244 Shares 7348 views

Niezwykłe podwodne mieszkańcy: kto mieszka na dnie oceanu?

Morskie – nieskończony obszar składający bilionów litrów wody morskiej. Tysiące gatunków istot żywych znaleźli schronienie tutaj. Niektóre z nich są termofilowa i żyć w płytkiej wodzie, tak aby nie przegapić promienie słoneczne. Więcej przyzwyczajony do zimnych wodach Arktyki i starają się unikać ciepłe prądy. Są nawet tacy, którzy żyją na dnie oceanu, aby dostosować się do trudnych warunków na świecie.


Najnowsze przedstawiciele są największą zagadką dla naukowców. Ale ostatnio, nie mogli myśleć, że ktoś jest w stanie przetrwać w takich ekstremalnych warunkach. Co więcej, rozwój tych organizmów przyznało szereg niespotykanych funkcji.

Pod warstwą oceanach

Przez długi czas nie było teorii, że życie na dnie oceanu nie jest. Powód – niska temperatura i woda pod wysokim ciśnieniem są w stanie kompresji łodzi podwodnej, jak puszki z napojem. Mimo to, niektórzy są w stanie przeciwdziałać te okoliczności i pewnie osiadł na skraju przepaści.

Więc kto mieszka na dnie oceanu? Jest to przede wszystkim bakterie, których ślady znaleziono na głębokości większej niż 5 tys. M. Ale jeśli mikroskopijne istoty są mało prawdopodobne, aby zaskoczyć przeciętnego człowieka, gigantyczne małże i ryby-potwory zasługują na należytą uwagę.

Skąd mam wiedzieć każdy, kto mieszka na dnie oceanu?

Wraz z rozwojem podwodnych umożliwiły nurkowania do głębokości dwóch kilometrów. To pozwoliło naukowcom zajrzeć w świat dotąd niespotykaną i zaskakujący. Każde nurkowanie pozwoliło odsłonić kolejną tajemnicę natury, aby zobaczyć więcej i więcej nowych gatunków.

Szybki rozwój technologii cyfrowych stworzył aparat ciężkich, zdolną do fotografowania pod wodą. Z tego powodu świat zobaczył zdjęcia, które pokazują, że zwierzęta, które żyją na dnie oceanu.

I co roku, naukowcy pogłębił dodatkowo w nadziei na nowe odkrycia. I pochodzą one – w ostatniej dekadzie dokonano wielu zaskakujących wniosków. Ponadto setki zostały wyłożone sieci, a nawet tysiące zdjęć, które przedstawiają mieszkańców głębokiego morza.

Stworzenia żyjące na dnie oceanu

Cóż, nadszedł czas, aby udać się na krótką podróż do tajemniczej głębi. Przechodząc próg 200 metrów, jest to trudne do odróżnienia nawet małe sylwetki, a po 500 metrach przychodzi pitch-dark. rozpocząć posiadanie tych, którzy troszczą się o światło i ciepło chwili.

Jest na tej głębokości można znaleźć wieloszczet robaka, który jest na grasować dryfuje z miejsca na miejsce. W świetle lamp, wylał wszystkie kolory tęczy, słowo wykonane z srebrnych talerzach. Na głowie to seria mackami, przez który jest prowadzony w przestrzeni i czuje podejście produkcji.

Ale Szkodnik jest posiłek dla innych mieszkańców podwodnego świata – żabnic. To niesamowite stworzenia należy do klasy ślimaków i drapieżnika. Jego nazwa otrzymał z powodu dwóch dużych płetw, które pokrywają swoje boki, jak skrzydła.

Jeśli głębiej, można natknąć się na meduzy królowej. Lwia grzywa meduzy, lwia grzywa, lub – największy przedstawiciel tego rodzaju. Duże próbki w średnicy 2 m i ich macki może rozciągać prawie 20 metrów.

Kto mieszka na dnie oceanu jeszcze? To squat homara. Według naukowców, może przystosować się do życia nawet na głębokości 5 tys. Metrów. Ze względu na swoją spłaszczoną łydki on spokojnie tolerować ciśnienie i długie nogi pozwalają poruszać się po błotnistym dnie oceanu bez żadnych problemów.

przedstawiciele ryb głębinowych

Ryb żyjących na dnie oceanu przez setki tysięcy lat ewolucji przystosowały się do życia bez światła słonecznego. Co więcej, niektóre z nich nawet nauczył się wytwarzać własne światło.

Tak, żabnica mieszka na ok. 1000 metrów. Na głowie jest procesem, który emituje lekką poświatę przynętami że inne ryby. Z tego powodu nazywany jest również „Europejski wędkarz”. Tak więc Żabnica może zmienić swój kolor, a tym samym połączenie z otoczeniem.

Innym przedstawicielem stworzeń głębinowych jest rybą-drop. Jej ciało przypomina galaretę, która pozwala przenieść nacisk na dużych głębokościach. Żywi się wyłącznie na planktonu, co sprawia, że jest nieszkodliwa dla swoich sąsiadów.

Na dnie oceanu astrologa żywych ryb, drugie imię – Third Eye. Powodem tego pun służył jako oczy ryb, które są zawsze skierowane w górę, jakby patrzeć na gwiazdy. Jego ciało pokryte jest trujące kolce i blisko macki głowie są zdolne paraliżuje ofiarę.