769 Shares 6845 views

Święty uzdrowiciel Panteleimon: The Life and Death of Wielkiego Męczennika

Święty uzdrowiciel Panteleimon urodziła się w Nikomedii (Malaya Aziya). Jego ojciec był poganinem Eustorgius szlachetny. Rodzice dali mu Pantoleon imię (około Lion), ponieważ chcieliśmy podnieść syna nieustraszony i odważny. Jego matka była chrześcijanką i chciała, aby doprowadzić go do tej religii, ale zmarł wcześnie. Ojciec dał synowi do szkoły pogańskiej. Następnie studiował w słynnej zgarnianie w Euphrasinia lekarza. Młoda Pantoleon jakoś przedstawił cesarzowi Maksymian który chciał opuścić lekarza sądowego młodzież.


W tym czasie żyli w tajemnicy w Nikomedii Hermippos chrześcijańskich kapłanów i Ermolay Ermokrat. Oni przeżyli prześladowania 303 lat, kiedy dwadzieścia tysięcy chrześcijan zostało spalone. Ermolai jakoś zwrócił uwagę młody człowiek zaprosił mnie i zaczął mówić o religii chrześcijańskiej. Przyszły święty uzdrowiciel Panteleimon stał się częstym gościem na niego. Słuchał z odsetek opowieści o Jezusie Chrystusie.

Gdy młody człowiek wrócił od swego nauczyciela i zobaczył, że droga jest martwe dziecko, a obok wąż ugryzł go wijąc. Pantoleon żal dziecka, i zaczął się modlić, jak nauczał przez jego Ermolai i prosić Boga o zmartwychwstaniu człowieka i śmierci węża. Jako lekarz, zrozumiał, że dziecko nie jest już możliwe, aby pomóc, ale ksiądz powiedział Christian Panu niemożliwe nie istnieje. Przyszły święty uzdrowiciel Panteleimon sam zdecydował, czy jego wniosek zostanie spełniony, to zajmie chrześcijaństwo. Wtedy stał się cud. Wąż został rozszarpany, a nieboszczyk ożył, ku zaskoczeniu młodych mężczyzn.

Następnie Ermolai ochrzczony mężczyzna. Christian Pantoleon wtedy często rozmawiał z ojcem, wzywając go do przyjęcia prawdziwej wiary. Pewnego dnia młody człowiek przyniósł niewidomego, którego nikt nie mógł leczyć. Przyszły święty uzdrowiciel Panteleimon prosił Boga, aby powrócić wzrok, a niewidomy odzyskał wzrok. Cud całkowicie przekonany Evstrogiya, i stał się chrześcijaninem.

Po śmierci ojca, Pantoleon poświęcił się chorym, ubogim i potrzebującym. Leczył za darmo wszystkim, którzy się do niego, odwiedził więźniów w więzieniach. Wszyscy jego pacjenci odzyskać. Człowiek – istota zazdrosny. Nikomedii lekarze nie były wyjątkiem. Powiedzieli cesarzowi, że Pantoleon obejmował chrześcijaństwa. Maksymian starał się przekonać lekarza, który jest bardzo cenione w celu rozwiania oskarżenie, poświęcić pogańskich bożków. Jednak Pantoleon nie. Na oczach cesarza, nazwał Jezus uzdrowił sparaliżowanego.

Maksymian zły poddany strasznych torturach swojego lekarza i nakazał egzekucję. Święty Męczennik i Wielki Uzdrowiciel Panteleimon wisiał na drzewie. Ciało rozerwała haki żelaza spalone świec zatorturowany stopionej cyny, rozciągać się na kole. Nie raz był męczennikiem, Boga i wzmocnił jego ducha. Pantolenon, mimo tortur, pozostał nietknięty. Cesarz wykonany Ermolai nauczyciela, i nakazał mu, aby oderwać się na arenie dzikich zwierząt dla rozrywki tłumu. Jednak zwierzęta zaczęły lizać nogi. Ludzie zaczęli krzyczeć i błagać przeproszeniem niewinnych, i chwalić Chrystusa. Maksymian wydał rozkaz, aby zabić wszystkich tych, którzy czynią to drugie. Zwierzęta zniszczona, też.

Następnie cesarz kazał odciąć głowę lekarza. Kiedy modlił się przed egzekucją, jeden z żołnierzy uderzył go mieczem, ale metal złagodniał i stał się jak wosk. W tym momencie, męczennik, Bóg otworzył je i zawołał Pantaleona obfite.

O tej nazwie wszedł tradycji Kościoła. Każdy widział żołnierzy i zwykłych ludzi. Nie chcieli wykonać Panteleimon. Ale męczennik nakazał im, aby kontynuować. Kiedy został ścięty, oliwa, do którego był przywiązany, rozkwitł. Ciało świętego został wrzucony w ogień, ale pozostał nienaruszony. W pamięci wielkich męczenników wzniesiono wiele świątyń. Jest źródłem św Pantelejmona uzdrowiciela. A nie jeden. Na cześć jego nazwa wielu źródeł, których woda ma uzdrawiającą moc.