96 Shares 5584 views

Funkcją mięśni twarzy. Charakterystyka struktury mięśni twarzy

Wraz z kości mięśnie są obsługiwane ciało. W naszym organizmie, są wszędzie, nawet na głowie. Które mięśnie są tam? Co jest główną funkcją mięśni twarzy? Dowiadujemy się o tym później.


siłacz

W zależności od metody oznaczania ludzkiego ciała liczyć od 640 do 850 mięśni. Z ich pomocą możemy wykonywać większość akcji: mówić, oddychać, chodzić, miganie itp Mięśnie utworzenia korpusu i przymocowany do kości po obu stronach …

Składają się one z elastycznego materiału, który może rozciągać się i kurczyć. Ich ruch komunikuje się z zakończeń nerwowych i odbywa się za pomocą impulsów nerwowych. Pracować mięśnie towarzyszy wszystkie procesy fizjologiczne w organizmie.

W organizmie, zawierają one na trzy główne grupy: szkieletowych, serca i mięśnie gładkie. Człowiek kontroluje tylko mięśni szkieletowych i może zmniejszyć je dowolnie. Dwie pozostałe grupy są kontrolowane przez autonomiczny układ nerwowy, mają pewien rytm i nie zależą od naszej świadomości.

Główną cechą mięśni – zdolność do zmęczenia. Dzieje się tak z powodu długotrwałego i ciężkiego ładunku. Jednakże, jeśli nie używać mięśni i ich nie trenować, a wręcz przeciwnie, rosną zgrzybiały, osłabiony i źle wykonują swoje obowiązki.

Rodzaje mięśni twarzy

Mięśnie twarzy są 57. Są one podzielone na żucie i naśladować. Żucie przymocowany do dolnej szczęki i odpowiedzialny nie tylko do żucia, ale również do połykania i mowy. Grupa składa się z czterech mięśni:

  • żucia,
  • skroniowej,
  • boczne,
  • medial pterygoid.

Mięśnie twarzy mężczyzna nieco różni się od reszty. Są cienkie i belki ułożone wokół oczu, nosa, ust i uszu. Przez kości czaszki, do którego są przyłączone tylko z jednej strony. Z drugiej strony jest podłączona do tkanek skóry. To sprawia, że możliwe, aby dać większą mobilność obszaru twarzy. Niektóre z nich nie odbiegają od kości i więzadeł.

Większość mięśni twarzy są sparowane, z wyjątkiem supracranial, nosa i mięśni orbicularis Oris. Znajdują się one na różnych poziomach, w zależności od tego są podzielone na głębokie, powierzchowne i środku. Poprzez głębokie, na przykład, obejmować policzek, podbródek, do średniej – kwadratowa mięśni dolnej wargi i pies, są powierzchowne mięśnie orbicularis Oris, jarzmowej, kwadrat, itp …

Co to jest funkcja mięśni twarzy?

Mięśnie twarzy odgrywają ważną rolę w życiu społecznym człowieka. Zmniejszyć je tworzą pewne mimiki, zmieniając głębię fałdach skórnych. Tak, inni mogą rozróżniać i rozumieć nasze emocje w komunikacji. Z ich pomocą możemy wyrazić nasz smutek, radość, nienawiść, uśmiech i śmiech.

Główną funkcją mięśni twarzy, związanych z otwarciem, zwężenia i zatykania się otworów na powierzchni. W zależności od tych działań, są one podzielone na mięśnie wypieracza i ekspandery. Pierwszy umieszczony na części korpusu w kształcie koła, drugi promieniowy oddala się od nich.

Niektóre mięśnie i ich funkcje są przedstawione w tabeli.

region

mięsień

funkcja

Czoło i brwi, nos,

Mięsień z dumnym

Tworzy fałdę mostem

brwi Smorschivatel

Ona ściąga brwi razem

nasalis mięśni

Otwiera skrzydła nosa

supracranial

To podnosi brwi, tworząc poziome fałdy na czole

Dziedzina usta

Mięsień okrężny ust

Zamyka usta, usta pociągnąć do przodu

Mięsień dolnej wardze

Windy, ciągnie dolną wargę

Mięsień górnej wardze

Podnosi górną wargę

jarzmowej

Kąciki ust jest wyciągnięta do góry i na zewnątrz

okolice oczu

Okrągły mięśni oka

Zazhmurivaet, zamyka oczy

uszy

lobby

Ucho ciągnie do przodu

górny

Opóźnianie się zlew

tylny

Cofa się powłokę

Choroby mięśni twarzy

Usterki występują w mięśniach tracących ton i zdolność do zaciągania. Patologii występują z wielu powodów, na przykład z powodu urazu, infekcji, zaburzenia humoralnej regulacji układu nerwowego, zaburzeń komórkowych.

Wpływają na mięśnie pracują może rozciągnąć, łzę, a także różnych chorób, a czasami nie są bezpośrednio związane z ich działalności: zawał serca, udar mózgu, paraliż mięśni twarzy. stan patologiczny jest nieodłącznie z powodu zaburzeń genetycznych lub uszkodzeniami mechanicznymi podczas ciąży.

Zdarza się, że funkcja mięśni twarzy jest zakłócony chwilowo. Zatem, tymczasowy kształt może być tik. może to nastąpić nawet w zdrowym organizmie. Po silnym stresem emocjonalnym lub silnym wzrostem poszczególne mięśnie zaczynają się kurczyć szybko i spontanicznie. Przynajmniej raz w życiu tic występuje w każdym człowieku.

paraliż mięśni

Jednym z najbardziej nieprzyjemnych chorób – paraliż mięśni twarzy, które wiąże się z uszkodzeniem nerwu twarzowego. Jego przyczyny urazowe, zapalne, guzy. Paraliż jest także w wrodzonych schorzeń lub uszkodzenia nerwu przy eksploatacji.

Podczas tej choroby, osoba staje się asymetryczny, przekrzywiony w zdrowy sposób (w przypadku jednostronnego paraliżu). Funkcją mięśni twarzy jest zakłócony, tracą swój ton i zdolność do zaciskania koniec szczęki i oczu.

Choroba towarzyszy ból ucha, twarzy, tył głowy. Istnieje zwiększona wrażliwość na dźwięki i łzawienie. Oko w chorym wzrośnie powyżej zdrowa i otwarta silniejsza.

Wykonując mięśnie twarzy

Mięśnie twarzy podatne na powstawanie i szkolenia, jak również każdy inny. Codzienne ćwiczenia mogą poprawić krążenie krwi w nich zwiększyć napięcie i elastyczność. Jest on stosowany w celu zapobiegania zmarszczki, starzenie się skóry, pomaga przywrócić patologii mięśni.

Istnieją setki ćwiczeń twarzy, zmierzające w różnych częściach tego. Jeden z nich nazywa się „niespodzianka”. Jest szeroko otwartymi oczami i patrzeć na jednym punkcie, ze zmarszczki i rozciągnąć czoło nie jest tego warta.

Policzka i trening mięśni okrężnego oris w szerokim uśmiechu z zamkniętych ustach. Wargi rozciągnięte w jak największym stopniu, a następnie odpocząć. Powtórz ćwiczenie około 25 razy. Policzki także wielki wysiłek fizyczny czy napompować je wpisując w ustach powietrza.