133 Shares 4006 views

Jak znaleźć adres MAC laptopa z Windows 7, 8, XP

Każde urządzenie, które ma dostęp do Internetu, nawet gdy produkcja jest podany unikalny adres MAC. W trakcie pracy, jest ona wykorzystywana do dokładnej identyfikacji niektórych urządzeń w sieci LAN. W tym przypadku, urządzenie musi być rozumiana nie komputer, a jego kartę sieciową lub adapter Wi-Fi. Innymi słowy, laptop może mieć różne adresy MAC, w zależności od tego, jak jest on podłączony do sieci: kabel lub „over the air”. W tym artykule będziemy mówić o tym, jak znaleźć adres MAC laptopa, działa na każdej wersji systemu Windows.


Co to jest adres MAC?

Szukać czegoś, trzeba mieć wyobrażenie o wyglądzie HOS. Dlatego, odpowiadając na pytanie, jak znaleźć adres MAC laptopa, najpierw zrozumieć, jak to wygląda. Długość adresu MAC jest 48 bitów lub 6 bajtów, jest zapisane liczby szesnastkowe systemu numeracji. Po prostu, że jest to połączenie sześciu dwucyfrowych grup alfanumerycznych, oddzielone dwukropkiem lub kresek. Liczba możliwych kombinacji znaków jest prawie 281500000000000. Jest absolutnie liczba unikalnych adresów jest teoretycznie możliwe, aby przypisać.

Jak powiedzieliśmy wcześniej w tym artykule, jest adres MAC dla każdego urządzenia sieciowego. Większość laptopów może być podłączony do Internetu na dwa sposoby:

  • za pomocą kabla Ethernet;
  • ze zintegrowaną kartą sieciową Wi-Fi.

Ale najczęstsze opcje, może nawet połączenie Bluetooth lub użyć USB-modem. Te urządzenia i sieci, a zatem będą one mają swoje adresy MAC. Najważniejsze jest to, aby wiedzieć, typ interfejsu, na którym jest aktualnie podłączony. To, co przyczyni się do ustalenia prawidłowego adresu.

metody ogólne

Korzystanie z wiersza poleceń pozwala na szybkie przeglądanie konfiguracji sieciowej komputera bez ruchu na ustawieniach. Ta metoda działa tak samo we wszystkich wersjach systemu Windows. Zobaczmy, jak znaleźć adres MAC laptopa, niezależnie od wersji on z systemem operacyjnym. Otwieranie interfejsu wiersza poleceń, to będzie konieczne, aby wprowadzić następujące polecenie ipconfig / all wiersz.

Informacje, które są wyświetlane w wyniku wykonania tego polecenia będzie zawierać wszystkie adresy IP, które są stosowane w momencie wejścia, a adres MAC urządzenia za pośrednictwem którego nawiązywane jest. „Physical Address”, znajdziesz go w polu.

Drugi popularny sposób – jest, aby zobaczyć ogólnej konfiguracji systemu. Wprowadź je, wpisując w oknie dialogowym „Uruchom” polecenia msinfo32.

Spowoduje to otwarcie okna zawierającego informacje o wszystkich komponentów komputera. Jak znaleźć adres MAC laptopa, nie uwikłany w tej masy informacji? W lewym okienku sektora konsekwentnie wybierać „składniki” – „Network” – „adaptera”. Następna informacja roztrwonić znaleźć prawo. Będzie Ethernet lub Wi-Fi. MAC adres wybranego interfejsu i zostanie wskazany w liście jego właściwości.

Windows XP

Jeśli nie lubisz pracować z linii poleceń lub cmdletu zawsze jest możliwe, aby uzyskać te informacje w inny sposób. Zastanów się, jak znaleźć adres MAC laptopa z XP, korzystając z ustawień połączenia. Otworzyć je w tej wersji systemu Windows, co następuje:

  • ikona w zasobniku systemowym, aby kliknąć na pole migające monitory;
  • w panelu preferencji przejść do sekcji „Połączenia sieciowe”.

Otwarcie okna do stanu bieżącego połączenia, konieczne jest, aby przejść do zakładki „Zaawansowane”, a następnie kliknij „Szczegóły”. Wyświetlić pełną informację o aktualnej sieci, podobny do tego, który został przyjęty w poprzedniej metodzie. Górna linia będzie zawierać dane dotyczące adresu fizycznego urządzenia.

Windows 7 i 8

W tych i późniejszych wersjach systemu Windows, Microsoft nieco zmienił procedurę dostępu do ustawień sieciowych. Teraz wszystkie są zmontowane w jeden „centrum sterowania siecią” i są oznaczone w inny ikonę w zasobniku. Okno sterowania zawiera teraz znacznie więcej informacji. Ale jesteśmy zainteresowani tylko jak znaleźć adres MAC laptopa. Windows 7 i 8 mają prawie taką samą konfigurację, więc opis daje łącznie dla tych systemów operacyjnych.

Otwarcie okna zarządzania siecią, pojawi się w górnej części pola widzenia aktywnego połączenia. Uzyskanie niezbędnych informacji odbywa się w dwóch kliknięć. Otwieranie aktywnego połączenia i kliknij przycisk „Szczegóły”. Spójrz na to wszystko ten sam ciąg „adres fizyczny.”

Innym sposobem, aby dostać się do ustawień sieci mogą być wprowadzane w oknie dialogowym „zespołu Run» NCPA. CPL

Otworzył połączenia będzie zupełnie podobna do tej stosowanej w systemie Windows wcześniejszych wersjach. Jedyną rzeczą, którą musisz zrobić, w tym przypadku – aby zrozumieć ustawień centrum sterowania siecią.

Konkludując

Teraz, gdy wiesz, jak znaleźć adres MAC laptopa. Windows 8, 10, lub jakakolwiek inna wersja zostanie zainstalowana na nim – to nie jest dla ciebie ważne. Opisane metody działają jednakowo na wszystkich wersjach NT rodziny systemów operacyjnych. Jeśli myślisz o praktycznym zastosowaniu zdobytej wiedzy, można spróbować włączyć filtrowanie adresów MAC na routerze. Zalecania ustawień wszystkich urządzeń w domu, dostaniesz dodatkowy poziom bezpieczeństwa dla sieci Wi-Fi.