosztuje pięć razy tyle, więc zdecydowano się uratować. Drogi farmaceuta, aby dowiedzieć się o moim problemie, zaproponował mi kupić zamiast kremu pianki „pantenol” z „Farmonov”, ponieważ jego struktury jako część substancji dekspantenol czynnej.

Kiedy wróciłem do domu, postanowiłem dalej badać skład i instrukcje. Okazało się, że produkt nadaje się nie tylko w celach leczniczych, ale również do codziennej pielęgnacji twarzy i ciała. Wskazania: oparzenia, w tym słoneczne, cięć, stłuczeń, suchość i podrażnienie.

Szczerze mówiąc, od dłuższego czasu zmaga się z jego wrażliwej skórze, które reaguje na niewdzięcznych kremach anti-aging. Warto spróbować coś z serii „Drogie, ale bardzo skuteczny”, a skóra twarzy jest co najmniej od tygodnia, swędzi, czerwieni i pęcznieje. Nawiasem mówiąc, nie ma środków do walki z tą plagą, nie mogę znaleźć. Nie pomogło nic. Ani do wewnątrz, ani na zewnątrz. W związku z tym, producenci obiecują „pantenol” Brałem pod uwagę. Wkrótce miałem szansę, aby upewnić się, że nie był to chwyt reklamowy. Piana bardzo szybko usunął zaczerwienienie, podrażnienie i swędzenie.

Po tym, moje zainteresowanie kremów i maści zawierających dekspantenol wzrosła. Postanowiłem dowiedzieć się, jak różnią się one od siebie i jak można je wykorzystać.

Zacznijmy od popularnego produktu „ratiopharm pantenol”. Maść zawiera co najmniej 5% substancji czynnej. Podstawa – Wazelina biała, wody destylowanej i dekspantenol. Ponadto, preparat zawiera kwas cytrynowy, sorbinian potasu, wosk z wełny. Kompozycja jest maść made in Germany.

A teraz spójrz na to, co stanowi „pantenol” śmietanę. Substancja czynna pozostaje niezmieniona. Ale podstawą jest różne oleje: bisabolol (rumianek), afrykańskie masło shea, rokitnika. Ponadto śmietana zawiera biolin – prebiotyk, który stymuluje mechanizmy ochronne skóry.

Oczywiście, krem będzie się różnić w zależności od producenta. Ale nawet pobieżna analiza staje się jasne, że konsystencji krem jest bardziej lepkie i tłuste. Jest on wchłaniany gorzej niż kremu, więc jest mało nadaje się do codziennego użytku. Szczególnie pożądane jest stosowanie go do skóry lub dużych powierzchni ciała. Wazelina zatyka porów i pojawienie się trądziku może również powodować.

W naszej rodzinie, maść „pantenol” syn próbował w leczeniu opryszczki. Oczywiście, to nie było możliwe, aby pozbyć się większości zakażeń, ale rany dość szybko zostały wyleczone. Nawiasem mówiąc, to pomogła maść „pantenol” krem z wynikami nie dał.

Skład pianki, oprócz substancji aktywnej, zawiera wyciąg z rumianku, nagietka, żywokost. One złagodzić swędzenie, zaczerwienienie, podrażnienie, zmiękczają skórę, przyczynia się do jego szybkiego powrotu do zdrowia. Lekka konsystencja szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego połysku, więc pianka może być stosowany do pielęgnacji skóry wrażliwej zimą lub latem.

Spray „Panthenol”, jak wiadomo, jest oparta na tylko wody i substancji czynnej. Wykorzystywane do tego samego celu, że maść i krem. Należy pamiętać, że do rany wilgotnej, w tym oparzeń termicznych i słonecznych, spray bardziej odpowiednie.

Kiedy zacząłem zbierać informacje na temat „pantenol” opinii na temat przygotowania strony też nie jest oszczędzony. I dowiedzieć się wiele ciekawego. Osobiście, nigdy nie zwracał uwagi na fakt, że wiele produktów do pielęgnacji włosów zawiera pantenol. Teraz mój sprayu „pantenol” ma inne zastosowanie. I dodać do maski do włosów. Nawiasem mówiąc, efekt jest oszałamiający. błyszczące włosy, gładka i nie bita.

Jak udało ci się przekonać, „pantenol” (krem, maść lub spray) zdecydowanie powinien być w każdej apteczce. I mamusie Na marginesie chciałbym dodać, że już w sprzedaży było dziecko proszek z D-pantenolem.