729 Shares 1253 views

WLAN – to jest i jak z nich korzystać? Jak podłączyć i wdrożyć konfigurację sieci WLAN?

Dziś ludzie są coraz częściej istnieje potrzeba, aby uzyskać dostęp do zasobów globalnej lub firmowej sieci z dowolnego miejsca na mapie miasta, kraju, świata. Zapewnienie możliwości dla wygodnej pracy i rozrywki, wyszukiwania informacji za pomocą komputera, laptop, telefon komórkowy, gdy jesteś poza biurem lub bezprzewodowa technologia pozwala domu. Do tej pory najbardziej znanym w świecie sieci lokalnej przy użyciu technologii jest WLAN. Co to jest, jak działa i jak łączy tę sieć? Odpowiedzi na te pytania, dowiesz się czytając artykuł o którym mowa poniżej.


Koncepcja sieci bezprzewodowej

WLAN to skrót od Wireless Local Area sieć, która języku rosyjskim oznacza „bezprzewodowej sieci LAN”. W trakcie swojej pracy w celu ustalenia łączności i przekazywania danych nie używa sieci kablowej (jak w przypadku tradycyjnego połączenia przewodowego) oraz częstotliwość radiową. To sprawia, że niezależnie od konkretnego miejsca i dostępne dla dużej liczby użytkowników. Najbardziej popularne w tej chwili technologia przesyłu informacji za pośrednictwem fal radiowych jest Wi-Fi.

Komunikacja między siecią WLAN i Wi-Fi

Wi-Fi – to skrót uzyskany ograniczenie terminu Wireless Fidelity, czyli „niezawodność bezprzewodowych.” Dzięki zastosowaniu tej technologii, użytkownicy uzyskują dostęp do sieci na całym terytorium swojego zasięgu. Większość laptopów ma znaku Wi-Fi – to znaczy, że są one zgodne z sieciami WLAN.

Co to jest obszar pokrycia sieci bezprzewodowej i co to zależy? Jest to nic innego niż zasięgu sieci Wi-Fi, w którym użytkownicy mogą poruszać się bez przerywania połączenia. Typowo, odległość, na której sygnały mogą być transmitowane wynosi około 100 metrów. To zależy od wielu czynników, w szczególności – na liczbę przeszkód i ich gatunków. W każdym razie, WLAN jest bardziej niezawodny niż metoda połączenia sieci kablowych. Liczba użytkowników jest praktycznie ograniczona i może rozszerzyć zakres działania poprzez ustanowienie nakładających punktów (opcjonalnie) dostępu i zwiększenia liczby użytkowników w tym samym obszarze.

telefon WLAN

Dostęp do wirtualnej sieci można uzyskać nie tylko z komputera / laptopa, ale również mobilny. Czym jest WLAN w telefonie i jak go używać? W istocie, jest to zwykły bezprzewodowy internet, ale nie jest to laptop, a na telefonie komórkowym. Ta funkcja jest obecnie włączone do wszystkich aktualnych modeli i może być bardzo wygodne. Na przykład, Wi-Fi, można siedzieć w kawiarni lub czekając na lot na lotnisku – w ogóle, w dowolnym miejscu publicznym, gdzie jest to właściwe pokrycie. W takim przypadku korzystanie z usługi jest zwykle bezpłatne i nie jest uzależnione od obecności / braku karty SIM. Jedynym negatywnym – szybko siada akumulator. Połącz Wi-Fi (WLAN) może być w ustawieniach telefonu „Sieci bezprzewodowe”, jeżeli znajduje się w zasięgu punktu dostępowego.

Zalety sieci WLAN

Lokalne sieci bezprzewodowe są wykorzystywane jako rozszerzenie lub alternatywa dla sieci kablowych. Ich instalacja jest całkowicie uzasadnione, a ponadto zaleca się, aby podczas prowadzenia kabla jest ekonomicznie niecelowe i niewygodne. WLAN pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas są wymagane do okablowania. Tak więc, możemy wyróżnić jego główne zalety:

 • zapewnienie dostępu do sieci i Internetu, niezależnie od lokalizacji użytkownika (swoboda ruchu + swobody otrzymywania informacji);
 • prosta i szybka prędkość budowy;
 • niski koszt użytkowania;
 • możliwość łatwej rozbudowy sieci;
 • Kompatybilność z różnych rodzai / modeli urządzeń.

