596 Shares 7770 views

Tkactwo liliowe z kulek – schemat. Beading dla początkujących

Sztuka perełek istnieje od ponad tysiąclecia. W ostatnich latach znów stała się popularna. Ludzie chętnie odkryją świat robót, lubią ten starożytny statek.


Dzięki nowym technikom obróbki szkła stało się możliwe stworzenie ogromnej liczby różnego rodzaju koralików. W rezultacie uzyskuje się rzeczy naprawdę niepowtarzalne.

Frezowanie nie wymaga specjalnych narzędzi. W celu stworzenia niesamowitych rzeczy, wystarczającej ilości igieł, nici, nożyczek i, w rzeczywistości, kulek.

Koraliki okrągłe

Jest to najbardziej powszechna forma kulek, która jest wygodna w użyciu w każdym rodzaju produktów. Głównymi eksporterami są Republika Czeska i Japonia. Są inne kraje – producenci. Koraliki z Japonii są duże, z szerokim otworem, o kształcie bardziej kwadratowym. Czech jest mniejszy, spłaszczony, ma małą dziurę, a jej kształt jest owalny.

Ktoś wolę pracować z jednym rodzajem kulek, kogoś z drugim. Każdy rzemieślnik sam decyduje, jakiego rodzaju koralików ona lubi. Niemniej jednak należy pamiętać, że perełki różnią się kształtem i wielkością, a zatem nie mogą być stosowane w jednym produkcie.

Powłoka Bead

To dlatego, że koraliki mogą mieć różne rozmiary, tekstury i kolory i stały się tak popularne. Z jego pomocą można ucieleśniać różne fantazje, tworzyć niesamowite rzeczy.

Koraliki mogą być:

 • Przejrzyste – przechodzi dobrze i jest wykonane z przezroczystego szkła;
 • Przezroczyste – światło jest częściowo pomijane, typ ten jest wykonany ze szkła mlecznego;
 • Nieprzezroczyste – nie pozwala na prześwietlenie.
 • Srebrna linia – otwarcie takiej kuleczki jest pokryte lustrzaną powłoką, która może być całkowicie srebrna lub srebrna, miedź, brąz lub złoto;
 • Z linią – otwór jest pokryty innym kolorem;
 • Jedwab – szkło takich kulek jest pokryte bruzdami; Jest to porównanie z "oko tygrysa" lub jedwabną szmatką.

Powłoka daje wyjątkowość korali i pewne cechy, które korzystnie podkreślają zaletę wyprodukowanego elementu.

Cóż, ten kolor. To może być cokolwiek. Teraz w specjalistycznych sklepach można znaleźć ogromną ilość kulek o różnych odcieniach. I zakres jest stale aktualizowany. Wystarczy wybrać najlepszą opcję i rozpocząć kreatywność.

Kompozycja "Lilac"

Różnorodność kulek przyczynia się do kreatywności. Dziś zobaczymy, jak możesz zrobić własne lilie z koralikami.

Do kompozycji potrzebujesz:

 • Dwie wersje koloru zielonych koralików – 100 gramów;
 • Dwie wersje koloru koralików liliowych – 100 gramów;
 • Drut miedziany o szerokości 0,3 mm;
 • Gruby drut aluminiowy z drutu;
 • Florystyczna wstążka;
 • Dwa kolory farb akrylowych – czarne i brązowe; Można wymieniać gwaszem;
 • Lakier akrylowy; Można także wymienić na dowolny lakier do drewna;
 • Gips budowlany lub alabaster;
 • Klej PVA;
 • Konwencjonalne pędzle;
 • Stosy artystyczne; Ale zwykłe kije zrobią.

Najważniejszą rzeczą jest własne pragnienie i wielka cierpliwość. Praca okazuje się żmudna, ale warto.

Robimy gałązki

Zaczynamy splatać lili z koralików. Schematy jako takie nie są potrzebne. Nawet początkujący mistrz potrafi radzić sobie z tym zadaniem.

Więc, aby zrobić gałązki, potrzebujesz koralików o dwóch kolorach liliowego cienia i cienkiego drutu. Najpierw trzeba mieszać kulki. W dowolnym porządku, ciągnijmy go na drut.

Po pierwsze, potrzebujesz kilku kulek. Więc łatwiej będzie splotować. Lepiej nie wyciąć przewodu z kręgu. W razie potrzeby można wyciąć kawałek drutu o wymaganej długości z kręgu. Aby koraliki nie pękły, przed rozpoczęciem pracy na jednym końcu pętli.

Naprężamy odpowiednią ilość kulek na drut. Teraz musisz wycofać się z jego końca około 3 centymetrów i odłączyć od całkowitej liczby 10 kulek. W tym momencie przewód jest skręcony. Okazuje się, że pętla z koralikami. Podobnie robimy 6-8 kolejnych pętli na przewodzie. Łącznie powinna wynosić od 7 do 9 sztuk, zawsze nieparzysta liczba. Odległość między nimi powinna być taka sama, około 1,5-2 cm.

