94 Shares 4978 views

Mercedes C200 – dynamiczny komfort dla młodych ludzi

Historia samochodów klasy C (Comfortklasse – komfortowa klasa) początkowo niewiele miała wspólnego z naciskiem na komfort. Zwyczajowo opisywana jest historia z lat dwudziestych XX wieku z indeksem fabrycznym W201, który we wczesnych dniach ich zwolnienia był najmniejszy w linii modelu Mercedes-Benz. Takie samochody zostały stworzone początkowo jako ekonomiczna i kompaktowa alternatywa dla prestiżowych marek Mercedes-Benz i konkurenta szybkiego wzrostu sprzedaży BMW serii 3. Później w Mercedesa pojawiła się mała klasa A, zabierając tytuł młodszego brata z klasy C. Rok wcześniej klasa C została wyróżniona jako osobny podtyp samochodów Mercedes-Benz, firma strojeniowa AMG połączyła się z przyjaznym zespołem samochodów marki Mercedesa i objął model C36 AMG obiema rękami, co czyniło klasę C słynną później.

Drugi znak na zdarzenie klasy C miał miejsce na początku XX wieku, kiedy następca założyciela Gottlieba, Daimlera, Paula Daimlera, zaczął eksperymentować z wtryskiwaniem powietrza do silnika, aby zwiększyć moc i ostry zespół obrotów pod ciężarem. W 1924 r. Eksperymenty zostały pomyślnie zakończone przez głównego inżyniera firmy Daimler-Motoren-Gesellschaft Ferdinand Porsche, tworząc samochód Mercedes-24/100 / 140PS z silnikiem sprężarki. Następnie sprężarka była szeroko stosowana w samochodach Mercedes-Benz do końca II wojny światowej. Najbardziej "gorącym fanem" byłych "sprężonych Mersów" był Adolf Hitler. Po wojnie historia sprężarki została przerwana do 1995 roku i wznowiona w klasie C, tworząc słynny model Mercedes C200 Kompressor.

W latach dziewięćdziesiątych trend klasy C został stworzony jako zredukowana i niedroga klasa S dla młodych ludzi, a lata 2000 dodaje do tej tendencji "pomochannost" elektronika i automatyka. Jednym z najbardziej popularnych modeli wśród młodych ludzi był i nadal jest Mercedes Benz C200. Jako jeden z jej właścicieli stwierdził: "Samochód, którego używam, aby zniechęcić moich przyjaciół z faktu, że nie ma nic lepszego niż Honda Accord".

Najnowsza modyfikacja Mercedes C200, promowana na rynku pod hasłem "Dynamika komfortu", przede wszystkim deklaruje dynamikę linii nadwozia. Ten samochód ma drapieżne kontury, ale ma wiele ścisłych linii i pochylonych samolotów. Automatyczna kontrola systemu Agility Control, używana w Mercedes C200, reaguje zmieniając sztywność amortyzatorów i ostrość układu kierowniczego dla jakości nawierzchni dróg, prędkości samochodu i jego manewru. Układ hamulcowy Mercedes C200, zwany Adaptive Brake, pomaga w tempomatowaniu, ułatwiając jazdę zjazdową, zapewnia również hamowanie w wilgotnych warunkach, a nawet utratę płynu hamulcowego.

Pierwszą rzeczą, która przypomina sobie po podróży w dowolnym Mercedesie jest płynna jazda i doskonała izolacja akustyczna. C200 w tym względzie odnosi się do starszych kolegów z klasy S: można mówić szeptem w każdym trybie jazdy i można pić gorącą kawę podczas podróży i bez ryzyka palenia. Ale w ostatnich opcjach elektroniki C200 niemal bezużyteczne są nasze warunki drogowe: na przykład śledzenie ruchu wzdłuż linii oznakowania dróg lub określenie zmęczenia kierowcy przez niezrozumiały algorytm. Boast takich możliwości, które możesz, a nawet potrzebować i używać – bardzo trudne.

Ogólnie rzecz biorąc, Mercedes C200 – nowoczesny, prowadzący samochód i młodzież, pozwalający właścicielowi poczuć się pewnie i zrelaksowany.