779 Shares 5621 views

Dieta dziecka w 10 miesięcy na sztucznym i piersią

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia do wprowadzenia pokarmów stałych do diety dziecka w niezbędne sześciu miesięcy. Wiek od odstawienia mogą się różnić w zależności od osoby, ale dieta żywności dla niemowląt w 10 miesięcy już musi zawierać produkty mleczne, zboża, warzywa i owoce.


Kiedy nadszedł czas na wprowadzenie pokarmów stałych

Średni wiek wprowadzania pokarmów uzupełniających – do sześciu miesięcy. Ale są też inne, bardziej obiektywne oznaki, że nadszedł czas na wprowadzenie pokarmów stałych:

 • dziecko ma mniej niż cztery miesiące;
 • waga dziecka stał się dwukrotnie, co było w chwili urodzenia;
 • zniknął wyrzut reflex język;
 • dziecko może usiąść, odwracają się od żywności lub odrzuca głowę do tyłu;
 • może on coś wyjąć i doprowadzić do ust;
 • Głównym kryterium gotowości do karmienia uzupełniającego – nowe zainteresowanie jedzeniem.

W przypadkach, gdy istnieją wątpliwości co do możliwości wprowadzenia pokarmów uzupełniających, to lepiej, aby opóźnić niż spieszyć. Ponadto należy zachować ostrożność w celu zapewnienia, że produkty, które dostaje dziecko, były wysokiej jakości i najświeższych. Pojawienie się różnych diet żywności, nie oznacza, że trzeba zrezygnować z mleka matki lub przystosowanych mieszaniny.

Zasady wprowadzania pokarmów uzupełniających

Karmić dziecko powinno być łyżka, a jedzenie powinno stopniowo stają się grubsze. To jest niemożliwe do wprowadzenia pokarmów stałych, gdy dziecko jest źle. Służyć nowej żywności – nie więcej niż 1-2 łyżeczek. Jeśli wszystko jest w porządku: normalny stolec, czystą skórę, dziecko w dobrym nastroju, dobry sen – to dawka jest stopniowo zwiększana. Kolejnym rodzajem karmienia może być nie wcześniej niż dwa tygodnie wprowadzone po poprzedniej. W tej diecie dziecka w ciągu 10 miesięcy na karmienie sztuczne nie różni się od diety grudnichka z tym, że butelki wciąż otrzymuje się mieszaninę w butelce i dzieci karmione piersią matka karmi piersią.

Dieta dziecka po 10 miesiącach

Przed wprowadzeniem nowych rodzajów pokarmów uzupełniających, należy skonsultować się z pediatrą, który prowadzi dziecko i zna wszystkie jego możliwości. Dieta dziecka w ciągu 10 miesięcy w gramach podobnych do następujących:

 • pierwszego dnia podawania 6-7 rano, dziecko otrzymuje się mieszaniny mleka z piersi;
 • 10-11 pm – mleko: 150 ml odtłuszczone Jogurt i 30 g niskotłuszczowego twaróg;
 • obiad 14-15 godzin – 200 g zupa jarzynowa lub przecier;
 • obiad 19 godzin w – ponownie mieszaniny lub mlekiem matki;
 • przed snem, w ciągu 23 godzin – 200 g płatków mlecznej.

W swoich książkach, dieta dziecka w 10 miesięcy Komorowski opisane w ten sposób. Niemniej jednak, każda matka może samodzielnie dostosować menu do indywidualnych potrzeb dziecka. Na przykład, przy obiedzie, aby nakarmić dziecko owsiankę, a przed pójściem do łóżka, aby karmić piersią lub mieszaniny, tym bardziej piersi lub butelki uspokajająco. Najważniejsze, że dziecko na diecie 10 miesięcy było zróżnicowane i obejmowały podstawowe grupy produktów: produkty mleczne, zboża, warzywa i owoce.

Przepisy wprowadzające warzyw

Należy zawsze dawać pierwszeństwo sezonowych warzyw, które rosną w miejscu, gdzie mieszka rodzina. Nie ma żadnych dodatkowych korzyści z zamorskich owoców i warzyw. Absolutnie wszystkie witaminy dziecko może dostać od zwykłego marchew, buraki, ziemniaki, kapusta, rzepa, dynia, cebula, czosnek. Nie ma potrzeby kupowania niemowląt puree w słoikach, ale jeśli taka opcja jest bardziej wygodny, powinien koniecznie przeczytać skład puree. Nie powinno być żadnej skrobi, soli i cukru, ale tylko warzywa lub owoce i wodę.

