355 Shares 2076 views

Gimnastyka piłka: jak wybrać właściwy rozmiar

Skuteczna symulator fizyczny, który pozwala zaangażować się w sporcie i rekreacji – siłownia piłki. Jak dobrać rozmiar? To zależy od wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie tego akcesorium. Ten sprzęt sportowy dziś jest bardzo popularny ze względu na uniwersalność, wygoda, łatwość obsługi i przystępną cenę. Ponadto, te akcesoria są szeroko stosowane w klasach dla dzieci i przyszłych matek, którzy nawet w stanie dążyć, aby utrzymać się w dobrej kondycji.


Pierwszy – uwzględniać wagi

Eksperci radzą, aby wybrać jedną z ciężaru własnego. Najważniejsze – nie kupić tani akcesoriów, które nie tylko nie różnią się jakością, ale również, najprawdopodobniej, nie będzie bardzo wygodny w użyciu. Ważne jest, aby był odporny fitball i trwały – w tym przypadku będzie on w stanie utrzymać swoją wagę.

A jeśli wykonywać trening siłowy, potrzebuje silnego i wiarygodnego gimnastyczne piłki. Jak dobrać rozmiar? Pamiętaj, że modele wysokiej jakości mogą wytrzymać obciążenie o wadze ponad 300 kg. Dla dzieci powinny być drobne małe kulki o średnicy do 65 cm, które mają wystarczający margines bezpieczeństwa, a zatem całkowicie bezpieczny.

Po drugie – materiał

Dobry fitbol muszą być wykonane z wytrzymałych materiałów, które mają dobry efekt elektrostatyczny. Jeżeli powierzchnia produktu jest porowata, będzie pochłaniać kurz i pot. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić gładkość materiału, jego elastyczność – na spotkaniu powinno być żadnych zmarszczek. W przeciwnym razie, wiesz, że zanim się złej jakości produkt, który nie pomoże Ci zajęciach sportowych.

Jak wybrać odpowiedni ćwiczeń piłkę? Należy pamiętać, że powierzchnia jest czysta, gładka, bez żadnych wystających szwów i uderzeniami. Najlepsze materiały – PVC i lateks.

wzrost

Wielkość piłki zależy od wzrostu zawodnika. To niezwykłe, ale sprzęt sportowy szkolenia dla dorosłych i dzieci. Różnorodność konfiguracji umożliwia znalezienie odpowiedniego konkretne, indywidualne gimnastyczne piłki. Jak dobrać rozmiar?

Tak więc, w zależności od wzrostu, muszle potrzebne są następujące rozmiary:

 • fitbol do 155 cm, średnica powinna być 45-55 cm;
 • na 155-169 cm wysokości wybrać kulek o średnicy 55 cm;
 • do wzrostu 170-185 cm 65 cm nadają fitboly;
 • do 186 cm wysokości od średnicy kulowego powinny być 75 cm.

Długość ramion

Profesjonalni instruktorzy, którzy uczą lub ćwiczeń Pilates, oferując uwzględniać długość ramienia odebrać piłki gimnastyczne poprawnie. Jak wybrać rozmiar w tym przypadku?

Aby określić ten parametr, należy zmierzyć długość ramienia, od stawu barkowego, a kończąc na czubkach palców wyciągniętymi:

 • Jeżeli długość ramienia do 55 cm, trzeba mieć średnicę kuli 45-55 cm;
 • o długości 56-65 cm fitbol strony powinny mieć średnicę wynoszącą 55 cm;
 • o długości 66-75 cm, średnica kuli powinna być 65 cm.

Aby zrozumieć odpowiadają produktu, trzeba sprawdzić, co następuje: w czasie okupacji na fitball w pozycji siedzącej kąt pomiędzy ciałem, uda, nogi i stopy powinna wynosić około 90-100 stopni.

Wszystkie kulki są różne?

