344 Shares 1797 views

Sony Playstation 1: Przegląd, opinie

Dziś trudno sobie wyobrazić, że pierwsze zaczątki Sony Playstation konceptualnych idei rozwinął się w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku. Konsola przeszedł twardą drogę do tworzenia, ale główny wysiłek autora Ken Kutaragi nie poszły na marne. Sony Playstation 1 Model zapoczątkowało nie tylko do pomyślnego rozwoju własnej rodziny, ale również miał znaczący wpływ na produkty konkurencji.


premiera

Pierwszą okazją do oceny graczy konsoli PS1 dostał Japończyków w grudniu 1994 roku. Jednocześnie debiut konsola nie była w najlepszych warunkach, od tygodnia przed wydarzeniami na rynku poważnym konkurentem Sega. Pod względem dochodów i sytuacji było różowo. Ponieważ Sony stara się przyciągnąć pierwszych klientów przystępnej cenie, zysk kosztem konsole nie było pytanie. Stawiasz na dochody z gier. Tak czy inaczej, twórcy mieli poważne powody do optymizmu, ponieważ konsola Sony Playstation 1 w pierwszych dniach sprzedaży otrzymała wiele entuzjastycznych odpowiedzi. To potwierdza to całkowite zniszczenie magazynów.

Po pojawiła się konsola roku w Europie i Stanach Zjednoczonych, gdzie czeka na nie mniejszy sukces. Równolegle do tego, gra opracowana, która obejmowała Ridge Racer Warhawka, walka Philosoma Air i innych. Klienci kupili zapasowych płyt PS1 dla wszystkich gatunków, czekając na nową serię. Jednocześnie producent zaoferował znaczące dla zakresu czasowego urządzeniami peryferyjnymi, które rozszerzają możliwości konsoli. Wśród nich, mysz, kable do dekoderów wiązki ze sobą kartę pamięci Sony Playstation 1 i innych komponentów. Wszystko to nie mogło mieć wpływ na atrakcyjność modelu, który nie zostawił żadnych szans konkurować z już byłego lidera branży w obliczu Nintendo i Sega firm.

parametry techniczne

Dane o procesorze:

 • MIPS R3051 – 32-bit RISC.
 • Częstotliwość procesor 33.8688 MHz.
 • Przekroczeniu pasma magistrali procesora – 1056 Mbit / s.
 • Wydajność – 30 MIPS.
 • Pamięć podręczna danych jest 1 KB.
 • instrukcja cache – 4 KB.

Dane dotyczące pamięci:

 • Głównym RAM w standardowym modelu wynosi 2 MB, a wersja debug ma 4 MB.
 • Pamięć dźwiękowa – 512 KB.
 • Pamięć wideo – 1 MB.
 • Pamięć buforowa CD-ROM – 32 KB.
 • EEPROM karty pamięci – 128 KB.

graficzny interfejs

W klasycznej wersji interfejsu graficznego dostarczonego przez Sony Playstation 1 GUI na tle ciemnego koloru niebieskiego. Zatem litery ikony są skonfigurowane barwy tęczy w graffiti. Jednak później, zwarta konstrukcja modyfikacji PSone został zmieniony. W szczególności, szarym tle, a dostał etykiet do dostępu do napędu CD-ROM player i zarządzania karty pamięci. Nawiasem mówiąc, niektóre modyfikacje wsparcia i odtwarzacz wideo odtwarzania z podstawowymi funkcjami kontrolnymi. W przyszłości ta tendencja zaczęła się rozwijać jako równoległej poprawy jakości gry.

modyfikacje

Pierwsza generacja Sony Playstation przeszła wiele zmian, z których każda wersja otrzymuje unikalny numer seryjny. Proces zaczął się od wersji modyfikacja SCPH-1000, łącznik został zintegrowany. W innej wersji został usunięty. Dalsze zmiany wpłynęły na wewnętrzną treść. Seria 500x programistów uprościły przesiewowe, przeniósł CD-dysk, zmieniono schemat jednostki dystrybucji zasilania i RFU i porty RCA są przenoszone do tyłu konsoli. Po tym wydaniu Sony Playstation 1 700X linia została uruchomiona, których przedstawiciele również miały różnice wewnętrzne. W szczególności, system pamięci RAM zamiast czterech układów zawierał tylko jeden. Dotknął również CD-kontroler – jeśli podawane trzy pierwsze chipy w kolejnych wydaniach tej funkcji odbywa się tylko raz. Ostateczna redakcja była seria 900X, który został wyposażony w samym farszem sprzętowej, ale twórcy pozbawiły ją z portu równoległego i zmniejszyć pokładzie.

Ewentualne awarie i naprawy

Ponieważ pierwsze pojawienie się konsol na rynku krajowym była pilnie naprawić problem, ponieważ brakowało elementów i części do tych urządzeń. W tym przypadku, problem dotyka głównie zintegrowany bezpiecznik na płycie głównej, która jest wypalony. W rezultacie, możemy wystąpić następujące objawy:

 • Przedrostek nie wykrywa kontroler do kontrolowania.
 • Brak karty pamięci jest odczytywana.
 • Nie ma obrazu.
 • Konsola nie jest po prostu wliczone w cenę.

