683 Shares 7221 views

Czym różni się od depilacji usuwania włosów? Opis każdej z tych metod

usuwanie i włosy Depilacja – to dwa sposoby, pozwalające na usunięcie owłosienia. Często te dwa słowa są postrzegane jako synonimy, ale to jest złe. Czym różni się od depilacji usuwania włosów? Spróbujmy zrozumieć.


Wynik po obu procedur samo – gładka skóra bez niepożądanej roślinności. Różnice są w drodze i czasu trwania pożądanego efektu.

Czym różni się od depilacji usuwania włosów? metody mechaniczne

Depilacji jest sposób, w którym do depilacji występuje tylko na powierzchni ciała. Po krótkim okresie czasu procedura zostanie powtórzona. W naszych czasach to cieszy się popularnością nie tylko samice ale również mężczyzna woskowanie.

Istotne zalety tej metody jest jej niski koszt i dostępność aplikacji w domu.

Znane rodzaje depilacji :

– goleniu. Ta metoda jest najbardziej popularna. Jednakże procedura będzie trzeba często powtarzać, jak już po 1-2 dniach pojawia się szczeciny. Aby uniknąć skaleczenia i wrastanie włosów pod skórę (i, w konsekwencji, zaczerwienienie i zapalenia), golenia muszą być łączone z innymi kosmetyków ochronnych.

– Powiększający. W ten sposób można używać w domu lub udać się do salonu kosmetycznego. Po nałożeniu gorącym woskiem do ciała usuwa się ze skóry wraz z włosami. Efekt utrzymuje się przez około dwa tygodnie.

– Stosowanie kremu do depilacji. Metoda ta jest bardzo podobna do golenia, ponieważ jest tylko usunięcie mieszków włosowych są nienaruszone. Jednak użycie kremu do depilacji pomoże zapomnieć o irytacji, a nowe włosy rosną cieńsze.

– Zastosowanie specjalnej depilatory. Zasada działania jest korzeniem włosa jest wyciągnięta z małej płyty, które podczas obrotu w kontakcie i pracy na zasadzie pęsetą.

Czym różni się od depilacji usuwania włosów? usuwanie włosów na zawsze

Depilacja – w przeciwieństwie do woskowania – po przebiegu procedur pozwala zapomnieć o wszystkich niepożądanej roślinności. Wydać je tylko w salonach kosmetycznych. Jednak, co do zasady, jest to droga metoda. Aby osiągnąć pożądany rezultat będzie musiał przejść przez kilka procedur. Istota sposobu polega na zniszczeniu pęcherzyka, a następnie zatrzymuje się wzrost włosów.

Najbardziej popularne są następujące rodzaje depilacji :

– Laserowe usuwanie włosów. Podczas zabiegu wiązka laserowa ma wpływ na bańki, niszcząc go. Niestety, metoda ta jest skuteczna tylko na ciemne włosy, światło lasera nie widzi i przechodzi.

– IPL. Metoda ta jest uważana za uniwersalny, to pomoże, aby usunąć cień roślinność. Również może być używany w dowolnym miejscu na ciele.

– elektroliza. Podczas zabiegu każdy włos wprowadzenie specjalnej igły i pod wpływem bieżącej rozbitej żarówki. Ta metoda wymaga dużo czasu, więc przeznaczonych do przetwarzania małych części ciała (na ustach, pod pachami).

– Elos-depilacji. Jest to najnowocześniejsza metoda. Podczas zabiegu nie jest wpływ jednocześnie dwa rodzaje energii (obecnym a wiązka światła).

Jeśli występują trudności w wyborze metody usuwania włosów, konieczne jest zwrócenie się do kosmetyczki, która powie Ci, co metoda jest lepiej dostosowana do konkretnego przypadku. Może również wyjaśnić różnicę między ponownie usuwania włosów przez woskowanie.