507 Shares 5706 views

Saint-Paul-de-Vence, Francja: atrakcje

Saint-Paul-de-Vence (Francja) to średniowieczna wieś, która jest uważana za "żyjącą" galerię sztuki. Tutaj było wielu sławnych gości, jest duża ilość instalacji artystycznych, dzieła najsłynniejszych współczesnych artystów są sprzedawane i wiele więcej. Sugerujemy użycie artykułu, aby zanurzyć się w magiczny świat ulic w Nicei – Saint-Paul-de-Vence.


Co to za cudowne miejsce?

Saint-Paul-de-Vence znajduje się na wzgórzu piętnaście kilometrów od Nicei. To nie jest miasto, ponieważ wielkość osady nie pozwala na to nazwać, ale nie jest to wieś, ponieważ nie robi to z kulturowymi i historycznie znaczącymi miejscami. Miejscowość i wielu turystów nazywają to miejsce miastem jednej ulicy.

Nie było Saint-Paul-de-Vence (zdjęcie można uznać powyżej) na przełomie VIII wieku. W tamtych czasach mieszkańcy wybrzeża dotarli do gór, zmęczonych napadami Saracenów. Tam zbudowali mieszkanie. W 1538 r. Osada została wzbogacona przez Franciszka I.

Saint-Paul-de-Vence jest zbudowany z małych domów z 16-18 wieku wykonane z kamienia. Fasada lub wejście każdego udekorować kwiaty w doniczkach i doniczkach, a także wspinaczki. Miasto bardzo lubiło kreatywne osoby. Dlatego wcale nie jest zaskakujące, że większość budynków zajmuje galerie lub warsztaty artystów i rzeźbiarzy. W tym czasie przebywali tu takie osobistości jak Catherine Deneuve, Sophia Loren, Brigitte Bardot, Jean-Paul Sartre, Yves Montand, Alain Delon, Marc Chagall. Ten, nawiasem mówiąc, spędził ostatnie lata życia tutaj i spoczywa na miejscowym cmentarzu.

Co robić?

To małe miasto jest bardzo popularne wśród turystów. Dlatego chodź tu rano, aby uniknąć zatłoczenia co najmniej w transporcie. W Saint-Paul-de-Vence znajduje się wiele platform widokowych, które oferują wspaniałe widoki na doliny Prowansji i Alpes-Maritimes, pomniki, instalacje, mozaiki, różne obiekty artystyczne. Istnieje wiele kawiarni i małych restauracji, gdzie można dotknąć kreatywności i inspiracji. Tu nawet znaki są prawdziwym dziełem sztuki.

Oprócz faktu, że w Saint-Paul-de-Vence można wzbogacić kulturę i zjeść smaczny posiłek, można kupić pamiątki: różne figurki i pocztówki z symbolami miasta, małe kopie znanych urządzeń i obrazów sztuki, i wiele innych. Możesz to zrobić w sklepach z pamiątkami lub na rynku, który działa od wtorku do niedzieli. Tutaj także można kupić świeże warzywa, owoce i lokalne kwiaty.

A może ty sam jesteś tak przepełniony duchem kreatywności, że chcesz narysować obraz i zabrać ze sobą. W tym celu można kupić farbę, frędzle i papier w lokalnym sklepie.

Saint-Paul-de-Vence: atrakcje turystyczne

W niewielkiej przestrzeni dosłownie na każdym kroku można znaleźć interesujący obiekt lub budynek. Najbardziej znany jest jedyny hotel Golden Dove. Lubił spędzać czas artystów XX wieku, którzy często płacili rachunki swoimi obrazami. Teraz hotel posiada bogatą kolekcję oryginalnych dzieł sztuki. Byli też znani aktorzy, pisarze, poeci.

Oprócz faktu, że na ulicach miasta znajdują się różne obiekty artystyczne, jest też Galeria "Fund Mag". Zawiera kolekcje obrazów, rysunków, dzieł graficznych XX wieku, rzeźb. Są stałe i czasowe ekspozycje.

Na wąskich ulicach można znaleźć posąg konia z podków, kilka pomników i wielu fontann, obok których zawsze będą zielone przestrzenie. Również w Saint-Paul-de-Vence znajduje się stara kaplica Orderu Białego Penitenta. Kiedy wchodzisz, czujesz się jak w przeszłości. Na ścianach budynku zachowane są freski Giovanniego Canavesio.

