435 Shares 5411 views

Optymalny wybór ekspresów do kawy

Miłośnicy kawy naturalnej prędzej czy później stać się problemem przed zakupem ekspresu do kawy. Maszyna ta pozwoli przygotować świeży napój, dołączając do niego minimum wysiłku. Jednak z dostępnego zakresu wyboru ekspresy do kawy może być czasem problem. Dlatego przy zakupie tej maszyny należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Po pierwsze, ten rodzaj napoju, ponieważ oprócz konwencjonalnego Miłośnicy kawy jest espresso, cappuccino itp. D. Po drugie, determinuje wybór ekspresem do kawy mocy i dostępności filtrów do wody.

Rozpowszechniony na typ maszyna do użytku domowego kroplówki. To ze względu na ich niski koszt i funkcjonalność. Ich zasada działania jest następująca. Dostępna przepustowość jest wypełniony wodą, która jest ogrzewana do wysokiej temperatury, a kapie poprzez filtr, w którym przechodzi przez zmieloną kawę, nasycania jego smak i aromat, w specjalnych pojemnikach, zazwyczaj wykonany ze szkła pyreksowego. Pod nim, w większości modeli, to jest element grzejny, nie pozwalając napój do schłodzenia.

Należy zauważyć, że moc, choć ważne, ale są małe niuanse. Tak więc, im wyższa ta cecha, tym szybciej zrobić kawę. Jednakże wolniej przechodzi ciecz przez zmielonego ziarna, tym bardziej pachnący i spowoduje silniejsze. Dlatego w takim przypadku lepiej jest wybrać ekspres do kawy dla domu 800 V. Dla ludzi, którzy cenią sobie czas, lepiej wybrać model o mocy powyżej 1 kW.

Filtry w tych jednostkach mogą być jedno- lub wielokrotnego użytku. Po pierwsze bardzo wygodne, nie wymaga czyszczenia po użyciu są po prostu wyrzucane. Drugi jest znacznie bardziej wytrzymałe.

Wśród cech, które są nieodłączne w różnych modelach, można zauważyć avtopodogrev, system zraszający. Ten ostatni pozwala zawiesić dostawę napoju, nawet jeśli kawa nie jest zainstalowany na swoim miejscu. To sprawia, że można rzucić kawę bez konieczności oczekiwania, aż cały płyn wywaru. Jednak nadużywanie tej funkcji nie jest konieczne, ponieważ po pewnym czasie woda nadal przecieków. Dokonywania wyboru kawy, należy zwrócić uwagę na obecność w modelu automatycznego odkamieniania. Z pomocą swojego samochodu oczyszczone z szumowin i oleju kawowego. W przypadku braku tej funkcji, właściciel jednostki będą musiały zrobić to ręcznie.

Jeśli chcesz wybrać ekspres do kawy „espresso”, znanym również jako „chleba świętojańskiego”, najpierw szuka jej ciśnienie mierzone w barze. W droższych modelach, funkcja ta może wynosić do 15 barów. Uważa się, że napoje przygotowane tutaj mają lepszy smak i bogaty aromat. Te ekspresy do kawy nadają się do zrobienia i „espresso” oraz inne rodzaje kawy. spienionego mleka, które trudno jest wykonać ręcznie, utworzoną w tym przypadku przez specjalny kanał i dysze pary wodnej pod ciśnieniem, który jest przetwarzany i zmielonego ziarna. Jeśli wybór jest wykonana na rzecz ekspresu takiego modelu, ważne jest, aby zwrócić uwagę na grind. Jeżeli ziarno jest zbyt duża, napój może okazać się wodnisty, jeśli jest zbyt mały – para nie może przejść przez róg, gdzie spać. Niektóre jednostki są wyposażone w młynku do kawy naraz, co pozwala lepiej zachować smak ziaren i poprawić smak kawy.

Dla niektórych konsumentów, oprócz funkcjonalności, projekt jest bardzo ważne. Warto wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym urządzenie będzie. brane również pod uwagę ogólną wnętrze kuchni.

Dodatkowe punkty można zauważyć, automat do kawy, którego zaletą jest to, że w celu przygotowania napoju, wystarczy nacisnąć kilka przycisków.

Duża liczba producentów oferuje klientom szeroki wybór zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność i wygląd modeli. Większość z nich są dość przystępne w cenie. Tak więc, należy zauważyć, ze Bosch ekspresów do kawy, które są wystarczająco niezawodne i trwałe w użyciu. Popularny model i Delonghi Jura, gdzie stylowy design w połączeniu z wysoką funkcjonalnością. Szeroka gama ekspresów do kawy jest reprezentowany przez NIVONA.