540 Shares 9060 views

Obraz Wielkiej Wojny Ojczyźnianej – odbiciem bólu i nadziei

Ludzie zawsze będą pamiętać wojnę i wyczyny bohaterów. Wojna wpłynęła na każdą rodzinę, czując ją psychicznie i fizycznie. Pełen rozpaczy, utraty, głodu i w tym samym duchu walki, patriotyzm, Szumne radości zwycięstwa – wszystko to, oczywiście, nie może wpłynąć na pracę czasu. Jednak nawet teraz, przeszłość jest odzwierciedlona w tej dziedzinie, choć nie tak jasne. Wybitni artyści w czasie wojny stworzył arcydzieła, które później chwalili je dla całego świata.


Zdjęcia z II wojny światowej odzwierciedlać idee i duchowe samopoczucie ludzi, którzy żyli w epoce dramatyczna. Artystka przedstawia na swoich obrazach jednocześnie tragedii brutalnej wojny i bohaterski wyczyn ludzi, którzy stali się chronić kraj. Utworzony w różnych kierunkach, są zjednoczeni przez pragnienie artystów odzwierciedlenia tło emocjonalne, którego podstawą było zwiększone poczucie patriotyzmu. Autorzy wykorzystali różnorodne style: Pomoc domowa, gatunku, krajobraz, portret, historycznego realizmu.

Obrazy z tego okresu

Każdy obraz Wielkiej Wojny Ojczyźnianej – zarówno symbolem i odbiciem emocji odwołać. Wiele z jego obrazów były tworzone bezpośrednio w latach wojennych. Oni przekazał widzom potężne patriotyczne przesłanie.

Na przykład, wzór A. A. plastová „faszysta latania” (1942). Na płótnie – faszystą samolot, z którego strzela pilot w dziedzinie stada i młodego pasterza. Obraz wyraża gniew, jasne każdą osobę Radziecki, nienawiść do bezsensownego okrucieństwa wroga.

Wiele płócien inspirowane odwołanie, inspirowane ludzi do poświęceń w imię ojczyzny. To jest praca A. A. Deyneki „obrona Sewastopola”. Zapisywane bezpośrednio w trakcie imprez militarnych, jest to obraz Wielkiej Wojny Ojczyźnianej pokazuje walki uliczne w Sewastopolu. Strażacy konfrontacji Morza Czarnego i nazistów na płótnie – symbol desperackiej odwagi narodu radzieckiego.

Słynny obraz „Tania”, stworzony kukryniksy w 1942 roku przedstawia wyczyn naziści torturowali młodego partyzanta Zoja Kosmodiemianska. Zdjęcie przedstawia nieposkromiony odwagę bohaterki, zdesperowanych chłopów, cyniczny okrucieństwa Niemców.

Gatunek era malowanie

Wielkiej Wojny Ojczyźnianej na zdjęciu prezentowana jest nie tylko sceny batalistyczne. Zbiór obrazów pokazać krótki, ale wzruszające sceny z życia ludzi w okresie ciężkich prób.

Na przykład, web „Ucieczka z Novgorod nazistów” (kukryniksy, 1944) przedstawia scenę w starożytnym wandalizmu naziści Nowogród Kremla. Uciekając, szabrowników podpalili bezcennych zabytków.

Innym gatunkiem malarstwa Wielkiej Wojny Ojczyźnianej – „Leningrad. Zima 1941/42. Kolejka po chleb „(Y. Nikołajew, 1942).
Wyczerpany głodem ludzi czekających na chleb, martwe ciało w śniegu – to było straszne rzeczywistość oblężonego miasta-bohatera.

Słynny obraz „Partisan matka” (Gerasimov, 1943) pokazuje dumę i godność Rosjanką, jej moralną wyższość nad nazistowskim oficerem.

sportretowanie

Portret tematem w latach czterdziestych urodziła ogólną sztukę tamtych lat idei. Artyści malowane generałów zwycięscy robotnicy bohaterscy partyzanci i żołnierze. Zwykli ludzie napisali, przy wykorzystaniu środków realizmu i symbolizmu. Portrety dowódcy były uroczyste na przykład portret Marszałek G. K. Żukowa (P. Cor, 1945). F. Modorov napisał serię portretów partyzantów, a Władimir Jakowlew – zdjęcia zwykłych żołnierzy.

Podsumowując, obraz Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, w pewnym stopniu odzwierciedla charakterystyczne dla tego czasu, ideologię sowiecką. Ale ich główną ideą – duma z żołnierzy i pracowników, którzy byli w stanie wygrać kosztem ogromnych wyrzeczeń i zachować cechy ludzkie: humanizm, wiara, godność narodową.