801 Shares 6310 views

Tygrzyk paskowany: trujący czy nie?

Pająki zwykle większość ludzi powodują lub podświadomy strach, wstręt i obrzydzenie. Arachnofobia, co dziwne, bardzo typowe dla wielu. Teoretycznie – bo pająki są trujące. Ale! Spośród tysięcy gatunków trujących naskrebet stu pięćdziesięciu pozostałych sił dla bezpieczeństwa ludzi. Drugie wyjaśnienie – obrzydliwy wygląd. Jednak najbardziej niebezpieczne pająk – tarantula – jak wypchanych zwierząt. Trochę rodaków, Tygrzyk paskowany generalnie charakteryzuje elegancki, niemal uroczysty rodzaju. Więc arachnofobia – coś irracjonalne, a same pająki są godne uwagi i zainteresowania, jak każdy inny produkt natury.

etniczność argiopy

Nawet zagorzali przeciwnicy pajęczaki Pająk Tygrzyk paskowany wydaje się dobre. Ludzie on jest lepiej znany pod innymi nazwami: nastecznikowate spider-tygrys, przynajmniej – Spider-zebra. A wszystko dzięki jasnym, charakterystyczny, niezapomniany koloru. W pełni zgodne pająka konstytucji, zwierzę ma charakterystyczny osa (lub tygrysa) Barwienie: żółto-czarne paski. Jeśli przyjrzeć się bliżej, są one przeplatane z białymi liniami, ale z daleka Farbowanie w pełni zgodne z tymi, które mają osa. Nogi Pająk zbyt kontrastowe naprzemienne pasy – stworzył jasne wrażenie, że są one rozciągnięte pończochy. Wyraźnie na czwartym jeśli liczyć od głowotułów, zespół ma dwa wyraźne guzek, a krawędzie brzucha występują zagłębienia (sześć, ale zawsze pomalowane na różne sposoby: Rolety od tępo-ciemny do jasny pomarańczowy).

Niekonwencjonalnie a pająka i osy położenie ramion. Dwie pary na wprost, a pozostałe dwa – wyraźnie powrotem. Wizualnie wsporniki boczne nie są dostępne, co nie jest typowe dla większości pajęczaków, którego ramiona są ułożone prostopadle do powierzchni.

Imponujące wymiary Tygrzyk paskowany nie może się pochwalić. Mężczyźni nigdy nie przekracza w „wzrostu” siedmiu milimetrów – większość ludzi ich nie zauważy, a nawet bardziej, że kolor ich raczej nudny. Kobiety są większe: może osiągnąć 2,5 cm, różniące się jasne kolory widoczne z dużej odległości.

Jak są te pająki

Obszar, który jest na pewno opanowali pająka Tygrzyk paskowany jest dość szeroki. Obejmuje ona wiele krajów w Europie, na południe (a ostatnio – i środkowy pas) Rosja, Krym, Afryka Północna, Południowa terytorium Azji, Japonii i Chinach. Rozliczenia tych pająków na łąkach, na brzegach nawet dość ruchliwej drodze na krawędziach, w łóżkach rzek wyschły. Argiopa – Huntsman pająka; zasadzka nie polować, ale czeka na zdobycz w sieci. Podstawą diety jest koniki polne, muchy, koniki polne i osy.

Specjaliści tkacze

Jak wszystkie pająków sieciowych, Tygrzyk paskowany przygotowanie pułapki, rozciągnięty między źdźbła trawy i nisko położonych gałęzi krzaków. Sieci mają tego rodzaju okrągłych pajęczaków, w centrum są zygzakowaty wzór charakterystyczny Wicker wszystkich współobywateli rodzaju Argiope i nazywa stabilimentumom. Pomimo niewielkich rozmiarów, pułapki myśliwego go bardzo silny, w stanie utrzymać polny, którzy są największym drapieżnikiem 2-3. Na sieci, które są weaved w czasie, gdy słońce idzie w dół, w zmierzchu, Tygrzyk paskowany spędza godzinę.

Zasady spider polowanie

Poczekać ekstrakcji argiopy nie wystarczy do tkania sieci. Właściciel pułapka siedzi w środku, w tym samym segmencie zygzakowatym, a czeka na ofiary, utrzymywanie kończyn motek wątków utworzonych. Kiedy ofiara zostanie złapany, myśliwy wikła swoje pajęczyny i ukąszeń. Owady umiera trucizny; jednocześnie zaczyna się częściowo trawiony, a jednocześnie nie żuchw pająka.

smutny reprodukcja

Pająki Tygrzyk paskowany rodzaj czynienia z problemem pozostawiając potomka podczas linienia, kiedy samica spadła poprzednią chityny, a nowy jeszcze nie zarośnięte. Gdy mężczyzna wykonał swoją pracę, partnera, w większości przypadków to zjada. Czasami „dzielny towarzysz” czas do zapłodnienia drugą damę, ale do trzeciego podejścia, zdaniem naukowców, nie jedna żyła. Istnieje teoria, że kanibalizm pająk płci pięknej spowodowane brakiem białka, niezbędnego dla rozwoju następców. Jednak zdecydowanie sympatyzuje z nimi „mężczyzn” nie jest konieczne: samica-argiopa krótko przeżywa jej „mąż”. Po utworzeniu kokonów i składania jaj w nich (aż do 400 sztuk każda „dzban”) pająka osa umiera. Potomstwo zimie w domach stworzonych przez niego, a sprężyna jest wybrany z nich całkowicie niezależne.

Pająk Tygrzyk paskowany: trujący czy nie?

Kwestia potencjalnego zagrożenia całego braterstwa przeszukiwania opieki osób w pierwszej kolejności. Nie uniknął tego losu i Tygrzyk paskowany. Trujące lub nie ten gatunek pająków, zapytać prawidłowo. Ściśle rzecz biorąc, wszystkie są trujące pajęczaków, inną rzeczą jest to, że nie wszyscy członkowie gatunku są w stanie ugryźć przez skórę tak, że ich trucizna osiągnęła przynajmniej do naczyń włosowatych. Tak więc, nawet bez przeprowadzania badań laboratoryjnych, możemy powiedzieć z pewnością, że Tygrzyk paskowany – jadowitego owada. W końcu, jest to trucizna, ona „uspokaja” ich ofiarami. A on jest zabójcze dla owadów. Kolejna rzecz – ludzie. Jego wymiary nie są porównywalne z tymi, które mają Tygrzyk paskowany. Ugryzienie tego pająka jest zatem stosunkowo nieszkodliwe dla ludzi. Można go porównać z uzhalivaniem osa (pająk żyje do jego drugiego imienia). Uczucie dość bolesny obrzęk mogą wystąpić później i swędzenie, ale niebezpieczeństwo nie jest argiopy zgryz. Cierpi na to może chyba alergii. Ale ten sam kłopot on przyniesie kęs każdej owadów, aż do komara.