132 Shares 8138 views

Dzień Bibliotekarz: Skrypt wierszem

27 maja obchodzony jest Dzień All-rosyjski z bibliotekarzem (biblioteka). I, oczywiście, wielu członków zawodu z roku na rok spędzają to święto najbardziej interesujący i bogaty. Restauracja, lokal, mieszkania kolegów – a to tylko kilka opcji, gdzie można świętować bibliotekarza. skrypt zdarzenia powinna zawierać różnorodne konkursy tematyczne, które pomogą rozweselić goście uczestniczyli. Oto przykład takiego scenariusza.

Tak, koledzy się razem przy stole z okazji ich profesjonalną wakacje. Konieczne jest, aby dbać o dekorowanie pokoju z balonami i transparenty. Dobry pomysł, aby przygotować oryginalny plakat z życzeniami pierwszych liter każdej linii, które będą rozwijać słowo „biblioteka”. To może wyglądać następująco:

B udte ogromnie szczęśliwy

A na pewno zdrowe.

Jednostki B, obawy nie wiem

Bliskie yubovyu rozgrzewa.

Wtedy to, bez wątpienia,

O tlichnym nastrój.

T kawałek drewna i smutku zawsze odparować

I f uporczywie oprzeć je.

W kura uśmiech bawiące się na jego twarzy,

I Gress i gniew znikają.

Rola prowadzącego wypoczynku mogą wykonywać zarówno najbardziej aktywnych i artystyczną pracownika lub właściciela mieszkania (jeśli uroczystość odbywa się w domu). Z zadowoleniem gościom ucztę zacząć toast tematycznym.

prowadzący

Nasze wakacje jechałem profesjonalnym:

Wesoły, jasny i niepowtarzalny.

Bibliotekarze rozległy kraj

Uczcić go tak, jak powinno być.

A my, oczywiście, nie jest wyjątkiem.

Dobrze niech to wszystko ciekawie

Dzięki takiej duszy

Corporate Funky słońca.

Zacznijmy od tematu toast.

Bibliotekarz pracować tylko wielkie,

A potem, z zawodu nas w tym dniu

Małe kielichy podnieść nie jest lenistwo.

Wypijmy za naszą pracę,

Po tym wszystkim, książki są edukowanie ludzi.

Po krótkiej uroczystości, można spędzić quiz zabawy na znajomości dzieł literackich. praca bibliotekarza wymaga specjalnej świadomości szerokiej gamy książek. Ołów oferuje koledzy wykazać go wyraźnie.

Moderator:

My, jako bibliotekarze, być może,

Prace o różnej konieczności zasada znać.

Pamiętajmy o nich teraz:

W pierwszym wierszu książki próbują odgadnąć.

quiz literacki

Prowadząc przeczytać pierwsze wiersze znanych dzieł literackich, a siedzący przy stole goście zgadnij z prędkością nich. Zwycięzcą zostaje osoba, która nazywa właściwe więcej książek.

Scenariusz na dzień bibliotekarza nadal będą ucztować, po którym konieczne będzie przeprowadzenie bardziej aktywną konkurencję. Do udziału w nim zaproszono kilku czołowych wolontariuszy.

Moderator:

Przyjaciele, siedzieli przy stole?

Piliśmy wszystko prawidłowo, jedli?

Teraz jest czas na rozgrzewkę,

Jestem odważny, aby przejść tutaj.

Konkurs „poszukiwaczy skarbów”

Po obwodzie pomieszczenia są umieszczone kilka krzeseł, na których są różne stosy książek. Uczestnicy otrzymują jeden utwór literacki, w którym jest ukryty notatkę z nazwą książki i numer strony (wszyscy uczestnicy różnymi nazwami). Gdy polecenie jest podana na „Start”, zawodnicy wyjąć kawałki papieru i spróbuj znaleźć książkę, której tytuł wskazany w nocie. W nim odkryli kolejną kartkę z nazwą produktu, itp następnego Tak więc, gracze biegają po obwodzie pomieszczenia, próbując znaleźć konkretną książkę. Zwycięzcą zostaje uczestnik, który znalazł pierwszy prezent (bilet filmu, bon, pocztówkę – wszelkie prezentik papieru).

Nasz skrypt Dzień Bibliotekarz obejmie również konkurs poezji, która została uruchomiona przez wiodących zgłaszane.

Moderator:

Nie wolno nam przegapić przyjaciół.

Rozgrywki będą spędzać chyba jestem.

I to się nazywa po prostu: „sonneteer”.

Komponować wiersze z was zna kogoś?

Cóż, jeśli nie – Nie denerwuj się,

Zyska możliwość doświadczenia.

Konkurs „sonneteer”

Wszyscy goście dzielą się na zespoły. Każdy z nich jest podana do listy rymowania. Na przykład: Gratulacje – chcą, chcą – w pośpiechu, urlop – złośliwy, biblioteka – disco itp zespołów w wyznaczonym czasie muszą wymyślić oryginalny poemat na temat święta … Zwycięża zespół, który napisał najbardziej zabawny kawałek.

Proponujemy państwu zabawne skryptu Dzień bibliotekarza. Z pewnością będzie on jak większość użytkowników i powodować im wiele pozytywnych emocji.