92 Shares 5444 views

Hrabina Elżbieta Batory: biografia krwawa dama, jej historia, zdjęcia

Zamiłowanie do wszelkiego rodzaju „opowieści grozy” od każdej osoby we krwi. Przyjedziemy z przerażających, mrożącym krew w żyłach historie, nawet nie zdając sobie sprawy, że rzeczywistość jest czasami dużo gorzej niż większość niepohamowanej filmu o krwawego maniaka. Przykładem tego jest życie Elżbieta Batory. Jej przygody są wciąż zdolne do spowodowania dreszcz nawet mający duże doświadczenie życiowe ludzi.

Zacznij horror

Transylwania, który urodził się z tą kobietą, od czasów starożytnych nie było zbyt przyjemne chwała. Można by pomyśleć, hrabiego Tepes, lepiej znanego w świecie pod pseudonimem Dracula. Elżbieta Batory był sam rodzaj „kontynuuje tradycje” wykresu. A jeśli rozgłos ostatni wyraźnie zawyżona, a on zgarnął głównie Turków, które z powodzeniem walczyli hrabinę szydzić z ludzi tylko ze względu na przyjemności. I zrobiła to tak skutecznie, że historia Batori Elizabet jest jeszcze dowód, że krwawe maniaków były w społeczeństwie ludzkim zawsze.

Urodziła się w 1560 roku, a jej rodzina była bardzo szlachetny i ceniony: wśród jej krewni byli wybitni żołnierze, kapłani i nauczyciele. Więc jej brat Stephen początkowo zyskał uznanie jako dzielny i inteligentnego wojownika, a następnie całkowicie stać się królem Polski. Cóż, każda rodzina ma swoje czarne owce …

Ale historycy i genealogów amatorów uwierzyć, że historia została określona Batori Elizabet od samego początku.

Nie wszystko jest dobrze w „porządku” rodziny

Z pewnością każdy człowiek, który jest mniej lub bardziej interesują się historią, wie o zatrważająco dużą liczbą dzieci, które są w rodzinach szlacheckich są wynikiem blisko spokrewnionych małżeństw, a nawet bezpośredniego kazirodztwa. Nic dziwnego, że „młodszego pokolenia” często ma pełne „bukiet” fizycznego i choroby psychicznej. wuj Elżbiety był znany jako niepoprawnego Warlock, stając straszliwe eksperymenty na ludziach, a jego żona i wszystkich korzystnych komunikacja z kobietami, często raniąc je z powodu ich jawnej sadystyczny.

Nawet brat hrabiny szybko pijany, ale przedtem wszelkie oznaki degradacji moralnej, angażowanie się w rozwiązłych stosunków seksualnych z kobietami, a mężczyźni nie wahał. Ogólnie rzecz biorąc, w rodzinie stale miał dzieci z niebezpiecznymi zaburzeniami psychicznymi.

młodzież

I ten odsetek w całości i dostał się Elżbieta Batory. Dziwnie, ale w tle jest wyraźnie jej istniejące problemy ze zdrowiem psychicznym, była bardzo mądry i bystry dziecko. Nawet na tle o wiele bardziej „czystych” arystokratycznych rodzin, stała erudycję i chętnie inteligencji. Już w 15 lat dziewczyna z łatwością powiedział kiedyś, nie trzy języki obce, a nawet władcą kraju trudem odczytać przez sylab.

Niestety, to dziecko od najmłodszych lat wychowywał się w atmosferze pobłażliwość w stosunku do niższych klas. Ledwo nauczył się mówić, że była szczera przyjemność pokonać bicia jej pokojówki. Stając trochę starszy, Elizabet Batori często bije je na miazgę. Młody sadysta dał nieopisaną przyjemność oglądania, jak rany ofiar sączących krew. Ledwo nauczył się pisać, od razu zaczął prowadzić niesamowity dziennik, w którym wszystkie dane namalował ich „radość”. Ten znany i Elizabeth (Elżbieta) Bathory, którego biografia pełna jest straszne i obrzydliwe chwil.

małżeństwo

Początkowo rodzice są w jakiś sposób kontrolowane nieletnich potwora, nie pozwalając wyjść poza hrabina pewnych granicach. Zresztą ludzie nie miała okaleczone lub zabite. Ale już w 1575 roku (kiedy miała zaledwie 15 lat) Dziewczynka poślubić F. Nadasdy, który był również kontynuacją Drakuli, ale w polu Ścieżka: Jest bardzo boją się Turków, jak był bardzo zręczny dowódca. Nazywali go Czarny Rycerz Węgry.

