392 Shares 5116 views

Kilka słów o tym, jak zrobić kawę prawidłowo

Wiadomym jest, że ludzie, którzy piją kawę w życiu poczuć się pewniej innym i na pewno wie, jak zrobić kawę prawidłowo. Sposobów znacznie bardziej dopracowany. Więc po prostu uogólniać wiadomo wszystko.


Jak szlifować i przechowywania ziarna.

Mielenia ziarna najlepiej tuż przed parzeniem i do tego stopnia, że będzie w pełni wykorzystana.

Jeśli wolisz, aby kupować i gotować kawę mieloną, ważne jest, aby zapewnić jego prawidłowe przechowywanie. Zasada jest prosta – kawa nie traci swój smak, ponieważ jest on umieszczony w oderwaniu od innych substancji i w dobrze zamkniętym pojemniku.

Kupić lepsze fasola pakowane próżniowo, w tym przypadku, ich właściwości są przechowywane tak długo, jak to możliwe. Zawartość opakowania otwartym wlać do pojemnika szklanego z ziemia obejmują również. Miejsce przechowywania w domu powinna być sucha, usuwa się z pieca i bieżącą wodą. Jest zniechęcony bliskość silnego zapachu substancji (przyprawy, na przykład).

Teraz o jakość posiłków. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób kawa będzie parzona. Jeśli jest parzona w Cezve (Turk) garnka lub naczynia, a następnie szlifowania jest najcieńsza. Następnie obszar styku wody i ziarna staje się maksymalna, a my się naprawdę smaku napoju.

Jeżeli kawa napar z ekspresem do kawy, szlifowanie powinno być średnie. Inaczej usuwane z ziarna pojemności rozproszenia pyłu do bryły i aby uniemożliwiać przepływ cieczy przez filtr.

Stosunek O ziarna i wody.

Tu zgoda, oczywiście, że nie. Ktoś, kto lubi kawę silniejszy, niektóre słabsze. Pewien odsetek średniej: jedna – dwie łyżki zmielonych ziaren na filiżankę kawy. Zastosowanie tylko woda przesącza. I należy pamiętać, że duże ilości kawy nie warzy się, że nie jest to napój.

Jak zrobić kawę w Cezve (Turcy).

Krótko opisać jedną z najczęstszych sposobów.

Turk (POTS) ogrzewa się, na przykład, przemyto wrzącą wodą. Następnie wlewa się ją do zmielonego ziarna i wlać je w gorącej wodzie. Poziom płynu powinien być nieco poniżej dzhezovoy „przewężenia”. Pożądane jest, aby kawa na powierzchni nie było. Teraz garnki postawić na małym ogniu i na oglądanie jego zawartości.

Wydaje się na powierzchni mieszanki pianowej, które dąży do „ucieczka” z Turks. Dzieje się przed wrze woda, jest to niemożliwe do uniknięcia (the gotowana kawa zmarłego). Jak tylko piana zacznie poruszać się do wyjścia, garnki z ognia. Trochę czekania do piany opadnie. Niektórzy uważają, że w garnki trzeba dodać kilka kropli zimnej przegotowanej wody, uważając, że przyspiesza sedymentacji. Gotowy napój ostrożnie wlać do przygotowanych miseczek.

Nie mniej popularne jest kolejnym sposobem gotowania, które jego zwolennicy uważają, że tylko prawidłowa odpowiedź na pytanie „Jak zaparzyć kawę z pianką”.

Doniczki wylano zimnej wody i doprowadzić do wrzenia. Turek zdjąć z ognia i wlano do niej kawy, energicznie mieszając, aż do uzyskania gęstej pianki. Następnie czeka na to (pianka) osiadł i ponownie umieścić garnki na ogniu.

Po krótkim czasie ponownie pianki będzie aktywnie rosną, a następnie Turek zdjąć z ognia i poczekać, aż „burzy wewnętrzny” uspokaja i osadza piankę. „Utracony” Otrzymaną pianę absorbuje smak i zapach ziarna i zapobiega smak napoju. Procedurę tę powtarza się kilka razy (3 do 7). Następnie wlewa się do kubka do kawy.

Jak zrobić kawę w ekspresie do kawy lub informacji dla tych, którzy nie lubią „złapać” pianę.

Obecnie duża rozpowszechnionymi ekspresy do kawy, specjalne urządzenia do parzenia kawy w domu. Są bardzo wygodne, mają różną wydajność, nadaje się do stosowania w kawiarni, biurze lub w domu. Jeśli wolisz zautomatyzowany proces parzenia kawy, warto pomyśleć o zakupie samochodu.

Wybierając urządzenie do zakupu, należy zwrócić uwagę na producenta (Kataysk, wiesz …), a także dostępność do wymiany filtra. Zastanów się, jakie opcje trzeba. Na przykład, jeśli ktoś w twojej rodzinie kocha cappuccino, upewnij się, że urządzenie jest w stanie go ugotować.

Faktycznie, ponieważ zakup ekspresów do kawy na przygotowanie napoju bardziej zainteresowani nie muszą. Wybiorą tylko markę ziaren i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Więc podsumować. Jak zaparzyć kawę, każdy decyduje za siebie. Ostatecznie niektóre ze sposobów, aby cieszyć się więcej niż inni i bezpieczne. Albo można gotować go na różne sposoby, w zależności od okoliczności i nastroju. Najważniejsze jest to, aby bawić się i pić i atmosfera stworzona wokół jego gotowania.

I wreszcie należy pamiętać Galsworthy powiedział lakonicznie kiedyś: „Są rzeczy, które warto się im wierny. Na przykład kawa ".