483 Shares 5215 views

Jak pozbyć silverfish w mieszkaniu? owad pułapki

Cieszyć się wakacjami w ścianach swego rodzinnego domu dość często naruszane różne rodzaje owadów, takich jak silverfish. Jak pozbyć silverfish w mieszkaniu?

Silverfish często: opis

Zewnętrznie dość nieprzyjemne jest podłużny, z wieloma antenami i nóg w przedniej i tylnej części małe (8-20 mm) korpusu. Malowanie ciała owada jest zróżnicowana: srebrny, żółtawy, zielonkawy, jeśli nie przezroczyste. Mały bardzo żarłoczne szkodników. Jedzenie jest nieczytelny, więc zjada wszystko, co przychodzi mu drogę: odzież, tapet, oprawy książek, tkanin syntetycznych, resztki pożywienia, szczególnie słodkie. Jeśli jest to niemożliwe, aby zapewnić pożywienie dla siebie (czyli bez jedzenia) jest w stanie żyć do 10 miesięcy.

Silverfish bardzo owocny: jedna samica jest w stanie odłożyć na czas około 70 jaj. owad ten nie jest niebezpieczny dla ludzi, nie gryzie, nie przenosić choroby. Jak pozbyć silverfish w mieszkaniu?

Przyczyny silverfish w mieszkaniu

Silverfish kocha ciemność, więc naturalne światło i zapalił światło, aby zobaczyć to problematyczne. To z tego powodu, że ludzie często nie zdają sobie sprawy przez długi czas, co istota mieszka z nim w tej samej przestrzeni życiowej.

Jak silverfish owad pojawia się w prywatnych domach? Istnieje kilka powodów:

 • wysoka wilgotność – najbardziej komfortowe środowisko życia tych owadów;
 • Obecność szczelin budowlanych złych materiałów izolacyjnych, przez które Silverfish łatwo przenika;
 • szybów wentylacyjnych – jeszcze jeden sposób penetracji nieproszonych gości w prywatnej własności;
 • random – na przykład, parę osób jest wyprowadzone miejscu publicznym lub z przyjaciółmi.

Jak zidentyfikować Silverfish w mieszkaniu?

Niszczenie silverfish w mieszkaniu – kłopotliwe. Pierwszym krokiem jest określenie, gdzie są najbardziej zatłoczone, które można określić na własnych obserwacjach i pozostawił te ślady robaków małych czarnych grudek (odchody), żółte plamy i małe otwory w papierze lub tkanki. Zaleca się, aby ustawić pułapkę, których produkcja nie jest szczególnie trudne. Najczęstszym silverfish w łazience iw kuchni. Dlatego w takich pomieszczeniach należy zwrócić szczególną uwagę.

owad pułapki

Do wytwarzania pułapki jest konieczne podjęcie litr słoik owinąć go taśmą, a wewnątrz hybrydy przynęty – ulubiony produkty szkodników (skrobia, cukier, itp.); Owad na półkach z taśmy wznoszenia wewnątrz banku jeść przysmaki i czołgać z powrotem nie będzie mógł z powodu śliskiej szkła. Jak pozbyć silverfish w mieszkaniu w inny sposób?

gazeta pułapka

Dostatecznie skuteczne przeciwko rybiki pułapki papieru, do wytwarzania których wymaga rolki papieru do tyłu krawędzie dokręcić elastycznych, zwilżono wodą i pozostawiono na noc w pomieszczeniu. Owady, wilgoć miłości, a papier nie będzie mógł obejść takie idealne miejsce do życia i rozpocząć gryząc wydanie wydruku. Poranną gazetę z publicznością w jej ofiar trzeba podnieść i wyrzucić go do kosza, albo jeszcze lepiej – spalić. Zaleca się, aby niektóre z tych pułapek, gdyż z obfitości w silverfish nie będzie wystarczające.

Z braku czasu lub chęci dokonania pułapki dla owadów do nich można kupić w sklepie. Wybór najlepszej przystanek na urządzeniach do łapania karaluchy. W celu przyciągnięcia Silverfish wewnątrz powinien umieścić kawałek chleba.

Preparaty chemiczne przeciw silverfish

Brak skuteczności pułapek niezbędnych do uciekania się do bardziej drastycznych środków Silverfish zniszczenia, w szczególności preparatów chemicznych.

 1. Kwas borowy (proszek) wraz ze sproszkowanym kredy w stosunku 1: 4. Otrzymany proszek jest konieczne posypać sugestywny siedliska owadów, jak i naroży, powierzchnię podłogi. Tydzień później od wymaganej przestrzeni, aby usunąć martwe kopie i resztkową mieszankę chemiczną. Miesiąc później, należy ponownie przetwarzania i ponownego czekać tydzień. Zapobiegnie to nowa generacja owadów miał czas właz nad danym okresie.
 2. Diatomit – skutecznym środkiem silverfish. To małe posiłek (proszek) otrzymuje się przez zmielenie i powłoki do obróbki cieplnej glonów szkieletowych. Preparat charakteryzuje się wysoką zdolnością absorpcji. Ze względu na malutkie wielkość mąki rockowej przylega do owada, dosłownie wbijały jej warstwy powierzchniowej. Dodatkowo, ziemia okrzemkowa, charakteryzuje się wysokim stopniu porowatości zacznie absorbować wilgoć orzeźwiającą niż przyczyna śmierci owada przez odwodnienie. Dla ludzi i zwierząt, ten naturalny materiał jest całkowicie bezpieczna. Wystarczy, aby rozproszyć go w miejscach najbardziej zatłoczone silverfish, aw porannym spacerze w tych dziedzinach za pomocą odkurzacza.
 3. „Raptor” (żel) – owadobójcze, bezwonny, a zwolnienie z rybik. Preparat może być stosowany zarówno w gnieździe i na kawałku kartonu, który może być umieszczony na podłodze.