Nie ma jednak dowodów na alternatywę. Jak napisane przez współczesnych, Franz był tak okrutny dla więźniów przez Turków, wielu wrażliwych ludzi natychmiast rozstał się z treścią brzuchu, po prostu patrząc na jego „sztuki”. I to w czasie, gdy ludzie byli trudno przestraszyć prosty rodzaj człowieka, który został stracony! Więc Krwawa Hrabina Elżbieta Batory (jak nazywano wtedy), miał dość spotkać męża.

Młoda żona urodziła czworo dzieci, tylko jej krwiożerczy tendencje fakt macierzyństwa nie zmniejszyła się w najmniejszym stopniu. Jednak na początku było bardzo stonowane i bardziej szczypie i mocne klepnięcia nie przyszedł. Wyjątkowa usterki pokojówka mogła dostać klub, ale nie więcej. Jednak z biegiem czasu coraz bardziej sztuczki przerażające. Więc rozpocząć maniaka uwielbiał przekłuwać części ciała swoich ofiar długie igły. Najprawdopodobniej „nauczyciel” zostało wymienione na początku tego artykułu ciotki, z którymi Elizabeth najwyraźniej miał ścisły związek.

Dlaczego przeciągnij go do bezkarne?

Ogólnie rzecz biorąc, tylko zbędne i nadmierne różniły Elżbieta Batory. Biografia jest straszne, to tylko wtedy, gdy niemal wszyscy członkowie szlachty nie uznano za ludzi z jego sług, i traktuje je odpowiednio. W węgierskiej szlachty byli chłopi słowackim, który faktycznie jest w stanie znacznie gorszym niż rzymskich niewolników. W związku z tym ostatnim, przynajmniej nie zabija bezkarnego się. Węgierskich arystokratów też torturowany, powieszony i brutalnie wykończone każdego, kto ośmielił się „winny”. Często usterka pojawia się z na bieżąco.

Stanąć na tym tle, Elżbieta Batory (Krwawa Hrabina) był zupełnie inny monstrualny fantazji. I próbowała!

komora męka

Niefortunny sługa zauważył, że okrucieństwo ich szalonej gospodyni staje się mniej wyraźna, jeżeli w jej zamku są goście. Potajemnie zepsute bryczką „bez wyraźnego powodu” rozrzucone po wszystkich okolicznych lasach i musiał złapać je przez długi czas … ale pomaga je krótko. To była hrabina rezydencja Betskov twierdza gdzie piwnice były izby tortur. Och, to jest całkowicie dał upust swojej chorej wyobraźni.

Ale nawet w warunkach „Dom” mogła tylko dosłownie oderwać paznokcie twarzy dziewczynki. Pokojówki byli zadowoleni, jeśli kara polegała tylko na rozkazy całkowicie rozebrać i jako taki nadal działać. Tak „słynny” wśród przyjaciół Elżbieta Batory. Biografia później wykazały, że wszystkie powyższe było tylko małe figle.

W ogromnej rodzinnej posiadłości, który znajdował się pod ogromnymi winiarni, został umieszczony prawdziwy teatr męki i cierpienia. Tutaj biedaczka got to pełne, umarli bardzo bolesne i długo. Czy hrabina i osobisty asystent DA Shantes że ludzie wiedzieli o pseudonimie Dorcas. Stanowi ona uzupełnienie „uczciwą firmę” bardzo brzydki karzeł Fichko.

„Wolność”

W 1604 roku mąż bohaterki naszej historii, zmarł. W tym momencie, hrabina Elżbieta Batory, czując się całkowicie wolna nawet od formalna struktura zaczyna szaleć. Liczba ofiar rośnie z każdym miesiącem. Aby rozjaśnić samotność mąki, ona podnosi kochankę wśród pokojówek, który był A. Darvuliya. Rozważmy to niewinna ofiara nie warto, bo to ona poinformowała później jego kochankę zmusza dziewczęta służyć stałe w majątku całkowicie naga.

Innym ulubionym rozrywki lał wypadków wodnych i ich powolną transformację do rzeźb lodowych. I tak dalej przez całą zimę.

Zbrodnia bez kary

Dla drobnych i często tylko wyimaginowane przestępstwa zostały przeprowadzone w domu hrabiny „light” kary. Jeśli ktoś zostanie złapany na drobne kradzieże, włożył rękę w gorącym monety. Jeśli właściciel jest źle wyprasowane ubrania, w kierunku naruszającego rozpalonym żelazem leciał. Hrabina Elżbieta Batory lubi zdzierać skórę z kleszczami do kominka, wyciąć nożyczkami pokojówek.

Ale najbardziej „szanowanym” to igła długo szycia. Uwielbiała jeździć do nich dziewczęta pod paznokciami, jednocześnie oferując im się nieszczęśliwy. Ledwie nieszczęsną ofiarę, aby spróbować usunąć igłę, że został pobity i odciąć palce. W tym czasie, Bathory był częścią stanu ekstazy, przechodząc z rozrywaniem zęby jego klatki piersiowej wypadków kawałków mięsa.

