185 Shares 7597 views

Niedrożności jajowodów: leczenia, diagnostyki przyczyny

Dziś niedrożność jajowodów w 20% przypadków niepłodności kobiet jest winowajcą. Jeśli wcześniej było to zdanie macierzyństwa, ale teraz istnieją metody, aby skutecznie rozwiązać ten problem.

Odróżnić niedrożności jajowodów organiczne i funkcjonalne. Różnią się one z przyczyn, które je spowodowane. Organiczne niedrożności jajowodów występuje ze względu na przeszkody w nich na skutek naruszenia struktury. Przyczyny mogą być następujące:

  • Ciężkie zapalenie, które powstają na skutek adhezji w rurach lub wokół nich;
  • Operacja w miednicy;
  • wady.

Niedrożność jajowodów funkcjonalna następuje w wyniku:

  • zaburzenia hormonalne, które zakłócają normalnego śluzu w nich i funkcjonowania rzęsek napędowymi jajo;
  • Świeże zapalenia;
  • przewlekłe nerwic i stres, powodując skurcz mięśni rur.

Naruszenie struktury, gdy tak nie jest, ale nie ma przeszkód.

Kobieta nie zdaje sobie sprawy, że jej jajowody, że coś jest nie tak. Ponieważ choroba ma objawy. Okaże się, że istnieje potrzeba, aby zajść w ciążę. Kobieta albo nic nie jest niemożliwe, ponieważ plemniki nie mogą przeniknąć jajeczko. Albo jest ciąża pozamaciczna jeśli zapłodnienie miało miejsce, ale nie dostać się zygoty w macicy z powodu naruszenia drożności i implantacji wystąpił w rurze.

Warunek ten jest bardzo niebezpieczne dla życia kobiety, bo mur pęknie i zacznie krwawienie wewnętrzne. Jeśli czas nie pomaga, może prowadzić do śmierci. Aby uniknąć takich poważnych konsekwencji, zrobić USG we wczesnej ciąży, która pozwala zobaczyć, gdzie owoce.

Niedrożności jajowodów, co powoduje różne, mogą być częściowe lub całkowite. W pierwszym przypadku to uderzyło tylko jeden z nich lub zrostów wokół, a nie w środku. Może być również przebycia rury i to wszystko. Nasilenie strategii leczenia zależy od procesu.

Dlatego rozpoznanie niedrożności lekarzy trub.Segodnya tak ważne zastosowanie histerosalpingografia (HSG), Sonohysterosalpingoscopy (SGSS) i laparoskopii. Każda metoda ma swoje zalety i wady.

Gdy GHA wprowadził specjalny substancji do jamy macicy i obraz rentgenowski. Procedura ta pozwala nam zobaczyć wewnętrzną kształtu jajowodów i macicy. To musi być przeprowadzona przed owulacją i cykl musi być chroniony. Po GHA szansę stania wzrasta w ciąży ze względu na działania myjącego roztworu.

Badanie jest wykonywane bez znieczulenia, ale używane małe dawki leków przeciwbólowych, aby złagodzić dyskomfort. Przed zabiegiem konieczne, aby zapewnić brak infekcji, a antybiotyki w profilaktyce. Z GHA określenia drożności strukturę rurową i macicy. Jednak w 20% przypadków daje fałszywy wynik. Niemniej jednak powszechnie stosowane w diagnostyce niepłodności.

Metoda ta jest bardziej łagodny SGSS jak nie za pomocą promieni Roentgena, i ultradźwięków. Gdy jest to dodaje do roztworu soli fizjologicznej macicy. Jest to jednak mniej wiarygodne ze względu na niską rozdzielczość urządzenia.

Jednakże, jajowody, których leczenie może być używany lub konserwatywny najbardziej efektywnie zdiagnozowany przez laparoskopii. Tym bardziej, że obserwowana patologią mogą być natychmiast usunięte. Badanie przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Po Lekarz analizuje laparoskopu macicy, jajowodów, jajników.

Skuteczność działania zależy od stopnia uszkodzenia narządów. Jeżeli wykryta przeszkoda rury na całej długości, to tylko IVF i rozwarstwienie zrostów nie będzie skuteczne. W tej procedurze, zapłodnienia in vitro, i znajduje się zarodka macicy.

Leczenie konservativnonogo wniosek możliwe jest tylko wtedy, gdy przeszkoda funkcjonalne. Ma ona na celu wyeliminowanie przyczyn, które go spowodowały.

Tak więc, niedrożność jajowodów nie jest już zdanie macierzyństwo. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod diagnozowania i leczenia tego problemu może być rozwiązany, a stają się rodzice.