795 Shares 7140 views

Najlepszy program do projektowania wnętrz: przegląd, opis i recenzje

Na pewno wszyscy przynajmniej raz zastanawialiśmy się, jak zmienić domek lub mieszkanie pod względem projektowania i wnętrz, zmieniając dom w dom swoich marzeń. Jeśli trochę wcześniej architekt użył improwizowanych narzędzi, w postaci papieru i nożyczek, dzisiejsze rzeczywistości umożliwiają szybsze i łatwiejsze wdrożenie całego procesu.

Programy do projektowania domów i wnętrz pomagają w dość dokładny sposób, a co najważniejsze, zrozumiałe jest przekazanie intencji projektanta, przedstawiając najmniejsze szczegóły na ekranie monitora wszystkie szczegóły.

Korzystając z tego rodzaju oprogramowania, można łatwo znaleźć właściwe sufity, poprawnie układać meble i inne elementy gospodarstwa domowego, zaprojektować właściwe kąty oświetlenia i spojrzeć na swoje ujęcie w trójwymiarowym kształcie.

Warto również zauważyć, że program do projektowania wnętrz oszczędza Ci możliwości wielu rysunków architektonicznych – aplikacja zrobi wszystko samemu. Jedyne czego potrzebujesz to wyobraźnia i podobnie myślący ludzie.

Starajmy się rozważać najbardziej popularne i wymagające oprogramowanie zarówno w kręgach profesjonalnych, jak i wśród początkujących miłośników, biorąc pod uwagę opinie specjalistów i opinie zwykłych użytkowników.

Studio 3D MAX

Ten program do projektowania wnętrz odnosi się do kategorii zawodowej. Jego głównym celem jest modelowanie 3D i animacja. Po dokładnym zapoznaniu się z oprogramowaniem można łatwo przenieść projekt pomieszczenia na ekran monitora.

Dzięki wielu wtyczkom, które są stale aktualizowane, można znacznie zwiększyć możliwości programu przez dodanie tekstury wełny, odzieży i nie tylko.

Specjaliści mówią serdecznie o 3D MAH, podczas gdy amatorzy narzekają na pewne trudności w jego rozwoju, ale za parę nocy za stroną pomocy można odtworzyć swój sen we wszystkich jego świetlach.

ArchiCAD

"Archie" jest, być może, najlepszym programem do projektowania wnętrz w środowisku architektów. Doskonale radzi sobie z rysowaniem i modelowaniem dowolnego elementu mieszkania. Tutaj prawie wszystko jest brane pod uwagę, zaczynając od fundamentu i ścian, kończąc dekoracją.

Po spędzeniu dużo czasu na studiowaniu oprogramowania można zaprojektować elementy wnętrza o dowolnej formie i złożoności: drzwi, okien, sufitów, ścian i schodów. Dodatkowo zainstalowane wtyczki umożliwiają dekorację pokoju przy użyciu sztukaterii lub malowania, a zaawansowane funkcje pomogą przetłumaczyć wszystkie pomysły na jakość i fotorealistyczny obraz, jaki tworzy program.

Projektowanie wnętrz pomieszczeń, jak twierdzą specjaliści, będzie łatwiejsze w obsłudze.

PRO100

Według wielu, to oprogramowanie – po prostu dla każdego projektant, który pojął nie tylko rozwój nowego wnętrza, ale również dokładny układ mebli. PRO100 jest programem projektowania wnętrz w języku rosyjskim, co znacznie ułatwia pracę i rozwój platformy dla niedoświadczonego użytkownika.

Wielką zaletą jest to, że adaptacja do projektanta, a ogólnie podstawowe zasady funkcjonowania oprogramowania są łatwe do opanowania. Jest to również możliwe dla przeciętnego użytkownika komputera osobistego.

Obszar roboczy programu stanowi platformę do tworzenia wnętrza. W górnym menu intuicyjnie przekształca się w mobilny asystent (pływający zestaw narzędzi) podczas pracy nad projektem. Zmiana lokalizacji narzędzi może być w dowolnym momencie, a najbardziej popularne przedmioty same identyfikują się na czoło i będą dostępne po pierwszym kliknięciu.

Funkcje platformy

Program 3D interior PRO100 pozwala pracować z myślą o dowolnej złożoności. Każdy użytkownik, który opanował platformę przez co najmniej 60%, może stworzyć dom od marzeń i kontynuować prace nad gotowym projektem.

Posiadanie bogatej biblioteki szablonów z pewnością sprawi, że nie tylko początkujący, ale i profesjonalni użytkownicy. Możliwość zmiany domyślnych elementów pozwala przekształcić je w uniwersalne narzędzia do projektowania, które można dodać do niemal każdego wnętrza.

Większość użytkowników w swoich opiniach bardzo serdecznie odpowiada na temat PRO100. Niespodziewani projektanci są zadowoleni z rozsądnie wykonanego trybu automatycznego, który wykonuje znaczną część pracy, a doświadczeni użytkownicy przyciągają nie tylko obecność wersji 3D projektu, ale również możliwość przestawienia wnętrza na plany dwuwymiarowe, ze wszystkimi wymiarami i konkretnymi etykietami.

