298 Shares 1059 views

Staw w ogrodzie

Podczas budowy sztucznego stawu musi zaczynać się od określenia jego położenia i kształtu. W większości przypadków, staw dać odpowiednie linie geometryczne. może być on okrągły, owalny lub kwadratowy. Wybierając miejsce, trzeba znaleźć stronę, która nie byłaby całkowicie otwarta przestrzeń, i nie było dużej ilości zieleni. Należy unikać ostrych zmian w elewacji.
Pierwsze kopanie stawów, konieczne jest zapewnienie, w jakim celu chcesz go używać. Jeśli będzie on wykonywać czysto dekoracyjną rolę, a ryba nie będzie napędzany, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę głębokość zamarzania wody. Jest to około 80-100 cm. Dlatego też staw rybny powinien mieć głębokość około 2 metrów do 30% jej powierzchni. W innych sytuacjach, nie można kopać głębiej stawy. Powinny one mieć głębokość około 80 cm. Przyczyną jest to, że duża ilość wody będzie niekorzystnie wpływać na folię, i o wysokim ciśnieniu będzie pękać.
Dno stawu nie powinno być trudne. Lepiej zrobić to krok, ponieważ w takim układzie ciśnienie wody jest bardziej równomiernie rozłożone. Będzie to również krok w kierunku zachowania integralności błony. Tworząc dekoracyjne staw, należy rozważyć kilka zakamarki 15-20 cm na brzegach. Pomagają one mocniej przymocować izolacyjny materiał filmowy.
Następny krok polega na opakowaniu filmu. Powinno być trwale zablokować całą dno sztucznego stawu. Jeśli materiał nie jest wystarczająco szerokość, należy użyć specjalnego kleju do mocowania. Przymocować taśmy folii do wybrzeża na dwa sposoby: można układać kamienie lub kopać. Na tym etapie nie jest konieczne, aby utworzyć prostokątny sprzęgła. Że będzie kontrolować proces opróżniania ze stawu. Następnie dołączone urządzenie do czyszczenia i pompę do napełniania wodą.
Na tym etapie kończy się najbardziej żenujący moment budowy. Po wszystkie niezbędne urządzenia są już zainstalowane, trzeba rozpocząć ładowanie wody. Stają się integralną częścią instalacji do stawu. W projektowaniu stawu, kilka rodzajów rasteniy- wody, płytkiej wodzie, obszar bagienny, ogród. Ich lądowanie można zrobić jesienią lub wiosną, ponieważ jest to najlepsza pora do sadzenia. Dalsze ornament dekoracyjny – to kwestia wyobraźni. Być może użycie wszystko, co tam jest w obszarze dużych głazów zbędnych wyrobów żelaznych. Ponadto, staw ozdobiony jest podświetlany światło jest kolorowy i pracuje w różnych warunkach oświetleniowych (zmienna sterowania). Często rozmieścić w stawie i fontanny kaskadowe wodospady. Falls może być z kamienia naturalnego lub sztucznego. Fontanny może działać w różnych trybach, rozpylona woda do fontanny wybierane są na podstawie wielkości stawu. moc pompy jest również wybrany na podstawie tych kryteriów, jest często używany modelu – Oase. Być może jesteś staw jest nie tylko dekoriruete ale również kute rybę, ryba może być zarówno dekoracyjny i rzeki. W chłodnej porze roku ryby są usuwane ze stawu, a staw jest odprowadzana.
Teraz na własnej stronie ozdobnego stawu. On nie tylko zdobią, ale również tworzy korzystny mikroklimat.