200 Shares 4782 views

Czkawka cały dzień, co robić? Czkawka: leczenie

Czkawka często nie powoduje obawy ludzi. Po tym wszystkim, jest to tymczasowy stan, który może poradzić sobie i bez pomocy lekarzy. Na ten temat i chciałby rozmawiać w tym artykule.


przyczyny

Na początku trzeba zrozumieć, co to jest czkawka (z medycznego punktu widzenia). Tak, to jest niespecyficzne i nie są niebezpieczne naruszenie czynności oddechowych. Stan ten powoduje jerky kurczowego skurcz przepony. Przyczyn tego może być kilka:

 1. Czkawka u dorosłych może wystąpić z powodu hipotermii. Ponadto, jest to typowe dla dzieci i ludzi, którzy są w stanie upojenia alkoholowego.
 2. Hiperprzeprostna żołądka. Jest też inna przyczyna czkawki. I zdarza się w wyniku zwykłego przejadania się. To mimowolne skurcze mięśni przełyku, gdzie jedzenie może utknąć.
 3. Podrażnienie nerwu przeponowego. Sam czkawka – tego rodzaju tik nerwowy. Jeśli ten nerw jest podrażniona, że „wysyła” jego podniecenie membrany mięśni. W rezultacie, i skurcze.
 4. Czknięcie jako objaw niektórych chorób (zapalenie jamy brzusznej lub otwór podrażnienie). Ponadto drobnymi może powodować choroby, takie jak niewydolność nerek, nowotwór przełyku lub klatki piersiowej.

1. Sposób połykania

Jeśli dana osoba jest dręczony przez czkawką przez cały dzień, co zrobić w tym przypadku? Tak, można poradzić sobie z problemem, jeśli spróbujesz metody połykania. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Jest to konieczne, aby otworzyć usta i przytrzymaj go w tym stanie, kilka minut (jeśli masz chęć wziąć łyk, należy starać się nie robić).
 2. Moment czuł podejście czkawki, konieczne jest, aby kontynuować do przełknięcia.

Przez 35 min, sposób ten może poradzić sobie z drobnymi. Jednocześnie musimy pamiętać, że klatka piersiowa nie powinna wycisnąć ubrania.

Metoda 2 Połykanie powietrza

I torturowany czkawkę przez cały dzień? Co należy zrobić, aby pozbyć się tej choroby? W takim przypadku można spróbować wziąć łyk powietrza.

 1. Trzeba wpisać oddech.
 2. Nie pozwalając mu powietrza konieczne jest wziąć łyk.
 3. Konieczne jest do przełknięcia powietrza bezpośrednio przed czuł podejście z drobnymi.

Odmiana tej metody: stopniowo trzeba wpisać nosem w małych porcjach, połykaniu. Czy go do punktu, gdzie nie można zrobić bez wydechu. Aby poradzić sobie z czkawką ten sposób jest również możliwe przez kilka minut.

Metoda 3 Rysunki

Jeśli nie zdać czkawkę, można próbować radzić sobie z nim poprzez rysowanie. W tym celu konieczne jest, aby spowolnić wydech oddechu i wdechu nagle zmienia swój kierunek tak, że automatycznie staje się oddech. W tym przypadku, czkawka może się niemal natychmiast, w ciągu około 10 cykli.

4. Sposób język i uszy

To nie przejdzie czkawkę przez cały dzień? Co należy zrobić, aby to zmienić? Rozwiązania problemu może być za pomocą własnych uszu i języka.

 1. Trzeba powoli wydech. Wydech jest konieczne dopóki organizm nie może zrobić osoba oddychać.
 2. Następnie trzeba bardzo głęboki oddech i trzymać swój język.
 3. Następnie konieczne jest całkowicie wstrzymać oddech na 40 sekund. W tym przypadku konieczne jest podłączenie uszy palcami.
 4. Następnie musisz oddychać jak najwolniej.

5. Sposób połykanie czkawka

W jaki inny sposób można poradzić sobie z czkawką? Więc dlaczego nie spróbować go połknąć? Aby to zrobić, trzeba wziąć szklankę wody i po prostu pić. Wariacje jak woda pitna, kilka z nich:

 1. Należy wypić małymi łykami (połykanie powinno być słychać).
 2. Metoda tancerze: konieczne jest, że druga osoba jest podlewane hiccupping. Powinno to być zrobione tak, że hiccupping miarę możliwości dotarcia do wody. Jeśli nie ma kolega, trzeba starać się pić wody bez używania rąk.
 3. Można wypić szklankę wody ze słomką. Wariant: trzeba wziąć dwie słomki, z których jedna jest włożona do szkła w zwykły sposób, drugie wyjście szkła i zmiażdżenia palców.

Jeśli istnieje czkawką na dziecko, ta metoda jest najbardziej prosty i wygodny dla dziecka. I większość małych dzieci należy pić wody z butelki z Smoczek (lub dołączyć do klatki piersiowej).

Metoda 6: Food and Drink

Poradzić sobie z czkawką w jeden z następujących sposobów:

 1. Można pić marynowane ogórka (pół łyżeczki co 7-10 sekund). Powinno to być zrobione do tej pory, aż czkawka zatrzyma.
 2. Można zjeść łyżkę miodu lub cukru brązowego. Aby to zrobić, na 10 sekund, zawartość powinna być umieszczony w jamie ustnej, a następnie połknąć z małą ilością wody.
 3. Niektórzy ludzie radzą sobie z drobnymi problemami przy użyciu soli. Trzeba jeść jej łyżeczka (5 gramów), szklanka wody.

7. Sposób Eructations

Doskonała pomaga czkawka odbijanie. Po prostu trzeba połykać powietrze tak długo, jak jego resztki nie pójdzie razem z odbijanie. Następnie czkawka zatrzymać.

Kiedy należy udać się do lekarza

Jeśli masz już prawie wszystkie zostały wypróbowane i nie przechodzi czkawkę przez cały dzień, co zrobić, aby nadal radzić sobie z tym problemem? Musisz udać się do lekarza. Jednakże, należy to zrobić w przypadku, gdy wszystkie inne dostępne środki pozbycie się tej choroby pacjent już próbował. Co zatem może doradzić lekarza? W pierwszej kolejności należy go wykluczyć wszystkie możliwe choroby, które mogą powodować ten objaw. Następnie lekarz może przepisać jeden z następujących leków:

 1. Lek "Thorazine" (substancja czynna – chlorpromazyna). To lek, który jest stosowany wyłącznie na pozbycie się czkawki i nadaje się nawet do terapii krótkoterminowej.
 2. Lek „Dwukolorowa” (substancja czynna – metoklopramid). Najczęściej, lek ten jest stosowany w celu stymulowania oczyszczenie żołądka. Jednakże mogą być również podawane w przypadku przedłużającego się czkawki.
 3. Jeśli osoba hiccups, leczenie może być prowadzone w taki jak lek „(” baklofenu zwiotczający mięśnie).
 4. Inne leki. Może to być różne rodzaje leków przeciwdrgawkowych, używek, środków uspokajających i miękkich z arytmią.

dla dzieci

Co możemy zrobić, jeśli jest czkawka u dziecka? Tak więc, na który będzie odpowiadał świetny sposób, aby pozbyć się go:

 1. Można napić się wody na różne sposoby.
 2. Można także spróbować nadmuchać balon (zmienność oddechowa w papierowej torbie).
 3. Łaskotanie. Doskonała pomaga czkawka łaskotanie (w niektórych przypadkach, łaskotanie i skacząc śmiech może również powodować czkawkę).
 4. Można doradzić dziecku trzymać się języka podczas oddychania.