Zalety sieci bezprzewodowej nie można przecenić (czy jest on stosowany w pomieszczeniach lub poza nim), ale dlatego, że WLAN ustawienia w mieszkaniu / domu – idealne rozwiązanie dla wygodnej pracy w Internecie, zwłaszcza, jeśli dostęp jest wymagane do kilku członków rodziny. Następny zostaną podane przez jego zarządzania połączeniami.

Podłączania i konfigurowania sieci WLAN

Co to jest sieć bezprzewodowa w domu i jakie elementy jest zbudowany? Będzie się ona składać z modemu / routera (punkt dostępowy) i jeden lub więcej komputerów (klientów). Zakłada się, że masz już modem lub router, Internetu i przeprowadzono niezbędne sterowniki WLAN (jeśli jest to wymagane, można łatwo pobrać z sieci bezprzewodowej dla każdego modelu adaptera).

Pierwszym krokiem jest umieszczenie routera:

 • pożądane jest, aby podnieść go wyżej tak, że sygnał jest dobrze rozłożone na cały dom mieszkalny;
 • usunięcia maksymalnej odległości od różnych Urządzenie wykorzystuje również częstotliwości 2,4 GHz (telewizor, mikrofalowe, itp.), tak, aby nie kolidować z połączeniem.

Walkthrough

Przystąpić do konfiguracji punktu dostępowego (tj routera):

 1. Idź do dowolnej przeglądarki w pasku adresu wpisz adres IP naszego modemu. Można go znaleźć w dokumentacji dołączonej do produktu. Naciśnij przycisk Enter.
 2. Jesteśmy zaproszeni, aby wprowadzić login i hasło. Można je również znaleźć w odpowiednich dokumentach. Domyślnym jest zwykle używany Administrator pary / 1234 (ale mogą się zmieniać).
 3. Docieramy do głównego menu i znaleźć punkt WLAN. Jak podłączyć sieć bezprzewodową? Wręcz przeciwnie Wireless Lan umieścić czek do aktywacji. Kolejna linia Name (SSID), wprowadź nazwę sieci (przez co będzie on widoczny na liście dostępnych sieci). Następnie wpisz nazwę regionu, w polu Kanał ustawiony jest Auto. Kliknij przycisk „Zastosuj”.
 4. Przystępujemy do ustawienia szyfrowania (różnymi metodami). Otwórz zakładkę Ustawienia sieci bezprzewodowej i wybierz WPA (lub WPA2) – to protokół zabezpieczeń jest lepsza niż przestarzałych 802.1x. Następnie należy wprowadzić hasło (w zależności od modelu routera, można go nazwać inaczej – Pre-Shared Key / Bezpieczeństwo Ecryption, itd.). To musi być nie mniej niż 15-22 znaków. Kliknij „Akceptuj”.
 5. Teraz trzeba zarejestrować nazwy urządzeń, dla których będziesz miał dostęp do sieci bezprzewodowej. Wybrać z listy podłączonych urządzeń na liście dostępu do konfiguracji (Advanced menu / Ustawienia bezprzewodowe).
 6. Końcowy akcent: w przedniej części elementu Turn Access Control On umieścić kleszcza. Gotowe sieci WLAN bezpieczeństwo.
 7. Co to jest VPN? Ta wirtualna sieć prywatna między punktem dostępu (routera) i komputerem, który jest zalecany do stosowania do bezpiecznej transmisji danych w sieci. Do tego celu programu Hotspot Shield.
 8. Aby skonfigurować wszystkie komputery klienckie użyć kreatora konfiguracji sieci i ustawić wszystkie parametry, które są używane przez punkt dostępowy.

Postępując zgodnie z instrukcjami powyżej, będzie można skonfigurować bezprzewodową sieć WLAN, która jest chroniona przez niezawodnego algorytmu szyfrującego. Teraz Twój dom będzie mieć swój własny obszar pokrycia Wi-Fi – i korzystanie z Internetu stanie się jeszcze bardziej wygodne i łatwe.