163 Shares 7124 views

DET-250: parametry techniczne, zdjęcia

Spychacz DET-250 – legendarny urządzenie, które jest wytwarzane w zakładzie Czelabińsk od 1961 roku. Skrót DET oznacza ciągnik diesel-elektrycznym. Figura 250 oznacza, że należy do klasy trakcji 250 kN. Jest to ciągnik wielozadaniowy o wysokim krzyżem i wielu rewolucyjnych (jak na tamte czasy) rozwiązań projektowych. Na stałej wydajności ciągnika więcej niż wymownym świadectwem tego, że jest ona dostępna do tej pory.

aplikacja

Ciągniki używane głównie w budownictwie, aby przenieść ziemię. Sprzęt zainstalowany w tylnej frezowanie, umożliwia wstępną poluzowanie mrożone, twardą i kamienistą ziemią, na przygotowania do kolejnego budynku.

Na spychacz można wyposażyć rów i urządzeń do wiercenia do kopania. Ponadto, urządzenie może być wykorzystywane jako źródło napędu w rejestrowania i górnictwie. Ze względu na drążka mógłby spychacz bez problemów szturmować każdy teren. A kiedy wyposażony szerszych torach on wykonywał swoje zadania nawet na bagna.

parametry techniczne

Jak już wspomniano, w latach 60-tych cech ciągnika DET-250 zostały uznane za bardzo godny. Na spychacz został zainstalowany 12-cylindrowy silnik o pojemności 300 koni mechanicznych. Urządzenie 4 skoku miał objętość 38,9 litrów i podzielonej komory spalania. Taki większy silnik włożony około 45 litrów na godzinę, przy maksymalnej mocy. Pojemność zbiornika paliwa wynosiła 700 litrów. Turbodoładowany silnik nie jest wyposażony.

DET-250 spychacz był pierwszym przykładem specjalnego sprzętu wyprodukowanego w ZSRR, która otrzymała przekaz elektroniczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznym możliwe stało się swobodnie obsługiwać ciągnik w chłodniejszych regionach kraju. Jednak transmisja elektroniczna miał kilka niedociągnięć. Po pierwsze, jej samochód stał się dużo trudniejszy w obsłudze niż produkty konkurencji władzy, wyposażonych hydromechanicznego transmisji. Po drugie, spychacz wymaga bardziej wyszukany system chłodzenia. No i po trzecie, dużo masy spowodowało konieczność mocniejszego urządzenia. W konsekwencji – wzrost kosztów paliwa i niezdolność do wykorzystania pełnego potencjału potężnego silnika.

Co ciekawe, pierwsze próbki spychacz DET-250 podobny zbiornik zamiast maszyny rolniczej. Oczywiście, jest to tylko powierzchowne wrażenie. W rzeczywistości, od ciągnika zbiornika dostał tylko kilka systemów, w szczególności silnik wyrzutowa chłodu pomóc spalin.

Dane DET-250:

  1. Wymiary: 6,62 / 3,18 / 3,21 m.
  2. Baza track – 4,44 metrów.
  3. Gauge – 2,45 m.
  4. Prześwit – 430 mm.
  5. Waga – 32,3 m.
  6. Specyficzne naciski – 0,56 kg / cm2.
  7. Siła pociągowa – 25 ton.
  8. Prędkość maksymalna: 3 km h podróży / do przodu i 19 km / h do tyłu.

Pierwsza modernizacja

W 1969 roku odbył się pierwszy modernizacji modelu podstawowego. Nowy ciągnik otrzymał przedrostek „M” w nazwie. Został on wyposażony w nowy silnik B-31, rozwija 330 KM. Silnik 12 ma cylindry, podobnie jak jego poprzednik. Są one rozmieszczone kształcie litery V. Nowy silnik pozostają niepodzielną komory spalania i bezpośredni wtrysk paliwa. Objętość silnika spadła do 33,9 litrów. Ze względu na fakt, że moce elektrowni wzrosła, a jej zwiększonego apetytu – 42,7 litrów na godzinę pracy. Pozostał niezmieniony elektromechaniczny przesyłowego. Pojemność zbiornika paliwa została zmniejszona do 670 litrów. Całkowita waga spychacz nieznacznie spadła – do 31 ton. Reszta modelu pozostała taka sama.

