463 Shares 1245 views

Kolumna kierownicy roweru: urządzenie i regulacji

Jaki jest kierownica? Element ten ma na celu zapewnić kontrolę nad pojazdem, a bardziej konkretnie – Zmiana położenia przedniego koła. Jak jest montaż kierownicy koła? Jakie są wymiary podane w szczegółach? Co trzeba zrobić, aby dostosować prawo sprzęcie? Na ten temat i nie tylko będą mówić w dalszej części tego artykułu.

urządzenie

Kolumna kierownicy roweru – układ zawiera zestaw składników, których funkcjonalność pozwala rowerzyście możliwość zmiany kierunku ruchu pojazdów dwukołowych. Dla STEROWE zawiera takie informacje:

  • Poprzeczka – element, na których można naprawić układ hamulcowy, przełączniki prędkości i inne akcesoria.
  • Wynos – mała rurka z łącznikami poniżej poprzeczki.
  • Główka – element łączący trzonka w rozwidleniu korony.
  • Szkło kierownicy – element ramy w postaci krótkiej rury z wcięciami wewnętrzne, które są plastrami według określonych normami. Tutaj znajdują się wszystkie rodzaje kubków i łożysk.

Śruba kolumna kierownicy roweru

Elementy reprezentacji typu uważane klasycznych informacji, które znajdują się w modelach rowerów budżetu. Takie systemy są stosunkowo mało wymagające w konserwacji. Na szczycie systemów miski gwintowane są standaryzowane skos. Rura kierownicy jest przymocowany za pomocą nakrętki sterowania.

Zalety kolumn gwintowane zawierają mały ciężar i niski koszt. Wśród wad jest dostarczenie stosunkowo kruche, a trudności z przystosowaniem się.

Bezgwintowe kolumna kierownicy roweru

Szczegóły tego rodzaju są uważane za nowoczesny standardem. W takim wątku kolumn offline. System bezśrubowa zakłada obciążenie wtyczki mocowania.

Podobne części składają się z dolnych i górnych kubki. Zarówno wciśnięty do kubka kierownicy. Wewnątrz zawarte łożyska kolumny kierownicy roweru. na szczycie najnowszego zestawu toczenia ringu. Systemy pierwszy gwintowane instalowania wentylatorów i pierścienie prostanovochnyh. Dopiero po tej rurze głowy utrwalenie.

wbudowany głośnik

Odnosi się do systemów typu bezgwintowe. Z resztą przy braku kubków. Innymi słowami, łożyska umieszczone są bezpośrednio na rurze głównej ramy. Konstrukcja nie toczy się rowki. Zintegrowana kolumna kierownicy roweru może zawierać wyłącznie łożysk przemysłowych.

Systemy tego typu przedstawionego najbardziej wykazują niską wagę i prostą konstrukcję. Jednak są one dość trudne do odzyskania od obrażeń. Ponadto istnieje znaczna rozpiętość rozmiarów i modeli.

Semi-Integrated głośnik

Zintegrowany połowę kolumny zwykle zawiera kombinację standardowymi łożyskami i przemysłowych. Kubek pełne takich wzorów wejść do wnęki rury głównej. Z zewnątrz, tylko pylniki są widoczne.

Pół-zintegrowane kolumna rower ma dość skomplikowane urządzenie, które ma wysokie koszty. Mimo to, ten system planu są uważane za najbardziej wygodne, ponieważ dają one możliwość do bez większych kłopotów do wprowadzenia niezbędnych wysokość kierownicy.

Jak zmontować kolumnę kierownicy?

Przed przystąpieniem do działania, należy dokładnie oczyścić tkanki segmentu skos zainstalować łożyska, wolne od kurzu i tłuszczu. Wskazane jest również, aby sprawdzić powierzchnie dla scherbinok, chipsy, inne szkody. Wady, które muszą pobierać i zmieniać pierścienie gniazd łożysk. W przypadku zignorowania problemu, wkrótce na kulki łożyska koniecznie uszkodzić.

