625 Shares 1216 views

Wzory spódnic

Ludzie starszego pokolenia pamiętają, kiedy sklepy w naszym kraju były puste i przestronne, a sprzedający milcząco i niegodni. Aby kupić taką szafę, jak spódnicę, było niemożliwym zadaniem. Ale podczas gdy kobiety wyglądały uroczo, oglądały modę i ubierały się w większości przypadków pięknie i stylowo. Faktem jest, że prawie wszystkie kobiety w Związku Radzieckim były w stanie szyć.

W każdym domu istniała koniecznie maszyna do szycia, zestaw nici, igieł i innych akcesoriów do szycia. Ponadto dziewczęta w tamtych czasach, bawiące się lalki, ale nie grały w scenie szczęśliwego wesela Barbie i Ken, ale szykowały ubrania do zabawek. W przedszkolu dzieci uczą się haftu, umiejętnie szykowały się na lekcji pracy i mogły zszywać chustkę ręcznymi szwami.

Nikt nie myślał kupować dzieci ubrania w sklepie. To po prostu nie było. Jeśli to konieczne, matka dziecka wzięła wzory spódnic i spodni i usiadła do pracy. To było trudniejsze z modnymi rzeczami, ponieważ dla ich produkcji wymagane były specjalne wzorce. Na przykład spódnica tulipana, której wzór różni się od zwykłej spódnicy, była marzeniem wielu dziewczyn, ale nie każdy rzemieślnik mógł go szyć. W pracowni nie było lepiej. Mogli po prostu odmówić szycia ubrań.

Ale radzieckie kobiety mody nie wycofały się. Wzory spódnic dowolnych modeli zostały opracowane niezależnie. W tym czasie został wynaleziony i rozwinięty techniką szycia w szczególności spódnic, w ogóle, bez użycia wzorów. Z tego powodu tkanina była przymocowana do pasa, a cały nadmiar został przekręcony szpilkami. W przyszłości produkt został rozłożony na kontury. Powstało wiele modeli spódnic, które później pomyślnie niosły nasze kobiety. Ponadto opracowali wzory spódnic, które stały się podstawą masowej produkcji wyrobów tekstylnych.

Na szczęście czasy powszechnego niedoboru są w przeszłości. Dzisiaj, mając świadomość, że potrzebują nowej rzeczy, ludzie idą do sklepu i nie dostają starych wzorów spódnic od antresoli i nie rozprowadzają ich na tkaninie. Nowoczesne sklepy oferują wszelkie towary. Dla każdego smaku i dla każdego dobrobytu można znaleźć ubrania, ale jest możliwe, że twój kolega lub sąsiad na ganku kupi tę samą sukienkę lub płaszcz. Nowoczesne ubrania pozbawione są indywidualności.

Jeśli chcesz być wyjątkowy i niepowtarzalny, spróbuj, a także kilkadziesiąt lat temu, samodzielnie szyć sukienki i kostiumy. To jest o wiele łatwiejsze, niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

Najprostszy i najbardziej przystępny wzór "spódnicy słońca" pozwoli Ci nie tylko poczuć się jak prawdziwy krawcowa, ale także projektantka mody. Staraj się szyć na tym produkt dla swojej małej córki, aw przypadku sukcesu zaszyć tę samą spódnicę dla siebie. Najpierw zmierzyć oczekiwaną długość przyszłego produktu i narysuj okrąg o promieniu równym. Następnie zmierzyć obwód tali i narysować kolejny mały okrąg o promieniu równym jednej piątej długości obwodu tali dziecka. Wzór spódnica słońce jest gotowe. Podczas cięcia tkaniny lepiej jest skorzystać z czwartej części. Dla małej dziewczynki, spódnica może być wykonana bez szwów, z jednego kawałka tkaniny. Jeśli rozmiar produktu jest większy niż rozmiar tkaniny cięcia używanej do pracy, nie ma żadnych szwów. Możesz użyć maszyny do szycia w celu przetworzenia produktu, lub możesz wykonywać prace rękami.

Zwykle zasiada spódnica słońca. Nadaje się do każdego kształtu, a jego produkcja trwa kilka godzin. W takiej spódnicy poczujesz się jak prawdziwe piękno, ale najważniejsze jest zrozumienie, że nie jest trudne do szycia ubrań. Wystarczy trochę wyobraźni i pomysłowości.

I jeszcze jedna wskazówka: zachowaj wzorce swojej pracy, mogą być przydatne w przyszłości.