„Świeże mięso” było mało, a tak nienasycona oprawca zaczął zbierać młode i ubogie kobiety w odległych wioskach. W pierwszych miesiącach żadnych problemów z nim nie powstać: biedni chłopi chętnie dać swoje córki, a po prostu nie może sobie pozwolić, aby je nakarmić. Oni naprawdę wierzyli, że w bogatym zamku swoich dzieci przynajmniej nie umrze z głodu. Tak, z powodu niedożywienia i tak naprawdę nie umarł …

Począwszy od końca

W 1606 Darvuliya kochanka ginie od ataku padaczki. Ale hrabina Elżbieta Batory (biografia Bloody Pani mówi dziesiątki kochanek) szybko zaczyna romans z Ezhsi Majorow. W przeciwieństwie do wszystkich poprzednich ulubionych w jej żyłach płynęła i nie kropla krwi szlacheckiej, pochodził z wiejskiej dziewczyny. Brak szacunku dla szlachty nie jest podawany. Jest pani przekonać hrabinę polować nawet córki z drobnej szlachty. Zgadzając Bathory wreszcie podpisał swój własny wyrok śmierci. Do tego czasu, otaczająca nie jest trochę zaniepokojony jej „dziwactw”, ale teraz wszystko było inaczej.

Niemniej jednak to nie przeszkadzało. Jedynym problemem był stos zwłok, które były potrzebne, aby pozbyć. Jednak to nie przeszkadzało pogłoski, że może rozpraszają całym obszarze. Kościół następnie miał taki wpływ, ale na takie wybryki, nawet gdy jest on w stanie wysłać do stosie.

A co z kościołem?

Wiele ofiar nie mógł znaleźć żadnego racjonalnego wyjaśnienia, a wszystkie honory zaczął robić zbyt wiele. Ciało po prostu zaczął kopać na cmentarzu, a kapłani podejrzewa coś było nie tak. Wszystko było wyraźnie Krwawa Hrabina Elżbieta Batory. 1560-1614 lat wykazały, że kościół na ogół pod warunkiem niezwykle krótkowzroczne w takich sprawach.

I zanim odgadnąć kapłanów diabolicznego orgii, ale były bardzo potulny, jak hrabina zdobyłem hojnie na potrzeby kościoła. Ale wielebny Mayoroshu którzy wyznawali męża Bathory, zmęczeni. Nie mogąc znieść męki sumienia, nazwał go „straszna bestia i mordercą”.

Pieniądze i władza pomogły hrabinę zatuszować skandal bez konsekwencji. Ale duchowni już zmęczony tym wszystkim: Paretroys minister stanowczo odmówił pochówku przeczytać następną partię zwłok otwarcie wyrażających Bathory swoją opinię na jego temat.

Rev. Panikenush do którego hrabina wniosek o pogrzebie, wysłał go na ten sam adres. Maniac miał ręce cięte na kawałki ciała i pochować je wszystkie pobliskie pola. Jednak większość z pozostałościami po prostu wyrzucone do rzeki, gdzie były „zachwyceni” przez miejscowych rybaków. cierpliwość Ludowej szybko ucieka. Początkowo były pogłoski o wilkołaka, ale miejscowa ludność poważnie nie stosuje się do niego: i tak wszyscy wiemy, że zło jest w sesji w miejscowym zamku, a jego nazwa to „Hrabina Elżbieta Batory”. Biografia Krwawe pani przychodzi do logicznego wniosku.

Ponadto, obie dziewczyny były jeszcze w stanie uciec z rąk szalonego potwora, ale ponieważ sądy kościelne i świeckie były jeszcze wszystkie niezbędne dowód jej przygodach.

Ciąg dalszy „bankiet”

Ale Elżbieta Batory (zdjęcie jej odciski są w artykule) Ja już dawno stracił ostrożność. W 1609 roku, zwołuje całą grupę małych córek szlachty, aby dać im „świecki przebieg sposobów.” Dla wielu z nich była to ostatnia impreza w życiu. Głęboko w lochu ich śmierci były jak tylko kałuży krwi. Tym razem, hrabina nie można było tak łatwo uciec.

Musiała szybko ułożyć bajkę o tym, jak jedna z dziewcząt oszaleli i szalony szał wykończone kilku swoich koleżanek. Historia była wyraźnie nierealne, ale pieniądze w tym przypadku pomógł uciszyć wszystkich niezadowolonych.

