710 Shares 7700 views

Postrzelony w pośladek – aby proste, łatwe do zapamiętania

Ciąg w pośladka albo iniekcji domięśniowych, przypisanego do szybkiego rozprzestrzeniania lek. Igła przechodzi przez skórę, podskórnie pokrywa penetruje mięśni, wówczas lek jest rozprowadzany do tkanek. Ta metoda podawania leków ma pewne zalety. Lek nie podrażniać żołądek, nie dezaktywowany pod wpływem soku żołądkowego, a co najważniejsze, szybko zacznie działać.


Idealne miejsce do wstrzykiwań jest uważana za górna zewnętrzna czwarta pośladka. U dorosłych, jest to około 5-7 cm. Poniżej grzebieniem kości biodrowej.

Na tej stronie wiele włókien mięśniowych, bez większych nerwów, małych naczyń krwionośnych i zakończeń nerwowych.

Ponadto, strzał w pośladek w tej lokalizacji nie wpływa na nerw kulszowy, odpowiedzialny za techniczne.

Ludzie, którzy nie mają wykształcenia medycznego, prawie nie wiem jak zrobić strzał w pośladek. Tymczasem, ta wiedza niezbędna w codziennym życiu jest. Nagle może potrzebować dodatkowych zastrzyków lub długotrwałego lek dla kogoś.

Szczegółowe instrukcje, jak wykonać strzał w pośladki, pomoże Ci nie zgubić się w takich sytuacjach.

Umyj dokładnie ręce. Do iniekcji domięśniowych lepiej podjąć strzykawki 5 ml. Jego długa, gruba igła wnika głęboko do mięśni, co jest szczególnie ważne w przypadku antybiotyków. Zanotuj nazwę, numer, datę ważności leku, jak również integralności ampułkach. Nadpilite szyję i wacika czym suszy nasączonej antyseptyczne (alkohol). Jeśli lek jest w postaci proszku, z otwartą pokrywą metalu, alkoholu i do strzykawki, rozpuszczalnik (woda do iniekcji, prokainy). Wstrząsnąć butelką, zapewnienie całkowitego rozpuszczenia proszku i wprowadź gotowego leku w strzykawce. Odpowietrzenie strzykawki popychając tłok aż kropelek roztworu. Aby uniknąć zakażenia, należy zmienić igłę na nową. Zwilżyć wacik alkoholem dwa.

Postrzelony w pośladek lepszego do roboty, po umieszczeniu pacjenta na brzuchu lub na boku – to lepiej rozluźnić mięśnie. Przetrzeć miejsce wstrzyknięcia wacikiem lekko rozciągnąć skórę w tym miejscu i wprowadzić igłę pod odpowiednim kątem prawie na całej swojej długości. Jeżeli Państwa pacjenta – dziecko, skóry, wręcz przeciwnie, jest on zalecany do kompresji i wstrzyknąć igłę pod kątem 45 stopni.

Lek wstrzykuje się powoli. Pomoże to zapobiec infiltracji pod skórą. Następnie, naciskając drugi wacik do miejsca wstrzyknięcia, szybko wycofać igłę. Przez watę delikatnie masować miejsca wstrzyknięcia. Pomoże to lek wchłania się szybciej i alkohol do dezynfekcji ran.

Ze względu na bezpieczeństwo pacjenta, podejmują proces wtrysku bardzo poważnie. Nie wpisuj leku w strzykawce uprzednich – rozkłada i strzykawki – zainfekowany. Nie ponownie użyć tej samej strzykawki. Przed wstrzyknięciem, nie dotykać igły palcami. Wybrać odpowiednią lokalizację dla iniekcji. Jeśli od rana krwawi, oznacza to, że jesteś w słoiku. Pamiętaj, że to nie do przyjęcia w iniekcyjnych roztworów olejowych.

Bądź ostrożny, jeśli wiesz, że swoimi patsient- alergii. niepożądanych może być nieoczekiwany, do szoku anafilaktycznego. Jeżeli pacjent po zastrzyku było pokryte wysypką, swędzeniem, he trudności w oddychaniu i drgawki, natychmiast wybrać numer „wyjątkowego”.

Przestrzegając tych prostych wymagań, można łatwo dostać strzał w pośladek, a tym samym pomóc drugiej osobie. Powodzenia!