286 Shares 7899 views

Aby dowiedzieć się, jak nazwać twórca wspaniałego drewnianego chłopca i dlaczego Tołstoj wiele się zmieniło w bajce

Wszystko od wczesnego dzieciństwa znany jest kłamcą śmieszne – chłopiec, wyciąć z drzewa. Ale tu jest pytanie: „Kto był twórcą wspaniałego drewnianego chłopca?” Nie każdy będzie w stanie odpowiedzieć poprawnie. A wszystko z powodu „ojców” w tym nieco niespokojny.


Pierwsze wystąpienie opowieści o Pinokio

Wybierając pierwszą odpowiedź na pytanie: „Kto był twórcą wspaniałego drewnianego chłopca?”, Należy szukać w odległym 1883 roku we Włoszech. Został on następnie został zwolniony do obrotu po raz pierwszy osobną edycję książki „Przygody Pinokia. Historia drewniane lalki ".

Ale jeśli ja przenieść na kilka lat wcześniej, w 1881 roku, można zauważyć w periodyku „Gazeta dla dzieci” na 7 lipca pierwszej publikacji tej niesamowitej opowieści. Tutaj można dowiedzieć się, jak wymienić twórca wspaniałego drewnianego chłopca – jego nazwa podpisał fascynującą opowieść o lalce, która może nie tylko chodzić, mówić, śmiać się i płatać figle. Odwraca się, zmieniając długość nosa, w zależności od Pinokio kłamie czy mówi prawdę!

Autor opowieść o drewnianym chłopcu

A jednak, jak nazwali twórca wspaniałego drewnianego chłopca? Carlo Collodi, który wpadł na taki miły, wesoły i niespokojnym charakterze, urodziła się we Florencji. Dlatego nazwa drewniane lalki włoskiego życia. Nawiasem mówiąc, w języku rosyjskim znaczy „sosna-man”, bo „Pino” w tłumaczeniu – „sosna”.

Tłumacze opowieści – czy są oni twórcami?

Ale dlaczego wiele osób uważa, że trudno powiedzieć, co nazwa była twórcą wspaniałego drewnianego chłopca? Odpowiedź na to pytanie jest dość skomplikowane. Po około Pinocchio historii wielokrotnie tłumaczone. Jak wiecie, każdy tłumacz – jest również twórcą. On zabiera coś, i dodaje, że coś z siebie, a historia wydaje się pozostanie taka sama, a jak to jest trochę inna.

I to niesamowite opowieść została przetłumaczona na 87 języków! I tylko kilkanaście tłumaczenia odbywa się w języku rosyjskim. I nawet Pinokio zamienił się w innych publikacjach pistacji.

Aleksiej Tołstoj i jego drewniane lalki

Najdalej w swoim twórczym podejściu do tłumaczenia i parafraz poszedł Aleksieja Tołstoja. To przyszło z odrobiną chłopca z innej bajki. To jest tylko w kilku miejscach pokrywa się z opowieści Kollodi Karla. Dlatego, podnosząc kwestię, która stworzyła wspaniały drewniany chłopiec, możliwe jest, aby odpowiedzieć na to pytanie, a Aleksiej Tołstoj jest również twórcą opowieści o życiu lalkę. Tylko jego nazwa postaci jest inna.

Różne nazwy reaktywowana lalek

Rzeczywiście, jak sama nazwa był wspaniały drewniany chłopiec w historii, opowiadana przez Aleksieja Tołstoja? W Rosji znane jest wszystkim! To ulubiony każdego człowieka, trochę śmieszny, leniwy i dumny, ale tak miły i bezpośredni Pinokio!

Okazuje się, że drewniany chłopiec miał trzy nazwiska. To Pinokio, Pinokio i pistacjowych.

„papież” drewniane chłopców

Innym ciekawym faktem jest to, że w opowieści mistrzów, aby lalki ożywają, także nazwane inaczej. Tołstoj uważał, że zrobił Papa Pinokio Carlo – biedny stary młynek narząd, otrzymał dziennik swojego przyjaciela Giuseppe przydomek Sizyi nos. Być może nazwa ta pisarz podkreślał fakt, że idea narodzin jego opowieści należącą do innego autora-narratora.

Ale Carlo Collodi opowiada swoją historię inaczej. On Stolyar Antonio, które drażnić „mistrz Cherry”, stara się uczynić sosnowe nogi stołowe churbachka. Ale kawałek drewna zaczyna piszczeć i pisk, skarżąc łaskotanie. Jak wynika z Antonio mdleje.

Gość w jasnym Dzheppeto znajomego o nazwie Pone stolarz postanawia dać dziwne dziennik. Że staje się „papież” Pinokio.

Tak więc, należy dodać do listy „Rodzice” drewnianego chłopca imieniem dwa więcej: papież Carlo Dzheppeto-pone.

Malwina lub wróżka z turkusem włosami?

Dziewczyna w bajce Pinokio Tołstoja – ta sama lalka. Pracuje w teatrze złego lalkarza Karabas-Barabas.

I to jest Collodi, a nie lalki, a dobra wróżka, która ratuje chłopca, wraz z jego wierny przyjaciel i pomocnik pudel Medora. Nawiasem mówiąc, w opowieści o Pinokio nazywa Artemon pies.

Faktycznie, historia Pinokia jest wystarczająco smutny. Może dlatego Tołstoj postanowił zmienić tak wiele miejsca w nim. Po powrocie z więzienia, dowiaduje się, że Pinokio Fairy z błękitnym włosy zmarła z żalu, ponieważ opuścił „brat Pinokia”. Dopiero później drewniany chłopiec dowiaduje się, że wróżka prostu zasnął na długi czas.

Pinokio i idzie w parze ze swoją dziewczyną Malvina do końca opowieści. Dyskusja na temat śmierci jego opowieści nie powstały. Ponieważ nie ma w nim nic o tym, że Pinokio będzie skazany.

Dlaczego Tołstoj zmieniony w wielu miejscach opowieść?

Jest to opowieść o Collodi i inne zwroty wydarzeń, które wydają się być raczej szorstki i ciężki dla psychiki dziecka. Na przykład historia o spotkaniu z siedmiu nierobów. Bajka o Pinokio, jeden z nich rzuca drewniany chłopiec arytmetyczną podręcznik, ale wpada w inny chłopiec i rani go. Kiedy mokasyny uciekają w strachu, policja znalazła na miejscu zbrodni drewnianej żywej lalki i, ignorując jego protesty i usprawiedliwia go aresztować.

Nawet na samym początku musiałem nieco zmienić bieg wydarzeń. Po tym wszystkim, Collodi Pinokio rzuca Cricket młotek i zabija go. Pinokio i nie spada, ale tylko boli owada.

Najważniejszą …

Tak, Aleksiej Tołstoj – nie twórcą wspaniałego drewnianego chłopca? Odpowiedź: tak i nie. Z powodu tych samych chłopców dzisiaj dwa.

Czy trzeba dzieło uważane plagiat?

krytycy uważają, że opowieść Alekseya Tolstogo jest w pełni oryginalny kawałek jak napisane nie pokrywa w dużej mierze z oryginałem. Ale dziś, zapoznaniu się z nim, będzie jeszcze bardziej szczery wyciągnąć analogię z bajki Carlo Collodi „Pinokio”.