Astron Design

Jest to idealny program dla apartamentów zaprojektowanych z myślą o wnętrzach i całkowicie zlokalizowany dla rosyjskiego użytkownika. Miękki doskonale radzi sobie z wykończeniem pokoi i inteligentnie rozwiązuje kwestię mebli.

Obszar roboczy programu to pusty arkusz papieru lub szablonu (z którego jest wiele), z którymi użytkownik będzie działał. Wygodne okna wyskakujące pozwalają szybko dostosować podstawowe parametry pomieszczenia: określić orientację, określić otwory drzwi, okna, cechy sufitów i ścian, a następnie rozpocząć rozwiązywanie konkretnych zadań wewnętrznych.

Cechy programu

Aby wizualizacja była możliwie jak najbardziej realistyczna, możesz użyć prostego zestawu narzędzi, aby określić teksturę sufitu, ściany i podłogi oraz zakres kolorów.

Program do projektowania wnętrz "Astron Design" jest wyposażony w gotowe rozwiązania, które znajdują się w wbudowanych bibliotekach, więc początkujący nie powinni mieć kreatywnego oszołomienia, dobrym wyborem jest naprawdę. W ustawieniach wystarczy wskazać, który pokój jest urządzony, a platforma wybiera dla Ciebie najlepsze opcje: zakres kolorów, narożne / proste meble, wykończenia, dekoracja wnętrz , itp.

Program do projektowania wnętrz "Astron Design" pozwala nie tylko na szkic szorstkiego projektu, umieszczania okien, drzwi i mebli, ale także do czynienia z niuansami. Wybór użytkownika obejmuje zasłony, obrazy, zasłony, zegarki, kwiaty i inne przybory kuchenne. W dystrybucji światła platforma również pokazała się z dobrej strony – po "zawieszeniu" żyrandoli można kontrolować upadek promieni i cień obiektów.

Google SketchUp

Jest to dość potężny program do projektowania wnętrz z wieloma interfejsami użytkownika. Wyszukiwarka dba o maksymalną dostępność platformy, zapewniając trzy typy licencji:

  • Warunkiem wolnym, dla celów zapoznawczych i edukacyjnych;
  • Limited – do użytku osobistego;
  • "All inclusive" – dla profesjonalistów.

Zdaniem użytkowników, praca z programem nie powoduje negatywnych emocji: interfejs jest intuicyjny, menu jest zbudowane na inteligentnych gałęziach, a "szybkie klawisze" nie są oryginalne.

Deweloperzy platformy mogli nawiązać kontakt ze wszystkimi klientami. Zwykły użytkownik będzie zadowolony z prostego i zrozumiałego funkcjonowania z bogatym zestawem bibliotek i gotowych rozwiązań, a specjaliści będą w stanie nie tylko wdrożyć szczegółowe wnętrza pomieszczeń, ale także wizualizować powierzchnie zewnętrzne złożonych konstrukcji, takich jak wieżowce czy niestandardowe szkice architektoniczne.

Warto zauważyć, że platforma doskonale sprawdziła się w tworzeniu dokumentacji projektowej, która wielokrotnie odnotowała wysoką ocenę opinii użytkowników. Ponadto projektanci zauważają obfitość materiałów dydaktycznych i szczegółowe instrukcje dosłownie do każdego elementu programu.

«Dom 3D»

Ciekawa i bardzo przyjazna dla użytkownika platforma, dzięki której nawet najbardziej niedoświadczony pracownik staje się projektantem pomieszczeń. Tutaj można sobie wyobrazić i wypożyczyć meble na wszystkich możliwych wykończeniach, sterować kombinacją gamma podłogi, ścian i sufitu, a także wykonać wirtualną podróż 3D do nowo utworzonego domu.

Twórcy ciągle dodają nowe wtyczki i narzędzia platformy, stopniowo zwiększając zakres ich tworzenia.

Mówią o "Domu 3D" w większości pozytywnych, ale specjaliści nadal preferują inne produkty, więc ta platforma może być zalecana nowym projektantom i małym sklepom z meblami.

Planer Domu IKEA i Apartama

Usługi te pochodzą z dwóch różnych firm, ale bardzo podobne do siebie. Funkcja układów wnętrz i stworzenie rzeczywistego stylu w pomieszczeniu służy jako narzędzie do sprzedaży towarów w sklepie, a dzięki niekonsekwentnej reklamie zaangażowana jest dodatkowa klientela.

Jedną z głównych cech tych platform jest możliwość pracy w trybie online. Wszystkie biblioteki dostarczane wraz z programem są aktualizowane kosztem serwerów firmy w czasie rzeczywistym, czyli po prostu zaaranżujcie apartamentowi asortyment jednej z firm.

Może fotograficzna natura obrazu i nie świeci, ale dla całych platform sceny wewnętrznej są całkiem dopasowane. Oprócz mebli, tutaj można wybrać elementy dekoracyjne, skalę teksturowaną, położenie drzwi i okien.

Użytkownicy w swoich recenzjach zwracają uwagę na prostotę oprogramowania, a podstawową funkcjonalność można łatwo opanować bez specjalnych umiejętności i szkolenia.