Druga modernizacja

W 1989 roku nastąpił drugi i ostatni (przynajmniej do tej pory) modernizacja ciągnika. W imię zaktualizowanego spychacz do figury „M” indeksu dodawane 2. Dzięki zewnętrznych aktualizacji Spycharki przestał przypominać maszynę bojową. Nowa wersja jest wyposażona w 12-cylindrowym silnikiem V o mocy 323 koni mechanicznych. Jego objętość wynosiła 38,9 litrów. Uaktualniony silnik zużywa 45,3 litra paliwa na godzinę, podczas pracy na pełnej mocy. Ciągnik z powrotem zbiornik paliwa 700 litrów, który jest zainstalowany na pierwszej wersji. Masę zaktualizowanego samochodu wynosi 32 ton. Reszta to nie różni się od swoich poprzedników.

kabina

W porównaniu z innymi sowieckimi produkcja ciągników DET-250 różni się wysoki poziom komfortu w kabinie. Wszystkie wersje samochodu były dwumiejscowy kabina metalu z wysokim poziomem komfortu. Zawiesina do których został umieszczony, wyrównane większość drgań występujących podczas korzystania z spychacz. W podgrzewaczu kabiny, która jest dobrze ogrzanej przestrzeni wewnętrznej, nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. A w czasie upałów, aby pomóc operatorowi ma wentylator, który jest standardem w spychacz.

Deska rozdzielcza w kokpicie znajdował się na tyle wygodnie, operator może łatwo śledzić z najważniejszych wskaźników. A kontrole są pogrupowane i oddzielone sektorów, aby nie mylić z operatorem. Kabina została całkowicie z powrotem jest izolowana od hałasu i kurzu, co jest bardzo ważne, biorąc pod uwagę specyfikę zastosowania spychacz. Jeśli klient życzy producent może dodatkowo ocieplić wnętrze. Ogólnie, ciągnik może pracować w zakresie temperatur od -40 do + 40 ° C.

sprzęt

Ciągnik DET-250 był wyposażony w ostrza półkolistym kształcie. Było to możliwe, aby zmieniać kąt cięcia i pochylać. Maksymalny kąt ścinania wynosił 55 stopni, a skośna – 10 stopni. Ostrze może przenieść ciężar do 10,5 m3. Ostrze szerokość 4,25 m i wysokości. – 1,85 m podnosi się powyżej poziomu gruntu może być na wysokość nie większą, niż 1,43 m, a w celu obniżenia -. Na głębokości 0.33 m instalacji Spycharka została wykonana z wytrzymałego metalu, dlatego mogą służyć przez bardzo długi czas. Jej waga była 5 ton. Jeśli chodzi o sprzęt zgrywania, to była reprezentowana tylko przez jednego zęba. kąt luzowania można zmienić na 45 stopni. Maksymalna głębokość penetracji wynosiła 1,2 metra. instalacja rippers ważył 3,5 tony.

usługa

Ze względu na rodzaj maską ciało dostępu do podstawowych systemów ciągnika nie powoduje żadnych trudności. Wszystkie elementy są bardzo wysokiej jakości i mają duży margines bezpieczeństwa, więc potrzeba częstych napraw nie wystąpiły. Przy prawidłowej techniki konserwacji może działać sprawnie przez kilka lat z pełnym poświęceniem. Aw przypadku naprawy szkód nie jest trudne, ponieważ maszyna była dość proste urządzenie.

Jedyny problem, który może powodować trudności – Uszkodzona skrzynia biegów. Zbyt skomplikowane to było ustawione. Wszystkie pozostałe urządzenia z dowolnego mechanik mógł to naprawić, stosując techniki instrukcji. DET-250 Części zamienne mógł bez problemu kupić u autoryzowanego dealera.

wniosek

Dziś mamy poznać charakterystykę traktorów DET-250. Zdjęcia tego samochodu naprawdę wygląda jak czołg, ale żółty kolor i duże okna dają należy do techniki rolniczej. Podczas pracy urządzenie musieli wykazać się jako wiarygodne i bardzo mocny asystenta. Dzisiaj cena mieści się w przedziale 40-50 tysięcy dolarów. To zależy od rodzaju modyfikacji ciągnika i dodatkowego wyposażenia zainstalowanego na nim.