Krwawa orgia kontynuuje ten sam kurs. Służący potem zeznał, że gdy drzwi do pokoju hrabiny natekla taką kałużę krwi, która już dawno oddania węgla, gdyż w przeciwnym razie byłoby to niemożliwe, aby przejść bez uzyskania stopy mokre. Jednocześnie Elżbieta Batory (zdjęcie jej z oczywistych względów nie przeżył) niestety napisał w swoim dzienniku: „Biedna kobieta była bardzo słaba …”, czyli kolejną ofiarę. Dziewczyna miała szczęście i umarła z bolesnym wstrząsem.

Rujnujący „hobby”

Wszystko dobiegnie końca. Zabraknie nam pieniędzy i Bathory, którzy nie mogli kupić wszystko, czego potrzeba do jego orgiach i podłączając złote usta świadków. W 1607 roku została zmuszona sprzedać lub zastawić wszystkich nieruchomościach komercyjnych. I to jest tutaj, że „nóż w plecy” to zatrzymany w domu. Po pierwsze, nie podoba mi się trwonienie majątku rodzinnego. Po drugie, istnieje realne niebezpieczeństwo, że cała ta wrzawa dociera do uszu papieża, a następnie ogień będzie musiał iść w parze. upoważniony ich do wszczęcia dochodzenia.

Badacze osobiście rozmawiał z Elizabeth Bathory. Krwawa Hrabina było powiedzieć, gdzie w podziemiach zamku zajęło zaledwie dziewięć zwłok. Ona odpowiedziała, że dziewczęta (z oczywistych oznak tortur) zmarło z powodu tej choroby. Rzekomo mieli być pochowani w wapno, obawiając rozprzestrzenianiu się infekcji. Jasne, że to głupie i jawne kłamstwo. Blisko potajemnie uzgodnione z dochodzenia i przeznaczone do wysłania w stosunku do klasztoru. Wszystko przed Parlamentem, który został podniesiony formalnie oskarżony o morderstwa.

sąd

Rozprawa sprawy rozpoczęła się w Bratysławie. nowe wyszukiwanie, w którym udało się znaleźć okaleczone zwłoki młodej dziewczyny 28 grudnia 1610 w zamku Bathory odbyła. I w tym samym pokoju były dwa kolejne trupy. Jednym słowem, Krwawa hrabina Elżbieta Batory, najwyraźniej stracił poczucie proporcji i szacunku. Bezpośrednio Trybunał orzekł 02 stycznia 1611. Raz 17 osób było świadkami w tej sprawie. Dorcas od razu przyznał się, że przyczynił się do zabicia 36 kobiet i zabite niezwłocznie Fichko 37 wypadków.

Pięć dni później, że rozpoczął się nowy proces. Będzie słychać naocznego świadka zeznań. Oskarżony w sądzie nie było. Liczyć Tuzho zabójcy względna nie chciał „kalać zaszczyt” znakomitych wyczynów militarnych rodziny, ale po prostu czytać bloga. Opowiada szczegółowo o wszystkich 650 ofiar.

sekret asystent

Już na rozprawie wynika, że Batory (Krwawa Hrabina), miał innego asystenta. Brała czynny udział w torturach, ale zawsze nosiła męskie ubrania i nazywa się Stephen. Kiedykolwiek „Stephen” przyszedł do realizacji, ofiary zaczęły dręczyć z nową energią. Jest bardzo prawdopodobne, że obca była taka sama ciocia Elizabeth, ale do udowodnienia jej zaangażowanie, a nie mógł.

07 stycznia 1611 roku sąd wydał ostateczny werdykt, położyć kres w całej tej potwornej historii. Głupek i kilku wspólników (kochanki) wyciągnął palce u rąk i nóg i powoli pieczone na grillu. Fichko uciekł łatwiej wszystko – został skazany na ogień, ale zanim litościwie ścięty. Ciocia uciekła z „lekkim szoku”, jak jej zaangażowanie nie zostało udowodnione.

Rozwścieczony ilości zanieczyszczeń, co zaowocowało jego rodziny, Tuzho Earl poproszony o ukaranie głównym winowajcą jest szczególnie wyrafinowany. Po to został immured we własnym zamku Bathory. Krwawa Hrabina trwała ponad trzy lata, regularnie otrzymujących żywność i wodę przez otwór w drzwiach celi. Jeden młody strażnik postanowił jakoś patrzeć na tego potwora na własne oczy (to było w 1614). Tak wszyscy wiedzieli, że legendarny zabójca zmarł.

Tak zakończyła życie hrabiny Elizabeth Bathory. Biografia jej przerażający, a dotąd nie tylko fakty, tortur i morderstw, ale obojętność, który pokazał wszystkie postacie z historii. Jest całkiem możliwe, zachować Hrabina przynajmniej trochę ostrożności, to umarł, ona przestrzegana kobietę ze starości.

To, co jest znane na całym świecie Elżbieta Batory (1560-1614 gg.).