Mamy więc na drutach od 7 do 9 pętli po 10 kulek każdego. Wytnij przewód z szpuli lub usuń nadmiar. Teraz skręcamy obrabiany przedmiot w gałązkę. Pętla centralna jest końcówką, reszta jest połączona parami.

Jeśli zamierzasz zrobić duże drzewo, potrzebujesz około 150 podobnych gałązek. A jeśli chcesz zrobić liliowy krzew z koralików, to wystarczy i 70 sztuk. Jeśli kilka pierwszych gałęzi zostało rozdanych z trudem, to kolejne będą działały idealnie.

Robimy liście

Kontynuujemy tkanie lili z koralików. Schematy tworzenia liści są zróżnicowane. Rozważ kilka opcji. Który wybrać do ich kompozycji, aby rozwiązać mistrza.

W każdym razie najpierw weź kulki dwóch zielonych odcieni i wymieszaj. Oczywiście potrzebujesz cienkiego drutu.

Pierwszy wariant liści odbywa się podobnie do gałęzi lili. W przypadku krzaku liliowego około 70 takich gałęzi będzie wymaganych, w przypadku drzewa – mniejszego, gdzieś około 50.

Ciągle oplatamy lilie z koralików. Klasa Master na drugim wariancie liści. Najpierw wykonana jest pętla 5-6 koralików. Następnie na tej pętli należy umieścić inną pętlę. Ma już około 15-17 kulek. Liść jest pętlą w pętli. Odchylając się od tego liścia 2 centymetry, w ten sam sposób skręcamy kilka liści. W sumie powinny one wynosić 5-7 sztuk na jednej gałęzi. Jest skręcany w ten sam sposób jak pierwszy wariant.

Dla krzaka potrzebujesz około 100 takich gałązek, a na drzewie – kawałki 50 lub 60.

Produkcja lili

Więc kontynuujemy tkanie lili z koralików. Plany produkcji są bardzo proste. Trzeba wziąć jedną zieloną i dwie gałązki lilaka, skręcić razem ich bazy. Robimy to samo dla wszystkich gałęzi.

Z tych gałęzi można zrobić bukiet liliowy. Z koralików możesz zrobić cokolwiek, dowolną kompozycję. Ile wyobraźni i pragnienia wystarczy.

Uformujemy drzewo. Konieczne jest skręcanie kilku gałęzi razem. Upewnij się, że kierunek skręcenia się zbiegów. W przeciwnym razie gałąź będzie przekrzywiona. Przeciętnie 30 oddziałów.

Ciągle oplatamy lilie z koralików. Mistrzowska klasa w produkcji drewna sugeruje, że nie możesz zrobić bez nożyczek, taśmy kwiatowej i siatki.

Odcinek liliowy jest nawijany na taśmę kwiatową do końca przewodu. W celu utworzenia jednej dużej gałęzi, do ramki przymocowane jest 2-3 gałęzie lili. Podobnie tworzymy pozostałe duże gałęzie przyszłego drzewa.

Teraz potrzebujesz farby. Należy pamiętać, że lepiej jest malować gałązki osobno, zanim formuje się drzewo.

Kiedy gałęzie są suche, delikatnie skręcają się tworząc drzewo. Gałązki muszą być połączone spiralnie, dodatkowo za pomocą taśmy kwiatowej. Daje nam ulgę w bagażniku, czyniąc ją bardziej realistyczną. Staramy się w ten sposób uzyskać rozgałęziony krzak.

Formowanie tułowia

Jak widać, nie ma nic trudnego w wykonywaniu tkania lili z koralików. Nie są również potrzebne specjalne schematy wytwarzania puszek gipsowych. Zajmie się plastikowym pojemnikiem, gipsem i klejem PVA. Gips jest hodowany z wodą, dodać klej do mieszaniny i mieszać aż do otrzymania jednorodnej masy. Spójność powinna przypominać ser.

Uformowany busz umieszcza się w pojemniku i napełnia mieszaniną gipsu. Teraz musisz trzymać go w tym stanie, aż wyschnie. Po upewnieniu się, że drzewo jest mocno na podstawie, tworzymy beczkę mieszaniną tynku. Przy pomocy artystycznych stosów wymalujemy korę na drzewie.

I ostatnie wrażenia. Ponownie malujemy wykończony bagażnik, przykryj go lakierem i udekoruj go proporcjonalnie do wyobraźni. To, co dostajemy, używając kulek, drzew. Program "liliowy" nie jest jedyną. Podobnie można tworzyć wiele innych kompozycji.

Podsumowując

Koraliki – niesamowity materiał, który pozwala urzeczywistnić najbardziej śmiałe fantazje w rzeczywistości, wystarczy okazywać trochę cierpliwości i umiejętności. Możesz splatać kwiaty, bukiety, drzewa. Niezależnie od tego, czy to liliowy czy inne rośliny, wszystko wygląda dobrze.