Powiedziano nam, jak wybrać piłkę siłowni dla wzrostu. Ale ważne jest, aby rozważyć również pewne zewnętrzne parametry selekcji:

 • Kulki mogą być w postaci uchwytów lub „rogów” – większość z tych modeli są wybierane dla dzieci.
 • Produkty z kolcami na całej powierzchni pokryte małych perełek, które mają pewien wpływ masażu. Takie kulki powinny być stosowane w leczeniu niektórych chorób, jak również do masażu niemowlęcym. Fitball być zrównoważony, może mieć dno nogi wsparcie stanowiska.

dla dzieci

Wszechstronny i łatwy w użyciu piłki do ćwiczeń. Jak wybrać rozmiar dla noworodka? W większości przypadków te parametry różnią się od 45 do 75 cm, ale eksperci radzą, aby wybrać piłka jest więcej – łatwiej jest zatrzymać się z dzieckiem. Na zajęcia z dziećmi mogą korzystać średnicę fitboly od 55-75 cm dobrze, jeśli modele są uzupełniane z uchwytami :. Pomagają utrzymać dziecko, aby pomóc mu być na bieżąco. Na uchwycie dorosłego – jest zdolność do kontrolowania piłki, bo w przeciwnym razie, podczas wykonywania trudnych dla niego złapać.

Więc jak wybrać piłkę siłowni dla swojego dziecka? Proszę znaleźć pewne niuanse:

 • Piłka musi być wykonana z gęstego, sprężystego tkanki i mają gładką powierzchnię zewnętrzną;
 • podczas próby kompresji przy gimnastyki powierzchni nie powinny tworzyć zmarszczki jeśli tak jest, to, że produkt jest słabej jakości;
 • sutek muszą być przylutowane do jednostki do ruchu nie boli;
 • gimnastyka piłka powinna mieć antivzryvnoy oznaczenia cechą, która ABS. Ona mówi o powłoce dla badań bezpieczeństwa.

Kilka zasad na ostatni

Jak wybrać siłownię piłkę do sprawności? Aby rozpocząć powiedzieć, że zajęcia z tym sprzętem do ćwiczeń stały się popularne nie tak dawno temu. To wymyślił znany fizjoterapeuta Joseph Pilates, a od zwykłej piłki fitball różnią się tylko wielkością. Wszystkie modele są wykorzystywane w ćwiczeniach w siłowni i aerobiku. Dziś kulki fitness są szeroko stosowane w profilaktyce wielu chorób nóg, pleców i bioder. Są one szczególnie skuteczne w odzyskiwaniu od urazu. Pomimo pozornej prostoty akcesorium jest uniwersalna, ponieważ pozwala używać podczas uprawiania praktycznie wszystkich grup mięśniowych, rozwijać poczucie równowagi, elastyczności, pomaga poprawić postawę i łagodzi zmęczenie.

Wiele z nich kieruje się w wyborze koloru piłki gimnastyczne. Tutaj w pracach m.in. psychologów, jak każdy kolor wpływa na nasz układ nerwowy w różny sposób. Zatem, niebieski i zielony produkuje uspokajająco, że obniża ciśnienie, żółta pomaga poprawić samopoczucie i podnieść poziom energii i pomarańczowy w stanie złagodzić depresję. Jeśli masz słaby układ odpornościowy, wybierz czerwone gimnastyczne piłki.

zasady eksploatacji

Fitball – bezpieczny sprzęt sportowy, który jest łatwy do ręcznie lub automatycznie napełnia pompę konwencjonalnej. Więc to będzie trwało dłużej, użyj piłkę tylko na gładkiej, równej powierzchni, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia mechaniczne przyczyny. Wpłać trzeba napompować z dala od światła słonecznego.

Piłki gimnastyczne – jest to prosty sprzęt sportowy, które jednak pozwalają rozwiązać wiele problemów, nie pozostawiając to do domu. Są one całkowicie bezpieczne, ale z zastrzeżeniem podstawowych zasad. Najważniejsze – nie zostawiaj dziecka, zwłaszcza małego, sama z tej skorupy. Dzisiejsze najbardziej popularne produkty są następujące marki – Gymnic, Ledragomma, Azuni, Spokey, Torneo. Prawidłowo wyborze gimnastyczne piłki, będzie można wykonywać skuteczne ćwiczenia w domu bez stosowania dużego wysiłku.