142 Shares 8362 views

Na pytanie: „Gdzie jest Mali” spełniać geografii, historii i gospodarki

Wśród nas są nieliczni, którzy pamiętają lekcje geografii liceum. I dorastających dzieci, zadawać pytania, na które nie zawsze mają odpowiedzi. bagaż wiedzy za nimi nie do noszenia, i być przygotowanym na trudne wcześniej, albo po prostu poszerzyć horyzonty, aby określić, gdzie stan Mali.


geografia

Zatem Mali nabywa się na kontynencie afrykańskim. Koordynuje jego szerokości i długości geograficznej punktów stal 14,8128 ° N, 5,5030 ° W. Jej obszar obejmuje 1,220,190 km 2 ziemi i 20.002 km 2 wody, co czyni go 24. co do wielkości krajem na świecie, o łącznej powierzchni 1,240,192 km 2 , Z liczbą ludności ponad 14,5 mln osób. Gęstość zamieszkania na terytorium Mali, gdzie jest 12 osób na kilometr kwadratowy.

Patrząc na mapę fizyczną świata, staje się jasne, że większość kraju leży na Saharze oraz bezpośredni dostęp do morza nie mają państwo. Jedynym obszarem płodna jest na południu, gdzie rzeka Niger Senegal i stanowić system nawadniania.

A biorąc pod uwagę mapę polityczną, to łatwo zrozumieć, gdzie jest Mali. Dzieli ona granice lądowe z siedmiu krajów: Algierii, Burkina Faso, Nigeria, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwinea, Mauretanii i Senegalu.

Lekcje z historii

Obszar, w którym Mali była kiedyś częścią trzech wybitnych imperiów: Ghana, Mali, i piosenki. Począwszy od IV wieku po Chrystusie, one z kolei były częścią wielkiego szlaku handlowym w całej Sahary, na których karawany z ładunkiem złota, i ciąg niewolników. Dobrobyt kontynuowane aż do końca XVI wieku.

Jednakże stabilność gospodarcza lenistwa i niedbalstwa władców rozległych prowincjach doprowadziły do tego, że w roku 1591 krawędzi, gdzie Mali podbił brutalne marokańskich władców. Ich moc trwała aż do końca XIX wieku. W 1904 roku, na terytorium współczesnej Mali znalazła się pod protektoratem francuskim. Era francuskiego sądu, który obejmował Senegal, Mali i Sudan. Wolność od panowaniem federacji otrzymał 20 czerwca 1960. Terytorium, na którym Mali ogłosiła niepodległość w dniu 22 września tego samego roku.

nowy czas

W tym samym pierwszego prezydenta, Modibo Keita został wybrany. Ale jego reżim trwał tylko 8 lat. W wyniku wojskowego zamachu stanu w listopadzie 1968 roku, doszedł do władzy Moussa Traoré. Jego próby reformy gospodarki i zmniejszenia niepokojów politycznych przeciwieństwie niszczycielską suszę, co zaowocowało tysiącami zgonów. Kolejny przewrót w 1991 roku doprowadziła do powstania demokratycznego rządu i napisanie nowej konstytucji.

W tym dniu, władze państwa, w którym Mali, kontrolowanej tylko południową część kraju. Terytoria Północne są wciąż pod wpływem sił rebelianckich.

gospodarka

Mali jest obecnie uważany za jeden z najbiedniejszych krajów na świecie. Średnia roczna pensja pracownika wynosi około $ 1500 kg. gospodarka państwa jest silnie uzależniona od rolnictwa.

Głównie na terytorium Mali, gdzie zajmuje się uprawą bawełny i jego dalszego rozwoju eksportu hodowli zwierząt i rybołówstwa. Jednakże handel międzynarodowy zasobów naturalnych, takich jak złoto, uran i soli przyczynia się do tworzenia budżetu.