709 Shares 4961 views

Rekiny. wystawa

Ostatnich 50 lat rekiny aktywnie realizowane przez ludzkość – jest tak aktywny, że dziesiątki gatunków są już zagrożone wyginięciem. Kto jest bardziej niebezpieczne – rekin rekin osoba lub osoby, – pytanie jest umieszczany przed każdym gościem na wystawie „Świat rekinów. Deep Dive”, który został otwarty w listopadzie w Muzeum Artylerii. Jest to pierwsza wystawa w Rosji, co już udało się „znaleźć” w Stanach Zjednoczonych, Singapurze, Turcji, Kanadzie, Australii i Montrealu.


Rekiny – jeden z najstarszych gatunków na naszej planecie będzie więcej niż 450 milionów lat temu. Żaden z okresu wygaszania nie jest naruszona przez rekiny, natomiast około 96% żywych organizmów wymarły na różnych etapach istnienia Ziemi. I dopiero teraz, po tylu latach, mogą łatwo zostać wytępione przez człowieka.

Na wystawie w postaci wykresu przedstawia ewolucję rekinów. Na przykład, w jednym etapie ewolucji (która zbiegła się z globalnym ociepleniem), było bardzo duże rekiny – Megalodon, który jest dziesięć i więcej metrów długości.

W dzisiejszych czasach życie na Ziemi kilka gatunków rekinów, i błędem byłoby zakładać, że każda z nich jest równie niebezpieczne. Na płytkach z opisem każdego gatunku podano prawdopodobieństwo, że będzie atak rekina na ciebie. Oczywiście, to dość abstrakcyjne ( „Prawdopodobieństwo, że w USA można zabić jelenia, 200 razy wyższe niż prawdopodobieństwo śmiertelnego ataku rekina”), ale raczej kojąco.

Najbardziej zaskakujące jest typem lisa rekina, którego ogon zajmuje prawie jedną trzecią długości ciała. potrzebna jest ogon ogłuszenie ryby i kalmary. Wszystkie modele z tej i wielu innych rekiny w ich obecnej wielkości wiszący na ścianie, pomagając odwiedzających o sobie wyobrazić, co stanowi szczególny rodzaj.

Niezwykłe eksponaty są ogromne szczęki starożytnego 32-metrowej rekina Otodus obliquaKer. Nawiasem mówiąc, od kopalnych, aby pokazać tylko szczękę i zęby rekinów Kości składają się z chrząstki, które rozkładają się po śmierci.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat staliśmy częste ataki rekinów na ludzi (choć nie było wiele, a „zwykły” przypadków). To ze względu na wyczerpywanie się zmian rekiny żywności i siedlisk. Dla rekinów, byków, którzy popełniają najczęstsze ataki na ludzi, to jest bardzo ważne, obecność bagna, gdzie żywią. Budowa podmokłych i prowadzi do niepożądanej migracji rekinów w okolicy. Zwiedzający mogą śledzić migrację przez rekiny na mapie.

Zbyt wiele panika strach przed rekinami. I to nie jest przypadkiem: przyczyny w selahofobii czasami leżą w informacjach pochodzących z mediów. Gazety z przerażające nagłówki o rekinach i przedmiotów zabójcą, stworzonych tylko do podniesienia ratingów, książki, filmy – wszystko to służy jako potężne narzędzie dla rozwoju strachu u ludzi. Po premierze filmu „Szczęki”, który zaszczepił w ludziach strach rekinów, nawet zaczęli organizować turnieje i imprezy zabić na łowienie rekinów dla zabawy.

Eksterminacja rekinów potrzebujemy ludzi nie tylko jako sposób, aby chronić je przed atakami, ale również jako element pożywienia. To nie żart, 100 mln rekinów ginie co roku w handlu płetwami rekinów! Zupa z płetwy rekina zyskuje na popularności, a tam są żeberka w USA od $ 200 do $ 550 za kilogram, aw Azji aż do 4400 dolarów. Jest oczywiste, że mogą zrobić dobre pieniądze, co oznacza, że sprzedaż nie będzie się zmniejszać.

zupa płetwy rekina jest uważana za środek tonik w medycynie chińskiej. Jednakże, płetwy, a także mięso może zawierać rtęć i arsen, tak że takie żebro zupa nie tylko nie jest konieczne, a czasami szkodliwa. Uderzająco smutny fakt: czasem płetwy są wycięte z żywych rekinów, które następnie są wyrzucane z powrotem w wodzie (jeszcze żyje!). Wyglądać opakowania płetwy zupa, skwalen z oliwek, stosowanych do produkcji kosmetyków i ma szczególne zalety w stosunku do innych olejów, na przykład, z drzew oliwnych – to wszystko można zobaczyć na wystawie.

Czasami rekin stosowany jako trofeum. Wędkarze złowionych rekinów, podczas gdy niektóre gatunki zostały objęte ochroną. Teraz można złapać tylko 6 gatunków rekinów, które muszą oznaczyć i zwolnić plecy. Ekspozycja szczegółowo wyjaśnione i pokazane (wideo i zdjęcia) działania specjalnego obwodu czujników, które przyczepiają się do rekinów i pozostawić do monitorowania ruchu, który, nawiasem mówiąc, nie zawsze jest możliwe.

Na wystawie znajdują się również inne ciekawe eksponaty: komórka do nurkowania z rekinami „protivoakulnye„garnitury, zbiorniki i komórki wykorzystywane do kręcenia filmów o rekinach i innych eksponatów.