Dziś, zintegrowane bezpieczniki znaleźć odpowiedni model dostępny w żadnych sklepów sprzedających elektronikę. Jednak naprawić Sony Playstation 1 w postaci przywrócenia dekodera płyty nie można rozwiązać problemu, czy błąd był winą urządzeniem peryferyjnym. W związku z tym, należy jeszcze sprawdzić przed joysticki prace naprawcze, kart pamięci i innych podobnych elementów, które mogłyby prowadzić do wypalenia na płycie.

współzawodnictwo

Według dzisiejszych standardów konsoli PS1, oczywiście, że jest przestarzały w wielu aspektach. Pierwsza wersja danych technicznych nie ma już znaczenia na rynku konsoli do gier. Ale mimo to istnieje wiele entuzjastów, którzy cenią sobie zalety pierwszych gier do uruchomienia na tej konsoli. W tym celu opracowano specjalne symulatory, pozwalając, aby uruchomić te gry w systemie Windows. Ważne jest, aby pamiętać, że nie można wymagać joystick Sony Playstation 1, a karta pamięci może być odczytana przez żaden sposób wszystkie wersje emulatorów. Przy wyborze takiego programu powinna uwzględniać zwracać uwagę na niuanse, co następuje:

 • Możliwość kompatybilności z szerokiej gamy gier na PS1.
 • W razie potrzeby, możliwość grania przez sieć.
 • Wsparcie dla najnowszych wersji wtyczek.
 • Już oznaczone kart pamięci emulacji.
 • Uruchamianie z obrazu dysku.

Przeglądy dekodera

Test modelu czasu i całych pokoleń graczy, którzy eufemistycznie mówią o konsoli. W szczególności zwraca uwagę na trwałości, konserwacji, niezawodność i funkcjonalność – oczywiście w porównaniu do konkurencyjnych produktów w tym czasie. Nawiasem mówiąc, prefiks „Sony” stała się jedną, pierwszą, która pozwala odtwarzać muzykę i CD-dyski. Pod względem kosztów opinii właściciele nie są tak korzystne dla Sony Playstation 1. Cena w momencie jego popularność na rynku rosyjskim wahała się od 3 000 do 4 000. Do tej pory, set-top box można kupić lub jest w stanie b / u lub za granicą. W pierwszym przypadku może to kosztować 1500 – 2000 rubli, a po drugie ze względu na dodatkowe koszty około 5000 rubli.

Oczywiście, dla takiej sumy na zakup konsoli możliwość, że przestarzały, wskazane jest, aby tylko z poczuciem nostalgii. Niemniej jednak, taka jest na nie popyt. Z drugiej strony, sporo z tych użytkowników, którzy zachowanych konsole Sony Playstation 1, kupiony za 10 lub nawet 15 lat temu. To znów pokazuje trwałość modelu.

Kolejne generacji konsol

Rozwijanie udanego następcę nie pociesza długo czekać, aw 2000 opublikował drugą generację. Inny model jest w pełni spełnił oczekiwania założycieli stała się konsola do gier najlepiej sprzedających się w historii. Nawiasem mówiąc, około 155 milionów konsol były sprzedawane od 2011 r. Wśród cech, które wyróżniają się „Sony Playstation 2” ma wspierać DVD. Ale w tym samym czasie, nie było poważnych konkurentów firmy Microsoft i Nintendo.

Następnym krokiem było opracowanie generacji konsoli PS3, który pojawił się na rynku światowym w 2007 roku. Top box obsługuje nie tylko gry, ale także pozwala użytkownikowi na surfowanie po Internecie i oglądać filmy, a także pojazdy używane dyski Blu-ray. Jednocześnie, Microsoft wypuszcza jedną z najbardziej udanych konsoli swojej linii Xbox 360, zmuszając Sony podnieść daną poprzeczkę.

Czwarta generacja była ostatnią z serii PS. Jej pojawienie się w świetle doszło w 2013 roku. Model Orbis działa pod systemem operacyjnym, który z kolei jest modyfikacją dziewiątej wersji FreeBSD. Zasadnicza zmiana w konsoli stał się uniwersalizacji wewnętrznym wypełnieniem z największego zbliżenia do komputera. Tak więc, w porównaniu z modelem, „Sony Playstation 2” procesor czwartej generacji AMD otrzymana w dniu 8 rdzeni, dysk twardy 500 GB, porty USB i najnowszych modułów bezprzewodowych. Na minus PlayStation 4 może zawierać niezgodności z grami z poprzednich wersji konsoli. Jednakże, używając „chmurze” usługi graczom i skutecznie rozwiązać ten problem.

wniosek

Technologia zawarta w Playstation 1, były nie tylko rewolucyjny jak na swoje czasy, ale także podstawowe zasady ustanowione dla całej branży gier. PS4 bezprecedensowe możliwości nie iść do jakiegokolwiek stosunku do potencjału posiadanego przez pierwszego Sony PlayStation, ale doprowadziła do PS1 i podstawowych kierunkach, aby poruszać się w kierunku długofalowego rozwoju. Jednym z pomysłów złamań koncepcji podejścia do rozgrywki, odmowa wkładów na rzecz CD. Pozwoliło to profesjonaliści Sony pracować z bardziej skomplikowanych gier, aby poprawić przesyłanie grafiki i dźwięku. W przyszłości zakres możliwości konsol rozszerzona poprzez wykorzystanie DVD i Blu-ray, a także odejście od podstawowej specyfikacji technicznej nadzienia i jego podejście do tradycyjnego komputera.

Porównując potencjał gier z pierwszej wersji PS z funkcjonalnych i technicznych specyfikacjach nowszych wersjach konsolowych, możemy powiedzieć, że jest to zupełnie inne dekodery. Jednak deweloperzy nadal są wierni podstawowej koncepcji ich produktów, co daje im wysoką ergonomię, niezawodność i poświęcenie dla maksymalnej przyjemności podczas gry. Inną rzeczą jest to, że poprawa technologii, nowych potrzeb konsumentów i konkurencji nie pozwalają załączniki, aby zatrzymać proces modernizacji, który radykalnie zmienia ich wydajność.