116 Shares 4369 views

Zbrojenie płyty: cechy strukturalne

Stworzenie w budowie kraju mieści monolityczna płyta zapewnia szereg zalet w porównaniu z prefabrykatów betonowych.


Po pierwsze, nie wymaga podnoszenia ciężkich maszyn, dźwigów i innych maszyn. Sposób ten sprawia, że możliwe umieszczenie obiektów, które mają nakładające się nietypowych wymiarach. Ponadto monolit (beton płyty), dzięki dobrej charakterystyce wytrzymałości konstrukcji. Żelbetowych materiałów na zamówienie jest silniejsze niż ich odpowiedniki wykonane z drewna. Ponadto, mają one właściwości wysokiej odporności ogniowej.

Podczas prac przy montażu elementów konstrukcyjnych danych, szczególną rolę odgrywają działania, które obejmują wzmacniające płyty pokrywają się. Grubość wyrobu zależy wyłącznie od szerokości zakresu. Według tej technologii, liczba ta wynosi 30 do odległości pomiędzy głównymi ścianami konstrukcji nośnej. Zatem, jeżeli szerokość przejścia od 6 m, przy grubości płyty, które działają zbrojenia, będzie 20 cm. Ten charakterystyczny monolit nadużyć w każdym razie niemożliwe. Jeśli się już projekt, powinien on być o rząd wielkości wzrostu konsumpcji metalowe dla produkcji robót.

Płyty wzmacniające pokrywają się z prętów stalowych o średnicy od 8 do 14 mm. Wybór rozmiaru okucia zależy wyłącznie od siły obciążenia określonych przez obliczeń. Jeżeli grubość monolitu mniejszej niż 15 cm, to jest wzmocnione jednej warstwy żelaza. Powyżej tego parametru zbrojenia stropu wymaga włączenia dwoma warstwami prętów stalowych.

W drugim przypadku, pierwsza ściana wzmacniający jest zamocowany na płycie podstawy, drugi oczek dzianiny top. W układzie poszczególnych prętów wytworzenia komórek o wymiarach 15 na 15 lub 20 o około 20 cm. Ponadto, podjąć dodatkowe środki w celu wzmocnienia płyt monolitycznych w środkowym sektorze płyty i części nośnych. Aby to zrobić, u podstawy projektowania z wykorzystaniem dodatkowej siatki i wzmacniają górne zbrojenie płyty.

Nie zapomnij o dodatkowym wzmocnieniu niektórych obszarach gdzie siły skupione i dziur obciążeniem. Operacje te wykonywane są przez oddzielne pręty, których długość mieści się w zakresie od 450 do 1550 mm, i zależy całkowicie od rozpiętości obciążeń i sił. Często zbrojenie główne wykonać typu ciągłego, w pobliżu otworów wytworzenia dodatkowego wzmocnienia.

Ze zbrojeniem fundamentu stworzonego przez strukturę i również płyty pokrywają się. W produkcji płyty bazowej budynku pręty stalowe są umieszczone na różnych poziomach wysokości warstwy wypełniającej. Wszystkie pręty stalowe spawane niekoniecznie. Krata instalacja działa tak, że z powodu betonowego odlewu wszystkie metalowe elementy zostały zanurzone w nim. Roztwór warstwa ochronna zapobiega korozji na powierzchni konstrukcji stalowych.

Wzmocnione płyty są szeroko stosowane w budowie wielopiętrowego cegły i betonowych budynków.