640 Shares 8415 views

Bóle zęba przy gumie: możliwe przyczyny i cechy leczenia

Ból zęba – najbardziej nieprzyjemna rzecz, jaka może się zdarzyć osobie. I to jest znane każdemu. Kiedy ból zęba pobliżu dziąseł, może być kilka przyczyn. Wszelkie ból sam w sobie oznacza, że wszelkie zmiany zachodzą w organizmie człowieka. Ból zęba nie jest wyjątkiem.


Przyczyny toothaches

Jeśli ból zęba pobliżu dziąseł, przyczyny mogą być następujące:

 • Próchnicy.
 • Pulp.
 • Przyzębia.
 • Zapalenie okostnej.

Oprócz tych chorób, bólu zęba może spowodować zapalenie dziąseł. Występuje także w trakcie erupcji zębów mądrości. W tym czasie mocno rani dziąsła wokół zęba staje się stan zapalny i obrzęk. W tym samym czasie, to uczucie jest przenoszony nawet w uchu lub gardła.

W zależności od rodzaju choroby i rozróżnienie intensywności bólu. Jest bardzo ostry podczas chorób miazgi umieszczonych wewnątrz zęba i jest bryła naczynia krwionośne i nerwy. Gdy zapalenie miazgi, ból jest ostry, czasami pulsujący. Ale nie każdy jest zasysane do dentysty. Większość woli znosić ten stan, aby leczyć lub na własną rękę.

Podobnie erupting zęby mądrości, ludzie czekają na kiedy wszystko minie sama. I to nawet nie podejrzewają, że każdy proces zapalny może najeżona jest poważnych powikłań. Jeśli spuchnięte dziąsła wokół zęba, to boli bardzo dużo – to najprawdopodobniej wywołane przez infekcję.

Dlaczego obrzęk dziąseł

Obrzęk dziąseł wokół zęba zawsze jest pacjent. W tym samym czasie zaczyna się chwiać, a po naciśnięciu czując tylko zintensyfikowane. Jeśli dziąsła zaczęły boleć i ciężki obrzęk, co może być przyczyną? Istnieje kilka wariantów.

 • Podczas próchnicy zębów infekcja dostaje, który wpływa na miazgę. W rezultacie, nie jest procesem zapalnym, a dlaczego nie ma w nim ból. Ponadto, ból zęba zaczyna się rozwijać mikroorganizmy, a następnie są rozprowadzane do wszystkich kanałów zębów. W końcu dotrą do korzenia zęba, a to już się rozpoczął tworzenie ropą.
 • Jeśli ból zęba koło dziąseł, przyczyną może być niewłaściwy zaplombowane kanały. Według statystyk, 60-70% dentystów zaniedbania w wypełnień stomatologicznych. W tym przypadku, są one nie tylko źle oczyszczone i uszczelnić kanały, ale także złamanie narzędzia, a także uszkodzenia korzeni. W rezultacie, na wierzchołek korzenia tworzy dentystycznych stanów zapalnych, a następnie jątrzyć.

Czasami obrzęk dziąseł, jeśli występuje nieprawidłowość, takich jak przyzębia. Dzieje się tak, gdy ropa ma wylot i zbiera się w dziąsłach.

W tym przypadku trzeba włączyć się wysięku. Na ten ujawnił ropień. Gdyby okazało się już w ruchu, konieczne jest zrobić mały dziąsła nacięcie. Interwencja chirurgiczna jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

Co jeśli to rani dziąsła?

Co jeśli to rani dziąsła wokół zęba? Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu ludzi, którzy cierpią z powodu bólu zęba wielokrotnie. Gdy dana osoba pojawiła się opuchlizna i poczuł ból w dziąsła wokół zęba, po prostu trzeba zobaczyć się ze specjalistą. Dentysta przede wszystkim polecić promieni rentgenowskich. Dopiero po zbadaniu obrazu lekarz zdiagnozuje i udzielać rad, jak leczyć ból zęba. Czasami to po prostu musi być usunięta.

zabieg dentystyczny

Istnieje kilka sposobów leczenia chorób stomatologicznych.