Teraz przejdziemy bezpośrednio do pracy. Aby rozpocząć wypełnić smarem do skosu łożysko. Zaleca się stosować grubą materiał. Zestaw musi być wykonana, wychodząc z dolnym łożyskiem. Ostatni zagłębiony w fotelu. Zatem separator powinien znajdować się w górnym położeniu, a kule, które zostaną ustanowione.

Ponadto zamontowany na łożysku wolne od pyłu i tłuszcz kolumnie kubek krycia kierownicy. Dzięki temu również pierścień uszczelniający, które chronią wewnętrzną przestrzeń przed wnikaniem zanieczyszczeń.

Następnie konieczne jest przewracać ramy roweru. Następnie górne łożysko jest zainstalowany na tej samej zasadzie, co na dole. Siedzenie jest zamknięty poniżej. Wreszcie pasuje zewnętrzną uszczelkę i krążek trafi. Kolumna kierownicy noszenia dodatkowych pierścieni, których liczba zależy od parametrów ramki rozwidlenia rozmiaru rury. Na górze pierścienia koła kierownicy jest wciśnięty. Następnie dokręcić podkładkę i zabezpieczyć śrubą.

regulacja

Regulowana kolumna kierownicy roweru obejmuje ekspozycję kierownicy w odpowiedniej pozycji. Aby uruchomić koło poprzeczka kierownicy umieszczony jest prostopadle. Następnie dokręcić podkładkę, dopóki nie zostanie całkowicie wyeliminowany luz. Wykonać to działanie jest konieczne, aby koła swobodnie wygięte w bok od położenia środkowego przy zachowaniu rower na wadze. Dopiero wtedy mocno dokręcone śruby bezpośrednio na kierownicy.

wymiary

Istnieją różne rozmiary kolumn kierownicy roweru, a dokładniej – poszczególne parametry okularów kierujących. Obecnie można znaleźć następujące rodzaje okularów:

  • Standard – rozmiar 30 mm.
  • Zintegrowana – spotyka się w kilku rozmiarach: 1/8 cala (41,1 mm), 1/8 włoski Standard (41,95 mm), 1/8 FSA Standard (41,6 mm).
  • Semi-integrated – rozprzestrzenianie rozmiarach od 41.35 mm do 55,9 mm.

Każdy rozmiar ma własną tolerancję co do milimetra. Jednak okulary powinny starać się podnieść jak najdokładniej, aby uniknąć wtyczkę luzu. Założenie to jest negatywne oddziaływanie na zmysły podczas jazdy.

Jak sprawdzić pod kątem obecności luzu rower kolumny kierownicy?

Jak bezpiecznie zablokowana kierownica roweru może być określona przez uciekania się do prostej drodze. Wystarczy umieścić pojazd na płaskiej powierzchni, po czym na przedniej zacisku hamulcowego. Gdy rower nie być możliwe do walcowania, konieczne jest, aby przesunąć go do przodu. Jeżeli luz w kolumnie kierownicy jest nieobecny, nie będzie oscylacji. Dzięki jego obecności będą odczuwalne zauważalne zyski.

Ponieważ nie jest to problem? Jak wspomniano powyżej, może służyć jako pogorszenie aspektach, w których umieszczone są łożyska. Jeżeli luz jest widoczne na nowym rowerze, może to oznaczać, że regulacja słaba jakość została wykonana, gdy jest on zbudowany. W tym przypadku konieczne jest, aby odkręcić górną śrubę zabezpieczającą dokręcić podkładkę i uczynić elementy montażu.

Konkludując

Jak można zauważyć, kolumna kierownicy – nie najłatwiejszym elementem konstrukcji roweru. Jednak jego obsługa może być zarządzany, jeśli istnieje wystarczająca wiedza i doświadczenie. Podczas montażu kolumny kierownicy po planowanym służbie jej elementów jest wystarczający, aby skupić się na sekwencji działań opisanych w naszym materiale.

Wreszcie należy zauważyć, że kolumna kierownicy roweru nie rzadko, niezależnie od ich rodzaju. Do rozwiązywania problemów tutaj często wymaga jedynie wymiany łożysk lub podnieść główną śrubę mocującą.