Ciekawą uwagę zasługuje miejscowy cmentarz. Jak wspomniano powyżej, Marc Chagall jest w spoczynku tutaj. Ale nie tylko, że jest popularny. Mała działka nie wygląda na przygnębiające, jak można sobie wyobrazić po raz pierwszy. Tu wszystko jest odwrotnie: cmentarz zdaje się stać się kolejną platformą dla kreatywności.

Gastronomiczna turystyka

Jeśli uważasz, że jeśli przyjdziesz na dawkę inspiracji, ryzykujesz pobyt bez obiadu, to łatwo się mylisz. W Saint-Paul-de-Vence znajdują się małe restauracje i kawiarnie, gdzie można skosztować nie tylko pięknych, ale również bardzo smacznych potraw. Jakie są tylko niedrogie naleśniki z dżemem!

Do lokalnych przysmaków należą: panis (smażony do złotego koloru ciasta z mąki z ciecierzycy), dla wieprzowiny (wypchanej wypchanej karmienia piersi), basenu morskiego z koprem włoskim (faszerowana ryba na grillu). Wszystko to można delektować się na letnich tarasach.

A miłośnicy wina powinni odwiedzić piwniczkę z winem, która została zbudowana w XIV wieku. Znajduje się w samym sercu Saint-Paul-de-Vence. W Vinoteka znajduje się duża kolekcja wina prowansalskiego, które można wypić na miejscu lub kupić jako pamiątkę. Oto najlepsze wina z rocznika i produkty z najlepszych winiarni we Francji. Również w piwnicy można znaleźć butelki armagnaca, calvados, wódka, alkohol.

Festiwale i święta

Żadne miasto nie może mieć miejsca bez tematycznych świąt. Stałe w Saint-Paul-de-Vence takie imprezy na piętnaście:

  • Festiwale wystawy w galerii "Fund Mag" w zimie i lato;
  • Marzec festiwal poetów i święto oliwy z oliwek;
  • Czerwcowe święta muzyki i świętego Jana;
  • Letni festiwal na wolnym powietrzu;
  • Lipiec Konkurs na pentag prowansalski i piłka;
  • Sierpniowe święto świętego Claire;
  • Wrześniowe dni dziedzictwa kulturowego;
  • Październik święto kasztanów;
  • Grudzień Boże Narodzenie Targi.

W tych dniach napływ turystów do małego Saint-Paul-de-Vence staje się jeszcze większy. Ale planowane wydarzenia zadziwiają z jego różnorodnym i bogatym programem. A ponieważ tylko godzinę trwa do miasta, możesz zatrzymać się na noc w Nicei, abyś w pełni poczuł ducha zaplanowanych uroczystości, które trwają przez kilka dni.

Ładna trasa – Saint-Paul-de-Vence: jak dotrzeć?

Droga z Nicei do Saint-Paul-de-Vence zajmuje około godziny autobusem. Trasa nr 400. Cena biletu wynosi 1 euro. W dni powszednie autobus kursuje co 20-25 minut od 6:55 do 20:20. W soboty wysyłka następuje raz w ciągu godziny od 7:50 do 20:30. W niedziele i święta, autobusy z Nicei kursują 1-2 razy na godzinę w godzinach 8: 00-20: 30.

Samochodem do Saint-Paul-de-Vence można dojechać do autostrady A8, przejeżdżając drogą nr 48 do Marsylii. Miasto jest piętnaście minut drogi od głównej autostrady. Można zaparkować samochód na parkingu wielopoziomowym przy wejściu do osady.

Opinie turystów

Ciesz się wspaniałą kreatywnością, architekturą i śródziemnomorskimi krajobrazami. Mimo wszystko, pomimo małego rozmiaru Saint-Paul-de-Vence, jest coś tutaj. I to dostrzegają wszyscy, którzy już odwiedzili koncentrację kreatywności. Nikt nie pozostawał obojętny ani na wąskie uliczki, ani na architekturę, ani na pyszne jedzenie, nie mówiąc już o sztuce. Odwiedzający w tym mieście chcą tu wrócić, aby naprawdę zrelaksować się z duszy i ciała.