752 Shares 1254 views

Wiktoria, królowa Wielkiej Brytanii

Oczywiście, wiele z nich interesuje się pytanie, dlaczego Wysp Brytyjskich Regal zajmuje tron króla i królowej Anglii. Od czasu powstania niezależnego państwa w IX wieku w Anglii osiem kolejnych zmiana dynastii, ale wśród swoich członków wszystko jedno istnieje związek krwi, jako pierwszy przedstawiciel nowej nazwy za każdym razem poślubił kobietę z poprzedniego. Zatem, brytyjski może być dumny, że obecna rządząca Elżbieta II pochodzi prosto od Wilhelma Zdobywcy.


W Anglii, rządów królów rozpoczął się stuartowie. Teraz istnieje tradycja, zgodnie z którą tylko królowa Wielkiej Brytanii jest uważany za obecny monarcha, zaś jej mąż – książę. Oczywiście, należy pamiętać, że Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna jest monarchią konstytucyjną, ale ponieważ tylko panuje królowa, ale nie reguluje. Funkcja sterowania wykonuje premiera i jego gabinetu. Jej Wysokość pełni funkcje reprezentacyjne, działa z odniesieniami do obiektu w Nowym Roku i jest aktywnie zaangażowany w działalność charytatywną.

W przeciwieństwie do Europy kontynentalnej, w Anglii bardziej tolerancyjny pierwszeństwa kobiet na tronie. Ten kraj wykorzystywane wiedzieć wiele chwalebne monarcha, który rządził imperium władzy a nawet „żelazną ręką”. Należą do nich Maria I, Elżbieta I, Mary II, Anna. Jednak najbardziej znaczący ślad w historii nie tylko w Anglii, ale również inne stany lewo Victoria, królowa Wielkiej Brytanii. Ta niezwykła kobieta była na tronie od ponad 63 lat i cały okres jej panowania jest nazywany – Victorian.

Alexandrina Victoria – to jest jej pełna nazwa ze względu na krzyżu mówił rosyjski cesarz Aleksander I – został wydany w roku 1819. Do 1837 roku nosiła ona tytuł księżnej Kentu. Kiedy zmarł, jej najbliższych krewnych, Wilhelm IV, on nie miał uzasadnionych spadkobierców. W związku z tym, że ma nowy tytuł – Queen of England – podczas ceremonii, która odbyła się 28 czerwca 1838. Crown of India został załączony do listy swoich tytułów w 1876 roku W dniu jej śmierci w 1901 roku zakończyła się historia dynastii Hanowerze. Victorian Era oznaczone największy rozkwit Imperium Brytyjskiego, jego sile przemysłowej, ale także, o dziwo, epoka purytanizmu i rygoryzmu moralnego.

W 1840 Wiktoria poślubiła swojego kuzyna, książę Albert, książę małżonek, który w 1857 roku otrzymał tytuł księcia. Mieli dziewięcioro dzieci. Przez dynastycznych małżeństw dzieci i wnuków, król Anglii, otrzymał przydomek „Babcia Europy”, którego potomkowie stała się prawem w Niemczech (Kayzer Vilgelm II Hohenzollerna – wnukiem), Hiszpanii, a nawet Rosji (wnuczka Aleksandra poślubiła Mikołaja II, tak The Tsesarevich Aleksey – prawnukiem królowej Anglii). Twierdzą oni, że Victoria dała swemu potomstwu mężczyzna genu hemofilii.

Ta królowa Wielkiej Brytanii był kochany przez ludzi. Jej nazwa pochodzi od zbioru obiektów, które są otwarte w czasie jej panowania: grążel w tropikach Gujana Brytyjska Victoria regia, wodospad, jednym z największych jezior i nawet asteroid, astronom Dzh.Hindom otwarty w 1850 roku.

Kto jest na tronie monarchii konstytucyjnej siedzi Queen Elizabeth 2, która urodziła się w 1926 roku. Na tron w 1953 roku weszła ona męża, księcia Filipa, zgodnie z tradycją, to nie był koronowany. Złożył przysięgę na wierność Jej Wysokości jako wasala. W pary królewskiej miał czworo dzieci. Teraz mają osiem wnucząt i jednego prawnuczka, urodzony w 2011 roku i otrzymał imię Savannah.