367 Shares 7300 views

Makaron z serem

Nigdy więcej dania kuchni włoskiej niż makaronu i sera – gdzie jest pizza i lasagne! Wydaje się, że może być prostsze? Ale nie tak długiego makaronu należą do przysmaków. Składanie egzotycznych dań w Grand przyjęć w Petersburgu wysokiej społeczeństwa są tak podekscytowani, że fakt ten wspomniano Bułhakow i Potockich. Wiadomym jest, że w domu przygotowanego makaronu i sera Puszkina, a więc zaprosić znajomych, aby spróbować tego nowego niesamowite danie.

Ale najbardziej zagorzałym fanem makaron i ser był Nikolay Vasilevich Gogol. Żyjąc długo we Włoszech, był tak uzależniony od tego naczynia który nauczył się gotować sama. Osobliwość tego faktu jest trudne do oceny naszych współczesnych, kiedy gwiazdy są zaangażowane w wyścigu kulinarnych programów telewizyjnych. W czasach Gogol zawodu kucharz nie był uważany za prestiżowy szlachcica. Wśród pisarzy włoskich fanów makaronu, co jest całkiem naturalne, wiele więcej. I pierwszy wśród nich wielki Boccaccio, który poświęcił jednej ze scen makaronu „Dekameronu”.

We Włoszech, makaron z serem – danie jest ściśle regulowane: inny ser, inne niż parmezan, nie rozpoznaje. I ser, jak sama nazwa wskazuje – ser produkowany w Parmie. Wszyscy jesteśmy znacznie prostsze makaron można gotować prawie każdy ser, więc to naprawdę nie jest włoska potrawa i bardzo rosyjski.

W Rosji popularność makaronu przyszedł do końca XIX wieku, kiedy to pierwsza fabryka makaronu, który spełnił włoskiej technologii i receptury zostały zbudowane. Że produkt, który jest produkowany w ZSRR trudno nazwać makaron, nawet producenci są eufemistycznie nazwał go makarony. Ale sowiecki kucharz makaron wzbogacony nautically, uproszczonego przykładu Bolognese.

Makarony i ser we włoskim „Carbonara”

Sukces naczynia, które są otrzymującego będą ważne carbonara jest zbieg okoliczności czasu i chęci do sosu do spaghetti. Jak gotować spaghetti wszyscy wiemy, konieczne jest, aby pamiętać tylko jedną zasadę: lepiej jest undercooked niż Digest.

Oliwa z oliwek lekko smażyć posiekaną bekon przemieścić go na płytce, dodać żółtka, tarty parmezan, trochę wrzenia wody i pieprzu. Wszystko dokładnie wymieszać. spaghetti gotowe szybko przesunąć, bez mycia, do naczynia z sosem z gorącymi zgęstnieje sos spaghetti i ser się rozpuści.

Makaron z serem w języku rosyjskim

Stopienia 100 g margaryny, dodać ¼ szklanki mąki i mieszać aż do uzyskania jednorodnej masy, umieścić ¾ łyżki musztarda i wlać 2 szklanki mleka. Kiedy mieszanina zacznie się gotować, umieścić jeden briketik topiony ser i zdjąć z ognia, aż ser się całkowicie rozpuści. Wlać sos z makaronem i gotowe do przesunięcia do miseczki do pieczenia, smarowane. Piec w piekarniku przez pół godziny w temperaturze 190 stopni.

Makaron z serem dowolna odmiana

Gotować 300 g makaronu. Pogodne Trzy średnie pomidory ze skóry (w celu ułatwienia zadania, umieścić je we wrzącej wodzie na minutę) i posiekać. Fry pomidory w oleju roślinnym na koniec gotowania dodać ziół. Podziel makaron w sosie, ruszt 200 g startego sera i makaronu zasnąć. Nie zdjąć z ognia przez około trzy minuty. Top udekorować zielenią.

Makaron z serem

Makaron ugotować zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Podgrzać mleko, dodać musztardę, 2 łyżki. łyżki mąki, soli i pieprzu. Gotować na działanie wysokiej temperatury, stale mieszając aż do gęstej masy. Ruszt 200 g sera, i wylano do mieszaniny. Wlać makaron z sosem posypane bułką i pieczono w piecu w temperaturze 190 ° przez 20 minut, aż sos do powierzchni pęcherzyków nie zostaną uformowane.