Zasady wprowadzania owocowe

Pierwszy w diecie dziecka są wprowadzane do owoców 10 miesięcy, które są najmniej prawdopodobne, aby powodować reakcje alergiczne, takie jak: zielone jabłko, biały wiśni i porzeczki, agrest, śliwki. Następnie, kiedy dziecko przyzwyczaja się do tych owoców można dodać brzoskwinie, morele, banany, czerwone porzeczki. I ostatnią rzeczą w diecie dziecka w 10 miesięcy piersią czy sztucznie wprowadzonym vysokoallergennye pomarańczy, cytryn, mandarynki, truskawki, maliny, truskawki, winogrona, granaty, melony.

Owoce wprowadzono bardzo ostrożnie, stopniowo. Pierwsza część jest mniejsza niż ćwierć łyżeczki. Stopniowe zwiększanie dawki, to jest konieczne, aby doprowadzić do 100 ml. Kiedy różne reakcje skórne lub objawy niepożądane ze strony przewodu pokarmowego należy natychmiast zrezygnować z owoców, które je spowodowało. Dlatego nie musisz podać swoje dziecko mieszanki owoców, które jeszcze nie próbowałem. Jeśli wprowadzisz jeden owoc, mama będzie wiedział dokładnie, co jest przyczyną alergii lub niestrawność.

Przepisy wprowadzające zboża

Według pediatrów w ostatnich latach wśród pacjentów istnieje wiele dzieci z nietolerancją glutenu. Dlatego, nawet jeśli rodzina nie miała historię alergii na gluten, pierwszy zbóż w życiu dziecka powinny być bezglutenowe. Ten ryż, gryka lub kukurydziana kasza. Jeśli dziecko ma zaparcia, a następnie dowiedzieć niepożądane. Takie popularne płatki owsiane, jak krem z pszenicy lub prosa, to lepiej, aby wprowadzić do diety później. Te dzieci, które są karmione piersią, owsianka może być gotowany na mleku. Dzieci na karmienie sztuczne owsianki gotowane na przystosowanych mieszanek mlecznych, do których są przyzwyczajeni. Co ważne, nie należy używać krowa lub mleka koziego. Jeśli nie mleko matki lub mieszaniny nie są dostępne, to najlepiej przygotować owsiankę na wodzie. Tak znane i znane nam z dzieciństwa semoliny nie ponosi dobre dziecko, więc ona też nie trzeba go w ogóle, czy może jego wprowadzenie do diety dziecka po roku.

Karmić owsianka BABY tylko łyżkę. Niech go dopóki nie bardzo udane, ale stopniowo będą się uczyć. Ten punkt jest fundamentalnie ważna jak jedzenie powinno być traktowane ze śliną, która nie może się zdarzyć, jeśli dziecko chce jeść z butelki.

Tradycyjnie zboża są wprowadzane do stałych pokarmów po fermentowanych produktów mlecznych i warzyw, ale jeśli dziecko nie przybiera na wadze, najlepiej jest przede wszystkim wprowadzenie owsiankę jak najbardziej energicznie wartościowego produktu. Jeśli ciepło odżywczy owsianka dziecko dostanie się do kolacji, będzie zasnąć szybciej i najprawdopodobniej będzie obudzić się rano. Ale najpierw kasza lepiej karmić dziecko rano, aby śledzić ewentualnej negatywnej reakcji w ciągu dnia.

Zasady wprowadzania produktów mleczarskich

Pierwsza część z serem – nie więcej niż ćwierć łyżeczki dziennie. Stopniowe zwiększanie dawki, to jest konieczne w celu dostosowania go do 10 miesięcy, 50 D CO odniesieniu kefir, jego część przez miesiąc należy zwiększyć od 1 łyżeczka do 150 ml. I twaróg, jogurt i jest bardzo łatwe do wykonania samodzielnie w domu. Nie jest konieczne, aby nakarmić dziecko ser domku lub jogurt, której więcej niż dwa dni. Idealny czas dla fermentowanych produktów mlecznych – śniadanie lub przekąskę.

Planując dietę dziecka w ciągu 10 miesięcy na tydzień, mama powinna zadbać, aby dziecko było uzyskiwanie jak najwięcej różnych produktów spożywczych: różnorodne zboża, soki owocowe i przeciery, puree warzywnych i zup, produktów mlecznych i oczywiście mleko matki lub przystosowane mieszanina.