639 Shares 5252 views

E-book FB2 – co to format jak otworzyć?

Znane wielu użytkowników formatów plików tekstowych , które mogą być odczytywane przez prawie każdym komputerze jest doc, txt lub pdf. Jednak podczas czytania beletrystyka i literatura techniczna często spotykają się z innymi popularnymi rozszerzeniami. Próbuje czytać te książki po raz pierwszy użytkownicy zastanawiają się, co FB2, że dla formatu, jaki program otwiera. Po użyciu zwykłych aplikacji biurowych, a także wbudowanych zasobów do Windows i inne systemy operacyjne uniemożliwiają. Oraz automatyczne programy wyszukiwania, które mogą otworzyć książkę z FB2 rozszerzających, nie zawsze daje pozytywne rezultaty.

Format korzyści

Utworzony w 1990 roku FB2 Standard (Fiction Book) jest przeznaczony do tworzenia elektronicznych wersji dokumentów i książek, które ma swój własny label tag (informacyjny) dla każdego elementu. A wśród cech przez które różni się od innych formatów, warto zwrócić uwagę:

  • łatwość tworzenia dokumentu elektronicznego;
  • szeroki zakres programów do czytania literatury w tym formacie na komputerze i na telefonie komórkowym;
  • istnienie strukturalnej znaczników informacji o książce i inwestycji w postaci cytatów, ilustracji i okładek książek.

Kolejną zaletą, którą warto odpowiedzieć na pytanie, FB2 – że po formacie i na otwartej przestrzeni, jest brak konkretnego wyglądu dokumentu. Plik zostanie wyświetlony jako zestaw ustawień programu, żeby go zobaczyć. Tak, użytkownik może dostosować projekt e-book do smaku (na przykład, aby zrobić dużą czcionką, żółte tło i niebieskie litery – to kombinacja pozwala mniej zmęczone oczy), bez zmiany dokumentu.

Programy do pracy z FB2 na Windows PC

Jednym z pierwszych programów, aby odpowiedzieć na pytanie, FB2 – że dla formatu była darmowa aplikacja Chłodny Reader. Warto zauważyć, że pojawiła się po raz pierwszy na platformie Android, ale zyskał popularność na PC. Różnice pomiędzy „czytelni” Z drugiej – to uproszczona konstrukcja i duża liczba obsługiwanych formatów dokumentów elektronicznych.

Kolejny prosty i darmowy program do czytania – FBReader. Prawie całkowicie nieobecny interfejs składający się z kilku przycisków, w połączeniu ze zdolnością do otwierania najbardziej popularne formaty książek. Ponadto z tej aplikacji, można czytać książki bezpośrednio z archiwum.

To pozwala odpowiedzieć na pytanie, FB2 – że dla formatu i otworzyć na komputerze, a aplikacja STDU Viewer. Wśród korzyści z jego użytkowania:

  • możliwość łatwego zaznaczyć i skopiować tekst do zapisania interesujących punktów;
  • system zakładek, które nie zmieniają samego dokumentu, ale mogą być importowane do innego komputera z systemem program STDU Viewer;
  • dostępność Przenośny wersji aplikacji, która pozwala nie zainstalować go na komputerze, czytać książki.

Jak otworzyć format do innych systemów operacyjnych?

Użytkownicy z urządzeń współpracujących z innymi systemami operacyjnymi, zbyt, może otworzyć FB2 formatu. W przypadku komputerów z systemem Mac OS daje program Calibre alternatywny, który otwiera e-książek z niemal każdego popularnego rozszerzenia. Ponadto, korzystając z aplikacji można podłączyć bezpośrednio do Amazon takich jak biblioteki internetowych.

Jeśli użytkownik ma pytanie: FB2 – że dla formatu i otwórz telefon z systemem operacyjnym Android, należy użyć wszystkich tego samego programu Chłodny Reader, który można łatwo znaleźć w sklepie gry rynkowej. Jeśli funkcjonalność aplikacji nie jest wystarczająca, można pobrać kolejną „czytnika” do „Android” – Esі Reader. Z jego pomocą można zmienić wyświetlanie informacji, zapisywanie zakładek i czytać niemal wszystkie popularne formaty e-książek.

Dla smartfonów z systemem iOS, aby odpowiedzieć na pytanie: FB2 – że po formacie i jak do niego dostęp, umożliwiając stosowanie Razem Reader z grubsza taką samą funkcjonalność, jak zimno Reader. A właściciele telefonów komórkowych działających na systemie operacyjnym Windows Mobile, warto zwrócić uwagę na Faction programu Book Reader.

Czytając FB2 Internecie

Uczenia się, FB2 – co to format, który program powinien być używany do czytania książek zapisanych w nim można przeglądać pliki w sieci. Nie ma potrzeby, aby pobrać i zainstalować dowolną aplikację, ale potrzebują stałego połączenia z Internetem. Wśród usług, które pozwala czytać w przeglądarce, warto zauważyć witryn Magazon, ChitaiKnigi i BooksGid. I ostatnia opcja oferuje nie tylko czytać książki w formacie FB2, ale również podłączyć do wolnej biblioteki.