433 Shares 2198 views

Historia zwykłej japońskiej „Toyota Corsa”

Japoński przemysł samochodowy zawsze wyróżnia się funkcjonalnością i manufacturability. Japońskie samochody w większości przypadków budowane dla zwykłych ludzi. Są to kompaktowe, oszczędne i nie zawierają żadnych zbędnych ozdobników. Podczas tej i kierowcy kochają te samochody.


Jeden wart tylko Honda Civic. Samochód jest dostępny przez kilka dekad i nadal jest popularny. I tajemnica prostoty. Oczywiście, nowoczesne samochody japońskich marek trudno nazwać „wagony rodziny.” Powinno to wyglądać w takich marek jak Infiniti i Acura.

Ale wróćmy do przeszłości, do łatwego i niedrogiego samochodu. Zapamiętaj ten sam Mitsubishi Lancer. Teraz wygląda na to, w sporcie, ale jeśli wziąć wersji '80, opracuje zupełnie inne zdanie. Cokolwiek to było, Civic i Lancer zawsze były popularne i są dostępne już dziś. Ale były też inne samochody. Dobre samochody. Tylko z jakiegoś powodu postanowił zatrzymać ich uwolnienia. Jeden z tych samochodów jest Toyota Corsa.

Maszyna została wyprodukowana przez 22 lat. Pierwsza generacja trafił do sprzedaży w 1978 roku, a usunięte z modelu linii montażowej, zdecydowano w 2000. W miejsce modelu Toyota Corsa przyszedł Platz, która ostatecznie przekształciła się w nowoczesną Yaris.

Model Corsa był pierwszy napęd na przednie koła samochodu subcompact od Toyoty. W Japonii, pierwsza generacja została wprowadzona w sierpniu 1978 r. W Ameryce, samochód zadebiutował na początku 1979 roku, a przed japońskim pojawiła się w Europie dopiero w 1980 roku. Nawiasem mówiąc, w Ameryce Toyota Tercel Corsa nazywa.

Samochód wytworzono z trzech typów silników: silniki benzynowe ilości 1,3 do 1,5 litra i 1,5 litra silnika wysokoprężnego. W kilka silnika można ustawić w zakresie od 3-stopniowy „automatyczne”, a także cztero- i pięciodrzwiowe kroku „mechaniki”. Samochód miał europejski design i praktyczność. Te cechy są kluczem do sukcesu Toyoty Corsa. Zdjęcia pokazują, jak samochód wyglądał jak w 1980 roku.

W 1982 roku firma zdecydowała się przeprowadzić restyling. Samochód zaczął wyglądać bardziej nowoczesne. Ponadto, wzór 5 hatchback (przed ta była dostępna sedan, coupe i trzydrzwiowego diesel) został udostępniony. Ponadto, konstruktorzy dodano nową transmisję 6 prędkości i napędem na wszystkie koła.

Trzecia generacja zaczęła produkować w 1987 roku. Szczególną cechą jest nowy silnik 12 zaworu, co dało się 78 „konie”. Przemieszczenie 1,5 litra.

Czwarta i piąta generacja produkowana od 1991 do 2000. Modele te były najbardziej rozpowszechnione. Charakteryzują się prostą, ale nowoczesny design i praktyczność. Kolejnym elementem był silnik turbo diesel o pojemności 1,5 litra, który dopiero zaczął produkować w 1994 roku. Już w podstawowej pojazd wyposażony w system ABS, podgrzewaną tylną szybę i dwoma poduszkami powietrznymi.

W 2000 roku zakończył erę Toyota Corsa. Charakterystyka modelu robią wrażenie nawet dzisiaj. Chociaż samochód kilkunastu lat, to może jeszcze dać szanse na nowoczesnych samochodów zagranicznych.

Dlaczego zwolnić taki praktyczny i uniwersalny model zatrzymał się, tylko kierownictwo Toyoty jest znana. To wstyd, że te samochody po prostu zniknąć bez śladu. Z drugiej strony, pojawienie się nowych modeli wynika, że spółka nie kończy, i zobowiązuje się do doskonałości.