727 Shares 3005 views

Cegła: Zalety i wady tego materiału

Przez dziesięciolecia, cegła ceramiczna jest jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Po przeczytaniu dzisiejszym artykule dowiesz się o głównych zalet i wad takich produktów.


Co to za rzeczy?

Należy zauważyć, że cegły ceramiczne – jest produkt, w którym nie występują puste przestrzenie. Jest ona wytwarzana z niezanieczyszczający gliny ogniotrwałej. Zazwyczaj materiał ten jest szeroko stosowany do budowy ścian zewnętrznych i wewnętrznych, tak to można nazwać uniwersalnym.

Dzięki doskonałej nośności i unikalnych cech właściwych dla tych produktów, zostały one z powodzeniem wykorzystywane do budowy wszelkich obiektów, w tym piwnic, magazynów i obiektów przemysłowych, a także wprowadzenie niektórych fundament. Jednak z uwagi na fakt, że ilość pustych przestrzeni w murze nie przekracza 13%, to jest charakteryzuje się wysoką przewodnością cieplną, dzięki czemu nie mogą zapewnić odpowiednią ochronę przed dowolnym ciepła lub mróz.

Funkcje produkcyjne

Wstępie, że wytwarzanie takich produktów jest zaangażowany w cegielni. Technologia ta obejmuje szereg bardzo skomplikowane procesy, sekwencji przylegania, które wpływają na jakość produktu końcowego.

Ważne jest, aby odpowiednio przygotować ekstrahowano i dostarczane do surowego materiału roślinnego, w celu późniejszego formowania i obróbki cieplnej. Z tego gliny pre sprowadzony ze skalistych wtrąceń nawilżania parą, tak aby został on nabyty maksymalną plastyczność.

Potem idzie dalej, w pełni zautomatyzowany formowania Adobe. Taśma materiał paszowy jest cięty na wykroje o określonej wielkości. Ponadto powinny one być bardziej niż produkt końcowy, jak glina, przepuszcza wszystkie etapy technologiczne daje pomijalny skurczu.

Otrzymany półwyrób wysyłane do suszenia. Jest to dość długi proces, przyspieszenie, które mogą prowadzić do pęknięć produktu. Produkt umieszcza się w specjalnym piecu, w której temperatura dochodzi do tysięcy stopni.

Co więcej, nowoczesne cegły roślin można zastosować tak zwane suche tłoczenie technologii. Obejmuje ona etapy, takie jak hydratacja surowiec następnie po roztarciu w jego proszku oraz wypalanie wypraski półfabrykatów.

Różnorodność asortymentu

Do tej pory powstało kilka odmian takich produktów. W zależności od wielkości rynku można znaleźć cegła ceramiczna pojedyncza, modułowe, zagęszczony, a tak zwana opcja euro. Według charakterystyki ciepłowniczych wszystkich produktów podzielone są powszechne i skuteczne.

Ponadto, istnieje inny klasyfikacji. W zależności od zastosowania, wydany ceramiczny powszechne korpulentna, twarzy i wyjątkowy. Pierwszym z nich jest dla konstrukcji elementów wewnętrznych i ochrony konstrukcji nośnych, a z drugiej – do budowy płotów i elewacje, trzeci jest idealny do stosowania w wysokich temperaturach.

Zalety i wady tego materiału

Obecnie, cegła ceramiczna zastąpić wydrążonym odpowiednik rynku budowlanym. Wynika to z faktu, że ma szereg niezaprzeczalnych zalet. Główne zalety takich produktów można uznać za przyjazność dla środowiska, doskonała izolacja akustyczna i wysokiej wytrzymałości, dzięki czemu z powodzeniem wykorzystywane do budowy fundamentów, piwnic erekcji, kominek murze i komin.

Podobnie jak każdy inny materiał, z cegły ceramiczne są także wady. Jedną z głównych wad jest uważany za stosunkowo wysoki koszt takich produktów. Ponadto, jest podatne na pojawienie się wykwitów. Tak więc, pojedyncze cegły ceramiczne wymaga rozwiązania jakości. W przeciwnym razie, z czasem ściany staną się zbyt estetyczny wygląd. W procesie budowy kapitału ważne jest, aby wykorzystać materiał okładzin z tej samej partii, w przeciwnym razie może pojawić się z nutą problemu.

pomocnych wskazówek

Podczas układania ceglanego muru , pożądane jest stosowanie ciężkiej zaprawy cementowe piasku. Ważne jest, aby upewnić się, że szwy grubości około ośmiu milimetrów.

Nie powinniśmy tracić z oczu faktu, że wysoka wytrzymałość ścian utrudnia przetwarzanie rowki shtrobleniya wymagane do układania narzędzi. Dlatego konieczne jest, aby myśleć na etapie budowy budynku.

Ponadto układanie cegieł stałych obejmuje tynki i malowanie. Wynika to z faktu, że materiał, który ma przestrzenie nie są dobrze przylegającą z roztworu.