435 Shares 8574 views

Biały Planaria: wygląd i struktura

Każdy akwarysta ma do czynienia z nieproszonymi gośćmi w swoim akwarium.
Spośród nich może być biała płaska. Wszedł go w akwarium, co do zasady, ślimaków, roślin wodnych, jak również żywych lub mrożonych.


Biały Planaria – robak-hermafrodyta. Całkowicie realne wirków pochodzą z jaj. Są żyć na ziemi w swoim grubsze na rośliny wodne lub w słupie wody. Warto zauważyć, jak wytrwale białą płaska. Struktura jest to, że jeśli osoba dorosła pokroić w wielu kawałków, po czym, nie ważne jak parazitelno, ale każdy kawałek może również odzyskać ciało.

Wygląd biały planarian dość niezwykłe ze jest łatwo odróżnić od innych gatunków. W wirków ma żadnych narządów oddechowych. Wzbogacenie jej ciała tlen wytwarzany całej powierzchni i jest w stanie chronić skórę wydzielają śluz gorzki. Jej jaja są odporne nie tylko do zamrożenia, ale również na działanie wysokich temperatur. Mogą wytrzymać suszę i nie boi się obróbce chemicznej.
Wygląd biały planarian bardzo złe, ale poza tym, to powoduje ogromne szkody. Jeśli zostawisz go w akwarium bez uwagi, szybko zmniejszył liczbę ślimaków, skorupiaków, a nawet ryb akwariowych. Zwinny robaki pełzać w poszukiwaniu pożywienia pod skorupiaków Carax i skleić ich skrzela, co prowadzi do uduszenia. Kochają jedzenie, bogate w białko, więc ich ulubiony przysmak – jajka skorupiaków i skorupiaków się w czasie linienia. Często planarian atak ślimaków oraz ryb.

Białe struktury Planaria organizmu

Usta umieszczone na brzuchu i prowadzi do wnęki, w których chowane gardła. Kiedy odłowu zwierząt popija żywności jako bagażniku, aby go przedłużyć. Posiada własną muskulaturę i unerwienia własne. Jeśli jest oderwać, a potem wypić na własną rękę będzie nadal poruszać się i skręcać. Następny jedzenie trafia do jelit, która składa się z 3 oddziałów z wielu działów.

Biały Planaria – płaski rzęskowe biało-różowe robaki z trójkątnym kształcie głowy. Mlekowy planaria może osiągnąć długość 15-26 mm, o średnicy około 6 mm. Jej koniec szef ma tępy ścięte, zaś z tyłu – zaokrąglone. Natychmiast czarne oczy są umieszczone za przednią krawędzią korpusu. Zgodnie z jego podstawy znajduje prisasyvatelnaya rowek. Mleczarnia Planaria, a także inne gatunki, ukrywa się pod kamieniami lub liści.

Wirków są drapieżnikami. Mają bardzo rozwinięty zmysł węchu. Planaria, wietrząc zdobycz, popychając gardło, kierując się prosto na nią. Jednak mogą one wytrzymać długotrwałej głodówki, podczas utraty wagi i zmniejszenie wielkości.

Planarian jaja są w gęstej powłoki. Z reguły są one zdeponowane w najbardziej bezpiecznych miejscach. Każde sprzęgło zawiera setki komórek żółtka jaj i dziesiątki. Pierwszy przeznaczony do zasilania podczas rozwoju zarodka.

Wirków niezwykłe reakcji niekorzystnych warunkach, takich jak brak tlenu, do wzrostu temperatury w warunkach, T. P. Belaya planaria w takich przypadkach może rozpadać się na kawałki, które zostały zregenerowane w czasie korzystnych warunków w całym zwierzęciu. Ten autotomią proces lub samookaleczenia. Wiele form są w stanie podzielić na części, nawet w warunkach standardowych. może to być również traktowane jako specjalna forma reprodukcji. Nie mniej uderzająca jest zdolność wirków do przywracania utraconych części ciała – regeneracja. Nawet najmniejsza część jej ciała ma zdolność do pełnego przywrócenia całego organizmu ze wszystkimi niezbędnymi organami. Funkcja ta gwarantuje zachowanie jej życiu. W przypadku innych urządzeń zabezpieczających planarian należą rak skóry, które pozwalają jednostkom mocno przytwierdzone do powierzchni, gdzie pełza.

Zniszczyć tego pasożyta w zbiorniku jest trudne, ale wciąż możliwe.