Jeżeli przyczyna bólu jest niewłaściwe wypełnianie kanałów korzeniowych, należy wykonać następujące czynności:

 • Pierwsza uszczelka jest usuwany, a przycięty kanałów i antybiotyki usuwany procesu zapalnego. Następnie umieścić ponownie uszczelkę. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wielkość źródła zapalenia wierzchołka korzenia. Jeśli jest mała, uszczelka jest bezpośrednio wystawione na stałe na sobie. W przeciwnym razie, pierwszy tymczasowy uszczelka jest umieszczona na obecność narkotyków. A dopiero potem został zmieniony na stałe.
 • Jeśli cały ząb jest uszczelniony jakościowo i korzeń – to jest złe, a następnie przeprowadza się do resekcji wierzchołka korzenia. Aby to zrobić, cięcia Dentysta i usuwa złe część zęba, rezerwy i sama jednostka nie ujawniać go.
 • Jeżeli stan zapalny spowodowany z powodu próchnicy, zęby muszą być czyszczone i uszczelnione.
 • Jeśli dziąsła są ból i obrzęk z powodu zapalenia dziąseł jest, to trzeba iść do lekarza: prawdopodobnie będzie musiał otworzyć ropień i usunąć ropę. Następnie specjalista umyć witrynę zaatakowaną antyseptyczne, aby zapobiec ponownemu jątrzyć. Ponadto konieczne jest, aby wziąć udział w kursie antybiotyków.
 • Czasami obrzęk dziąseł i policzków spowodowane jest złożona ekstrakcja zęba. Ponadto, problem może być ze względu na fakt, że dziura mogła zostać drzazgę. Dzieje się tak, gdy wymienny ząb rozdrobniony ze względu na zaniedbania choroby.

Leczenie bólu zębów w domu

Opuchnięte dziąsła wokół zęba? Boli? Nie wiesz co robić? W domu, zapalenie dziąseł mogą być traktowane z napary i wywary z ziół leczniczych. Płukania jamy ustnej może być roztworem sody i solą. Ale musimy pamiętać, że trzeba używać tylko ciepłej wody.

Napary z ziół działać jako środek przeciwzapalny, a ponadto ich łagodzenia bólu. Jeżeli ząb jest uszczelniona od niedawna, usta mogą być przepłukane infuzji rumianku. Jeśli dziąsła krwawią, przygotować napar z szałwii i kory dębu. Ponadto, można użyć napar z dziurawca i rumianku lub nagietka nalewki. Jednak, chociaż pieniądze ludowej oraz dobrą pomoc dla zębów, trzeba je stosować tylko po konsultacji z dentystą.

Erupcja zębów mądrości

Niektórzy pacjenci pytają: „Jeśli boli dziąsła wokół zębów mądrości, co zrobić w tej sprawie?” W czasie erupcji zęba mądrości jest wielki dyskomfort u ludzi. Jest ból, obrzęk dziąseł, zaburzenia artykulacji, niemożliwe jest, aby jeść z powodu bólu i zaczyna obrzęk policzka.

Wszystko to dlatego, że zęby mądrości rzadko wybuchają bez komplikacji. Wielu ludzi wierzy, że ten proces jest zawsze bolesne, dlatego nie mają wyboru, ale jak wytrzymać przez jakiś czas. W większości przypadków to się dzieje, ale czasem ten proces towarzyszy gorączka. Może to wskazywać na stan zapalny. W tym przypadku jest to niemożliwe, aby tolerować żadnego bólu ani dyskomfortu, trzeba skonsultować się ze specjalistą o radę i pomoc.

Co jeśli ząb mądrości rośnie prawidłowo?

Ten problem może wystąpić, gdy ząb rośnie pod kątem, i opiera się na zdrowej, co zapobiega jego erupcji. Lekarze zalecają, aby natychmiast usunąć tę jednostkę. Wykorzystuje leki, które sprawiają, że operacja bezbolesna. Dentysta otwiera gumę i usuwa ząb nie został jeszcze kiełkującej.

Również podrażnione dziąsła wokół zębów mądrości, gdy wszystkie inne urządzenia są prawidłowo rośnie. I wtedy nie będzie miał wystarczająco dużo miejsca. Dodatkowo, guma mogą pęcznieć w wyniku infiltracji i akumulację osadu w miejscu wydostaniu zębów. Potem zaczął się rozwijać bakterie i infekcje. W tym przypadku, oczywiście, również należy skontaktować się ze stomatologiem.

Co zrobić, aby pozbyć się bólu?

Jeśli boli dziąsła pobliżu ostatniego zęba, trzeba najpierw zobaczyć się z lekarzem, aby upewnić się, że rośnie prawidłowo. Jest to sprawdzona przez prześwietlenie. Jeżeli ząb rośnie dobrze, ale nie było zakażenia, należy zdezynfekować słabym roztworem nadmanganianu potasu i furatsilina. Ale w każdym przypadku jest to niemożliwe, aby leczyć ból zęba przy pomocy pacjenta ciepłym miejscu, stosując okłady lub płyny.

Jak już wspomniano, jeśli ból zęba pobliżu dziąseł, można użyć napary z ziół do płukania jamy ustnej. I, oczywiście, należy udać się do lekarza!