835 Shares 3050 views

Ekrany do łazienki w oryginalnym wystroju wnętrz

Komfort w łazience zawsze miał kluczowe znaczenie, ponieważ jest to miejsce, w którym można całkowicie odpocząć i złagodzić napięcie. Ten pokój powinien być czysty i zawsze czysty. Procedury wodne stały się przyjemniejsze, spróbuj zrobić ekran do łazienki własnymi rękami. Ukryj nie najpiękniejszą część zbiornika, ale można również przechowywać różne proszki, miski, żele, szczotki i farby w bardziej uporządkowany i schludny sposób.
Spójrzmy teraz, jak zrobić ekran do kąpieli, używając pewnego rodzaju technologii do budowy i wykańczania pokoju. Jednym z najprostszych sposobów jest użycie ekranu jako zasłony. Aby założyć kurtynę, kup chromowaną rurkę o małej średnicy i dwóch łączeniach. Pożądane jest umieszczenie w takich pomieszczeniach produktów z gęstego wodoodpornego materiału. Przymocuj mocowania do wymaganej wysokości, przymocuj pierścienie osłonowe na rurze. Po tym wiszemy zasłonę. Metoda, oczywiście, nie jest najbardziej estetyczna, ale bardzo prosta i wygodna w obsłudze.


Bardziej skomplikowaną techniką jest układanie płytek ceramicznych. Ten ekran do łazienki będzie wyglądał bez wątpienia znacznie lepiej. Użyj GLVV na metalowej ramie. Jest idealny do tych celów. Należy pamiętać, że przestrzeń pod łazienką powinna być łatwa do otwarcia – w przypadku problemów z instalacją wodną, ta część będzie potrzebna. Dlatego kupuj z góry specjalny luk do kanalizacji. Są wygodne w obsłudze, a poza tym zaoszczędzą pieniądze. Ekran łazienki zajmie całą przestrzeń, która jest pusta pod górną krawędzią, aż do podłogi. Warto pamiętać, że płytki będą również leżały pod brzegiem łazienki, więc ustaw ramkę poniżej tego poziomu. Jeśli masz dużo miejsca po zakończeniu pracy, uszczelnij go szczeliwem.

Możesz używać zarówno zwykłych drewnianych słupków, a więc profili prowadzących. Szczegóły te są najlepiej przymocowane do ścian i podłogi łazienkowej za pomocą wkrętów samogwintujących. Sama rama do kąpieli klejona jest klejonym kleju. Zamontuj regały na ramie – zwiększy sztywność i siłę. Zginać pod kątem 90 stopni i mocno wkręcić śruby w oba bary. Nie zapomnij wyplatać otworów w włazach z wybranymi częściami ramy. Dla nich użyj płyty gipsowej, a następnie pokrywaj ją płytkami i nie zapomnij wycierać szwów. Włóż luk do otworu i przymocuj go do ramy śrubami.

Pamiętaj, że jeśli często wykonujesz jakieś czynności w łazience, na przykład do prania, będzie to niewygodne, abyś stał się blisko niego. W tym przypadku pożądane jest wykonanie podobnej konstrukcji pod pewnym kątem. Następnie ekran do łazienki nie daje żadnych niedogodności.

W tym procesie można używać innych materiałów odpornych na wilgoć. Najważniejsze jest to, że ekran łazienki powinien być estetyczny i jednocześnie spełniać funkcje ochronne. Ale w tym przypadku warto posadzić płytkę na kleju. Idealna opcja to paznokcie. Przed przystąpieniem do tworzenia ekranu, wykonaj pomiary łazienki, szkic rysunki tak, aby dopasować wszystkie parametry. Upewnij się, że materiały, z którymi wykonane jest dekoracyjne wykończenie, są zgodne z całym wnętrzem łazienki.