411 Shares 6206 views

Hemoroidy. Jak to potraktować na różne sposoby.

Wiadomo, że lepiej nie prowadzić takiej nieprzyjemnej choroby jak hemoroidy. Jak to potraktować iw jakim stopniu można osiągnąć szybkie i trwałe efekty? Istnieją dwa główne typy tej choroby – ostre i przewlekłe hemoroidy. Jak traktować ostry jej kształt? Jego objawy pojawiają się bardzo szybko i mają wyraźne efekty bólu. Jest to konsekwencja ciężkiego wysiłku fizycznego, nagłego wzrostu nasilenia lub nagłego odejścia od właściwej diety. Jeśli zrobisz odpowiednie leczenie, a następnie zastosuj niezbędną dietę i nie podnoś ciężarków, nie będzie zaostrzenia.


Każda choroba wymaga stałej zgodności z dietą, która wyklucza wszystkie drażniące i obowiązkowe higieny. Jedzenie powinno być ułamkowe, a nie obfite, należy regularnie przeprowadzać ewakuację jelit, ale nie dać się pozbywać środków przeczyszczających, ponieważ często powodują one drażniące działanie.

Przewlekła postać hemoroidów, wraz z okresowymi zaostrzeniami, wymaga obowiązkowej konsultacji specjalistycznej z wyznaczeniem niezbędnych leków. Jeśli nieoczekiwane objawy miejscowego ostrego bólu można zaoszczędzić przez ciepłe kąpiele i kompresy. Seks analny jest surowo zabroniony, jeśli istnieje taka choroba, jak hemoroidy. Jak go potraktować i co należy stosować w przypadkach ostrego bólu nie do zniesienia? Obecnie istnieje wiele różnych świec, żeli i maści, które łagodzą krwawienie i ból, ale w przypadku poważnych zaostrzeń i nie do zniesienia bólu konieczne jest zadzwonienie pogotowia i blokada nowocainy, dzieląc miejsce z zastrzykiem z znieczuleniem dookoła odbytnicy. Zazwyczaj taki ból występuje z powodu powstawania pęknięć, do których może dojść do krwiobiegu, a nawet duże krwawienie.

Istnieje wiele leków na eliminowanie krwawień i normalizujących krążenie krwi, ale nawet w czasach starożytnych ludzie byli ocaleni z ciężkich krwawień przez leczenie hemoroidów lodem. Zimno natychmiast zawęża naczynia krwionośne, zatrzymuje przepływ krwi i usuwa ból. Nowoczesna medycyna w pełni popiera leczenie hemoroidów lodem, a nawet stworzona do tego celu wygodne urządzenie wykonane z tworzywa sztucznego i dzięki swej formie łatwo zlokalizowane w odbrę. Warto jednak dodać, że jego działanie chłodzące przynosi znaczną ulgę, ale nie leczy hemoroidów.

Jak leczyć z kriochirurgią? Leczenie hemoroidów jest zimne. Ta nowoczesna metoda to zimne odwodnienie hemoroidów i bezbolesne usuwanie ich. Ta metoda leczenia stała się bardzo popularna, ponieważ absolutnie nie powoduje bólu i jest wykonywana przez stosunkowo krótki czas. Z pomocą zimna martwa, niezdrowe tkanina z łatwością ustępuje pozycji i umiera. Jest to lepsze niż skalpel chirurga, ponieważ w tym przypadku zdrowa tkanka pozostaje całkowicie nietknięta. Podczas gdy górna warstwa jest oderwana, tworzy się nowa i zdrowa warstwa błon śluzowych. Podczas operacji nie ma krwi i bólu. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie możliwości zimna są niewyczerpane, ale jego najlepsza właściwość jest korzystnym działaniem na zdrową tkankę. Ale nie stosują tej procedury na wszystkich etapach choroby, ale tylko w skomplikowanych przypadkach węzłów hemoroidalnych. Wadą tej operacji jest wystąpienie ostrej i ciężkiej biegunki trwającej do kilku dni, jak również powolne znikanie hemoroidów, które wymagają po pierwsze ich obrzęku, zapalenia, gangrenu i dopiero po dwóch tygodniach, całkowite odrzucenie ciała.

Nie ma znaczenia, na jakim etapie wystąpiła nieprzyjemna choroba, należy ją natychmiast leczyć, aw żadnym przypadku nie biegać.