Dezynfekcja pomieszczeń – sposobem na pozbycie silverfish

Zastanawiasz się, jak pozbyć się silverfish w mieszkaniu? Ważne jest do dezynfekcji pomieszczeń, które będą wymagać: BLUESTONE, detergent z chlorem w kompozycji, środki odstraszające moskity, urządzenia cieplne (kominek, wentylator, gorący baterii, zwykły suszarka do włosów).

Pierwszą rzeczą, którą trzeba oczyścić kąpiel – najbardziej popularne miejsce dla Silverfish siedliska – od niepotrzebnych przedmiotów i nagromadzonych zanieczyszczeń. Następnie powinni mieć dostęp do izolowanych obszarach pokoju: sink dołu, rogach łazienkowych. W procesie oczyszczania, zaleca się przetwarzać wszystkie elementy w pomieszczeniu środków czyszczących, a następnie suszy się, aby spowodować porcje roztworu siarczanu miedzi. Umieść w łazience i zacisznej spoty można suszyć za pomocą grzałki elektrycznej lub kominek. dezynfekcja ostatni etap będzie stosowanie preparatów aerozolowych. Ponadto lepsze wykorzystanie chemicznie aktywnych leków (np Biolit P), z których stosowanie 1 raz na tydzień przez miesiąc docenią wynik. Następnego dwa sprayu będzie nosić bardziej charakter prewencyjny.

Słabe rozwiązania roślin są mniej efektywne i charakteryzują się nie tak długi czas trwania działania. Spray owadobójczy jest konieczne, zwłaszcza w ciemnych miejscach i rogach pokoju, aby zamknąć i pozostawić na 1,5-2 godzin, po czym wietrzyć.

Jak szybko i trwale wyświetlać Silverfish? Z dostępnych materiałów mają wysoki efekt odstraszający pachnące przyprawy: szałwia, cynamon, liść laurowy. Również kłopotliwe szkodliwe owady skórki z cytryny i cytrusowe smaki. Świeże cytryny dodać do wody, czyli z miejsc procesowych spryskiwacze z klastrami silverfish.

środki zapobiegawcze

Aby zapobiec Silverfish na terytorium swojego mieszkania zalecane:

 • Unikać wilgoci w pomieszczeniu, nie przechowywać w łazience wilgotnych przedmiotów.
 • Okresowo, suchym pomieszczeniu. Dobrym lekarstwem na to jest fakt, że ręcznik elektryczny.
 • Dwa razy dziennie, otwarte okna i otwory wentylacyjne.
 • Naprawione wszystkie pęknięcia w pokoju. W przeciwnym razie szkodników wyposażyć je, aby złożyć jaja.
 • Przeprowadzać regularne i wysokiej jakości czyszczenia w łazience z leczenia ścian, sufitu, podłogi i kryjówek. Dla dodatkowego środka dezynfekcyjnego w wodzie do prania, zaleca się dodanie detergentu z chlorem.
 • Koniecznie używaj odkurzacza, którego sens jest w stanie wyciągnąć z małych pęknięć młody Silverfish.
 • Zapewnić jakość pracy systemu wentylacyjnego WC. Ziemia jest w powietrzu otoczenia, mniejsze jest prawdopodobieństwo wystąpienia w płaskim wilgoci kochający owadów.
 • Pozbawiać Silverfish źródło zasilania: produkty przechowywane w hermetycznych pojemnikach.
 • Stare ubrania umieszczone w plastikowych workach.
 • Trzymać książki i inne produkty papierowe w suchych miejscach.

Skuteczny sposób narodowy

W dawnych czasach życia w parach i kąpieli pozbyć się szkodników za pomocą zimna. Aby to zrobić w zimie szeroko otwarte przez 1-2 godziny wszystkie drzwi i okna w pomieszczeniu, ze względu na mroźne powietrze, aby w pełni wypełnić pokój.

Niska temperatura jest szkodliwe zarówno dla dorosłych rybiki i sprzęgła jaj ustalone szkodniki. Po ochłodzeniu w pomieszczeniu powinno być prowadzone do czyszczenia powierzchni ścian i podłogi z powodu kondensacji pary na nim, a martwe rybiki i jaj zamiatania zewnątrz. Te proste kroki pomogą zapobiec masowej inwazji szkodliwych owadów.

Jak pozbyć silverfish w mieszkaniu innych metod? Silverfish często wychodzić z pokoju po naprawie to, podczas której zniszczył bufory owadów, są kardynalne zmiany w środowisku, które nie jak owady.

Pozbycie innych owadów

Poza silverfish mdłości tylko sam widok z nich, w łazience często rozwija drewna wesz. Szary owad charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i nieco wypukłe plecy. W leczeniu powierzchniowego z gorącą parą wodną jest zalecany w profilaktyce. Pokój również często wymagane w celu wentylacji i suche, jako wszy nie mogą przetrwać w warunkach suchości i niskiej wilgotności.

Ponieważ owady są w mieszkaniu często nie mieści się w rurze wentylacyjnej przed wnikaniem gości zalecamy stosowanie cienkiej metalowej siatki. W momencie przyjęcia łazienek procedur, w celu uniknięcia wysokiej wilgotności w pomieszczeniu, należy zastosować wentylator wyciągowy, a po zabiegu do wycierania podłogi i ściany w łazience suchym pomieszczeniu.