465 Shares 8779 views

Zapalenie woreczka łzowego noworodka. Co to jest?

Młodzi rodzice często mają do czynienia z takim zjawiskiem, gdy ich małe dziecko w wewnętrznych kącikach oczu pojawiają się grudki ropy, które później prowadzą do zablokowania oczu i zaczerwienienie.


Musimy oddać hołd wielu współczesnych matek, które główki od razu przychodzi do głowy jest to choroba oczu jest zapalenie spojówek. Zaczynają aktywnie walczyć, przemywanie oczu lub furatsilinom mocnej herbaty, która pomaga szybko pozbyć się tych objawów. Jednak przyczyną choroby może być nie tylko zapalenie spojówki oka, ale także stan patologiczny jak zapalenie woreczka łzowego noworodka. W tym przypadku zakażenia bakteryjnego szybko nie mnoży się w jamie spojówki i tzw woreczka łzowego znajduje się w wewnętrznym rogu każdego oka, w specjalnym łóżku kości – łzowego fossa.

Noworodkowe zapalenie woreczka łzowego pojawiają się albo bezpośrednio po urodzeniu lub w ciągu kilku tygodni po tym, kiedy dziecko zaczyna aktywnie działać z gruczołów łzowych, produkujących w tajemnicy. Trzeba powiedzieć, że krzyk prawdziwe łzy natychmiast po urodzeniu może być tylko 15% wszystkich dzieci w pozostałych 85% funkcja ta pojawia się w 4-8 tygodni od momentu urodzenia. Wynika to z faktu, że gruczoł łzowy, jak również wiele innych organów przy urodzeniu nie są w pełni rozwinięte, jego budowa anatomiczna przechodzi ostateczną różnicowanie znacznie później, zaczyna w pełni działać tylko dwa miesiące. W związku z tymi anatomicznych i fizjologicznych właściwości zapalenie woreczka łzowego, których objawy pojawiają się w postaci ropienie i slezostoyaniya, czasami nie jest wykrywany przez długi czas.

Główną przyczyną, która powoduje u noworodków zapalenie woreczka łzowego jest anomalią łzowego fragmentach:

  • Brak lub punktów, niedorozwój łzowe
  • wąskie kanaliki łzowe,
  • zwężone lacrimonasal kanał ,
  • zachowane go nosowo-łzowy membranę zarodkowego.

Bardzo często to zapalenie woreczka łzowego noworodka występuje z powodu niewybuchów narodziny lacrimonasal membranę, która była znacznie grubsza niż zwykle. Ciągle wytwarzane rozdarcie uwagi na istniejące przeszkody przewód nosowo-łzowy nie, tak jak oczekiwano, aby wniknąć w nosogardzieli. Jest to pierwszy objaw – slezostoyanie gdy oczy dziecka są stale „na mokrym miejscu.” Nieco później, jest infekcja woreczka łzowego, ponieważ nie łza w płynie myje zastaivayas wewnątrz i stworzenie korzystnych warunków dla rozwoju flory bakteryjnej. Wynikiem jest pojawienie się skażenia mikrobiologicznego pierwszych śluzowych i ropne łzowych punktach znajdujących się w wewnętrznych narożnikach oczu. Powieki lekko pęcznieje, oczy mają nieco zapalenie wygląd. W ciężkich powikłań może występować w postaci tkanki z woreczka łzowego lub powstanie ropnia, wymagające natychmiastowej operacji.

Zasady leczenia zapalenie woreczka łzowego są oparte na przywrócenie normalnego drożności dróg łzowych i zapaleniem odciążającego. Zapalenie woreczka łzowego, których leczenie może być prowadzone zarówno technika zachowawcze i chirurgiczne wymaga bardzo łagodny i cierpliwy podejście od rodziców i personelu medycznego.

Zastosowane leczenie rozpoczyna się od kropli do oczu antybakteryjny, lepiej prowadzić zgodnie z wrażliwości mikroorganizmów na antybiotyki. Następnie rodzice powinni zachowywać się masować obszar woreczka łzowego od 5 do 10 razy dziennie, aby spróbować złamać mechaniczną membrany nosowo-łzowy. Jeśli te zabiegi nie pomagają, to znaczy, że dziecko musi przejść przez procedurę przewód nosowo-łzowy próbkowania, która zwykle pomaga w pełni rozwinąć jego przepuszczalność. Jednak wszelkie reguły są wyjątki. Kiedy przeszkoda nie jest w korku, a zwężenie kanału kostnego, dziecko musi być zrobione z jednego z serią zabiegów rekonstrukcyjnych, których zadaniem jest poprawić anomalię anatomiczną.